21 gramů (2003)

Typy těchto snímků, a celkových hereckých projevů mě prostě baví. Několik vzájeně se propojujících příěhů, vzlety a pády během malého okamžiku, co víme, co se se může stát právě teď. Vynikající režisér A. González Iňarritu předvedl, že to prostě umí nejen s filmy, ale i s herci. Velký zmatek na začátku s vyvýjícími se jasnostmi na konci. Jednoznačně ohromné. Má to dynamiku a vše, co ve filmu má být. Nechybí tomu prostě nic.

Dokonalý svět (1993)

Nevynný klučina unesen zlodějem K. Costnerem, je velmi půvabným snímkem. Vznikající přátelství mezi těmito dvěma odlišnými postavami je velmi emocionální. Duvěra, kterou chlapec postupně získává a naprostý spád, když je strach důvodem její ztráty. Kukuč malého chlapce vám dodá příjemný pocit. Zde je jasně vidět dokonalost nejen herce K. Costnera ale především vynikajícího režiséra C. Eastwooda. Drsňáka se silným srdcem, při tvorbě takových snímků.Báječný příběh a moc pěkný film.

Million Dollar Baby (2004)

Člověk si z ničeho nic pustí film. Jej on tam hraje Clint Eastwood. Jej on ho i režíruje, tož uvídíme. Nikdy jsem o něm nic neslyšela, žádné očekávání jsem tedy neměla. Prostě vidím trenéra boxu a čekám, co se bude dít. Neuvěřitelné kouzlo tento film přinesl. Od nevztahů ke vztahu, k najití sebe sama, přes emoce k někomu, kdo prostě nechce žít jako jen tak někdo. Vidíte zde pílu, snahu, boj, bolest a lásku k někomu, kdo vám dal to, co jiní nechtěli. Vztah k někomu, kdo by pro vás nebyl nikdy důlažitý kdyby...Bylo to pro mě duchovní pouto, duchovní prozření. Povedl se tento snímek velmi. Jsem ráda, že jsem seděla ve správný čas na správném místě.

Gran Torino (2008)

Co byste mohli čekat od filmu Gran torino?? emoce, přátelství, nenávist, život..Bojový veterán Clint Eastwood je zatrpklou osobou s naprosto ojedinělými hláškami. Nemá nikoho rád, ani sebe, ani svou majetnickou rodinku, jen své fáro, gran torino. Vztahy, jež se v tomto filu dostávají na povrch jsou tak lidské, bezprostřední. Nejprve někoho nenávidíte a potom nastane zvrat a je to váš nejlepší přítel, pro kterého byste i umřeli. Parádní a jednoznačně nejlepší filmek tohoto typu za poslení dobu. Na mě udělal velký dojem. Najdete si své v každém úseku. Zabrečíte si, zasmějete se. Prostě nenechte si ho ujít.

Legenda o vášni (1994)

Jej, co říct na tento film plné vášně. Fantastická role jak B.Pitta, tak A. Hopkinse a spouta dalších vynikajících herců. Naprostá bomba rozvrácené osoby, která na jednu stranu miluje, na druhou stranu nenávidí. Láska k ženě, která rozpoutá válku mezi bratrami. Příběh je na tolik silný že procitnete hned na začátku a odpoutáte se od něho snad až několik dní po jeho ukončení=) Rodina má držet při sobě, to je to silné pouto, které se ve filmu neustále odehrává, s exkluzivním doprovodem hudby, který vás zahřeje na duši a zavede vás přímo do děje. Krajina nádherná. Vše, co tam být má, tam je. Neuvěřitelně provedené, najdete zde jak lásku, tak boj, a to by nemělo chybět v žádném filmů.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Pozoruhodný příběh ne jen Benjamina Buttona. Byla jsem okouzlena nápadem. Herecký výkon omlazujícího B.Piita byl pokáním. Jako vždy se zhostil své role bezvýhradně, stejně jako půvabná a vždy okouzlující C. Blanchett. Poznávání a opět zase ztrácení světa a sebe sama na vás prostě musí udělat dojem. Vy chcete žít, a žijete, ikdyž jinak, ale pak chcete a nemůžete zemřít, po boku toho, koho milujete. Smutné, ale fascinující.

Truman Show (1998)

Co je život víme to vůbec??Stačí se poohlédnout a zjistíme, že vlastně ani nežijeme.Jsme v reflektorech kamer, osob, společnosti??Velmi napaditý film zrežírovaný panem P. Weirem. Človek ani neví, zda nežije ve lži. Možná ani neví, jak vypadá za platnem či ateliérem skutečný život. Uvězněný J. Carrey v nevlastním světě vám dává pochybnosti zda i my nejsme nějakým pokusem virtuální společnosti, jež nám určuje pouze takové hranice, které ji vyhovují. Elegantně zpracované.Velmi se mě to líbilooo.

Číslo 9 (2009)

Noo na číslo 9 jsem koukla čístě ze zvědavosti. Každopádně netradiční zpracování, hledání pravdy a vlastně celého hrdiny. Ne nijak zvlášť okouzlující,ale pěkné, zajimavé, i lehce emotivní. Prostě tak akorát.

Stmívání (2008)

A je to tady. Jsme snad u nejvice rozpoluplném filmu za poslední dobu. Pro některé maximální kravina, která postrádá kvalitu dobrého filmu, protože je natočen pro "pubertální kočky". Jenže na straně druhé se nezdá, že by to byla taková pohroma. Pro mě vztah upíra a obyčejné holky z "Arizony" velmi duchaplný. Opomeňme kvalitu filmu, jež sahá na paty těm "správným béčkovým" trhákům a zaměřme se na situaci tohoto příběhu. Knihu jsem nečetla, nemohu posoudit, jak a proč ...ovšem naprostá touha, která musí být neustále přemáhána a kontrolována dává tomuto snímku naprostou šťávu. Ať se líbí mladším kočenám, ať se líbí starším "pákám. Pro mě byly pocity na vysokém žebříčku. Emotivní zkouška,která není snadná je pro mě výhrou. A herecké podání těchto dvou mladých a výtečných herců se nedá přehlédnout. Romantické duše, u tohoto filmu procitnou.

District 9 (2009)

Noo jee, konečně pořádné sci - fi. Už mi tady chybělo něco na motiv starého dobrého terminatora. Naprostá akce, jak měla být. Romantika stranou.Prostě pozoruhodné stvoření tohoto snímku. Povedl se.Celková atmosféra, která vás zavede do děje, je exkluzivní.Jsem velmi spokojená.