My děti ze stanice Zoo (1981)

Tak tohle bylo hodně kruté, ovšem taková je bohužel realita. Drogy jsou svinstvo a ještě když v tom jsou děti, no tak to je opravdu deprimující. Jenže i tak hrůzné pocity ve vás může zanechat dobře provedená práce a dobře natočený film. Všechno bylo až moc důvěryhodné, a já cítím samou tíseň. =( Krásně jde tady vidět, jak silná může vaše vůle být a přesto o ní můžete v mžiku přijít. Výborný film, ale ještě dlouho nebudu chtít něco takového vidět.

Schindlerův seznam (1993)

Na takový film, jako je Schindlerův seznam, musí člověk dospět. Já ten film viděla snad před deseti lety poprvé a musím říct, že jsem zdaleka nedokázala takový skvost ocenit tak, jako právě teď. Ono totiž když dospějete do takového stádia, kdy dokážete všechno vnímat mnohem vyspěleji, není možné tuto kvalitu hodnotit méně, než pěti hvězdami.

Pošta pro tebe (2005) (pořad) odpad!

Nemůžu vystát prolévající slzy, a nemůžu vystát, to nesnesitelné vydělávání na cizím neštěstí. Mimochodem, to že se tenhle pořad snaží komerčně vyvolat u diváka lítost tím, že nechá trpět druhé, tak ano v tomto případě jsem necita, a nepřipadá mi vhodné dát téhle show ani hvězdu.

Králova řeč (2010)

U takové adaptace jako je The King´s Speech není ani důvod něco rozebírat. Jsem ohromená úplně vším a obdivuhodný herecký výkon C. Firtha a G. Rusha, je jednoznačně prvotřídní, a přidá všemu jen na kvalitě. Vždyť na tak vysokém hodnocení mají téměř veškerý podíl tihle mistři. Jediné, co mě teď trápí je, že jsem nečetla předlohu =)

Jsem číslo čtyři (2011)

Působí to trošku jako pubertální změť, ale mě se tento film pro dospívající mládež líbil. Připadalo mi, že se tady pořád něco děje, že je sci-fi o dospívajícím Johnovi, který má určité schopnosti, velice atraktivní. Mimochodem, Smallville je náhodou dobrý seriál. =)

Nezapomenutelné prázdniny (2013)

Dobré hodnocení si tento snímek určitě zaslouží. The Way Way Back má sice pomalejší rozběh, a vy si možná říkáte: "to bude zase tuctový příběh", takové problémy v rodině, nepochopení dospívajícího syna a nemožný otčím, který vás pořád jen shazuje, to můžete vidět téměř leckde. Jenže potom přijde na scénu S. Rockwell a všechno se otočí o 180 stupňů a vy se konečně začnete bavit. Dlouho jsem neviděla nic tak uvolněného a přirozeně křehkého. Samozřejmě jsem si vědoma toho, že je to místy dost otřepané, ale ani to mi kupodivu nijak nevadilo. Moc příjemný film a dost dobré herecké obsazení. Všichni se tak nějak vzájemně doplňují.

Neobyčejný život Timothyho Greena (2012)

The Odd Life of Timothy Green je taková nepohádková pohádka. Já třeba vůbec nevím, co si mám z takového nepravděpodobného příběhu vzít. Abych byla konkrétnější, nejde mi ani tak o to, že je tohle fantasy nereálné, ale jde mi spíš o to, že mi takový film nic nedal..Samozřejmě, natočený je pěkně, a život manželů, kteří se snaží být dobrými rodiči je dojemný, ale místy mě tak iritovalo to jejich chování, že pro nenormálnost nemám určení. A taky mi vadilo, že jejich údajný zjevený syn má asi IQ 180 zatímco jeho rodiče jsou na tom se svou inteligenci podstatně hůř. Celkově je to všechno takové zvláštní, ale myslím, že když se všechno smíchá dohromady, vyjde z toho mírně nadprůměrný snímek. 6/10

Poslední jednorožec (1982)

Nádherné hudební fantasy..na které člověk musí svým způsobem vyspět. A možná až poté můžete tento příběh vidět stokrát a stejně vás nikdy neomrzí. Přece jenom, pravá podstata je skrytá někde hodně hluboko posledního jednorožce a nebo taky možná někde hodně hluboko v nás..

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Myslím, že na scénu konečně přišel zajímavý film, který když shlédnete, nebude vás nijak zvlášť ničím trápit. Co se týče B. Stillera, byla jsem velice a mile překvapená. Jeho režie společně s jeho hlavní roli byla výtečná. Četla jsem, že s přibývajícími léty Bena, rostou i jeho filmové zkušenosti, a musím říct, že je to zlatá pravda. Jediné, co mi trochu vadilo byly ty nepravděpodobné situace, ve více, než v nepřirozených rovinách. A těch bylo bohužel víc, než dost. A já tak moc doufala, že to bude na pět hvězd, škoda.

Jasmíniny slzy (2013)

Nikdy jsem se nevyžívala v komplikovaných Allenových vztazích, ale na Blue Jasmine jsem se těšila a přitom když se na to zpětně dívám, nebylo ani o co stát. Řekla bych, klasický Woody. Ti co ho milují, nebudou zklamání a ti co si ho klidně nechají ujít, nebudou litovat. Průměrný film..