Orphan Black (2013) (seriál)

Dost zajímavý seriál, u kterého jsem opět zvládl maraton první série a těch dvou doposud vyšlých epizod. Nečekal jsem tak skvělé vtažení diváka do situace. Charakterizace postav je výborná, co postava to originál - a dvojnásobně to platí pro všechny Tatianiny role. Asi nejlepší je kontrast mezi Alison a Helenou. Druhá série navíc vypadá slibně, zjevně se podíváme na vědu a náboženství, takže by to mohlo mít další metarovinu. Jen tak dál, pro mě zatím vítané seriálové překvapení:)...ps: Silnou stránkou je kupodivu i humor, který bych tu moc nečekal ;)...Po 2. řadě - značné zklamání - postavy ztratily svůj význam...už se jedná o kdysi zajímavé figurky, se kterými se teď bezmocně mává do větru - pro mě nesnesitelnou se stala "zápletka" s Alison - její muzikálová "příhoda" - to už vážně byla snaha zavděčit se všem...uvidíme, jestli bude třetí řada, ale obávám se, že to nejlepší nabídla řada první...(a ještě si rejpnu - přihrát Julianovi Richingsovi takovou nemasnou neslanou postavu, jejímž úkolem je jen dopravovat lidi - to si mohli najmout taxikáře...-_-´ ♫ O-oh Death....♪ )

Temný případ (2014) (seriál)

Ta Cohlova filosofie je mi jakýmsi způsobem dost blízká, takže ztotožnit se s postavou mi trvalo asi...zkrátka první monolog o lidech a je jasno...Atmosféra je výborná - ačkoli jsem měl po Pilotu strach, že to bude víceméně Hannibal bez té kuchařské show, mile mě nakonec překvapilo, jakým směrem se seriál vydal. Už jen to, že se nejdná o tolikrát omletý způsob narace - co díl, to případ a šmitec. Tady se nám vše krásně vyvíjí, každou epizodu se o postavách dovídáme víc, navíc neustále lavírujeme mezi přítomností a minulostí, ale na případu se pokračuje! (Zhlédnuto 6 dílů v kuse od půlnoci do 6 do rána...a nelituju :D )

Kouzla filmových maskérů (2011) (pořad)

Momentálně jsem u páté řady a zadání jednotlivých úkolů jsou stále výborné! Zvedám na pět, neboť je to jediná reality-show, na kterou mohu koukat a neomrzí mě. Je úžasné, že v centru pozorností stojí i samotný proces tvorby a je vyloženě fajn, že se pořad nezabývá "rodinnými pouty ve vile".

Pátek třináctého (2009)

Špatné, špatné...moc špatné...SPOILER: Konec je ještě horší...(Padalecki jim do toho asi moc nemluvil, jinak by jim bylo jasné, že je důležité SALT and BURN! nikoli Throw it in the water -_-´ )

Maniak (2012)

Stručně: Maminka na něj měla zjevně špatný vliv. Obsáhle: Tenhle snímek jsem dost dlouho odkládal, nicméně konečně na něj přišla řada. Co mi nabídl: dost bizarní menu, za kterého bych nevybral nic a raději rychle prchl. Doslova naservíroval zvrácenou, dost poznamenanou psychiku Franka, jenž žije ve svém figurínovém království a nemůže si pomoci v tom ukájet svou potřebu uchovávat si své přítelkyně, matku...Nebudu spoilerovat děj, nicméně předchozí vraždy, které vidíme ve snímku prvně, jsou myslím ponechány z jistého důvodu, umocňují výjimečnost "vztahu" nového. Ten je velice důmyslně rozvíjen, v závěru filmu je vyřešen. Vraždami se tu nešetří a jsou dosti ... no jsou vidět. Stěžovat si na násilí u filmu, kde je mezi tvůrci Aja, to nemá cenu, smiřte se s tím a přeneste se přes to. Ostatně tvůrci jen ukázali tu tvář vraždy, kterou se většina filmů nesnaží ukazovat. Je ovšem fakt, že zcela naturalistické to také není, hlavně co se okolností dopadení obětí často týče. Dále tu máme samotné figuríny. Vítěz strašidelnosti - ano, přiznávám, že klauni, figuríny a podobná havěť mě odjakživa dost děsí, takže Aja aspol. mohli klidně natočit film bez krve jen s figurínami a u mě by to mělo snad ještě silnější efekt. Figurínové obludárium, ve kterém si Frank libuje, mi asi dlouho bude brázdit napříč nočními můrami. Ale k filmu - ten se snaží vetřít se do našich myslí i formou snímání. Ta mi občas pokulhávala - pohyby Wooda jakoby působily nemotorně, na realitě by možná pomohlo i mrkání - přeci jenom Elijah si vesele mrká do zrcadla, kamera ale nereaguje. Jestli je to prvek, který nás nutí držet si od Maniaka distanc, tak to ovšem přijímám. Celkově působí film velmi mrazivě, riziko internetových seznamek je opět představeno na další způsob a Elijah šílence předvádí dost...šíleně (viz SinCity...)...Závěr 2xtak mrazivý - nejen ta násilná část, ale i ustrnulost figurín...brrr...Jo a bonbonek pro SPN fanoušky: (SPOILER!) Scéna, kdy si Frank bere novou maminku ve vaně za tónů Ave Maria, je využita v S09E07 Bad Boys...

Pach krve 3 (2009) odpad!

Co k tomu dodat? Všechno špatně? Od blbého příběhu, přes blbé řemeslo a blbé charaktery, blbé dialogy (byly tam vůbec?) až po blbý film jako celek. Tohle bylo vážně WRONG!

Phineas & Ferb (2007) (seriál)

Perry a Dutošvarc jsou geniální, praštěná bonzačka Candy (ne tak nepodobná "culíkatý" ségře malinkýho Dextera z Dexterovy laboratoře :D) má taky co do sebe. A musím zdůraznit, že někdy je ten humor skutečně chytrý - obzvlášť malý rozumbrada Baljeet dokáže často překvapit. Mezi tou bídou, co na Disney Channelu běží, je to doslova poklad.

Batman vs. Red Hood (2010)

Každá hvězdička v mém hodnocení odpovídá určité kvalitě tohoto animovaného Batmana. Začněme animací, která je oproti standardu vysloveně povedená. 3D sekvence ani tak nebijí do očí, skvěle je dosaženo třetího prostoru i v 2D animaci (pasáž, kdy Batman ve svém bat-letounu pronásleduje Red Hooda prchajícího v autě, mi připomenula GTA na PS1 - ale to je můj osobní retro-moment). Další hvězdička za okouzlující hudební podkres, který celkem navozuje atmosféru podobnou Nolanově trilogii. Třetí hvězdička bude za příběhovou linii - tolik protivníků a přátel spojit do kompaktního celku a navíc neublížit na pozornosti věnované protagonistům, to už je pozoruhodné. Potleskuhodnou kvalitou je pak dabing - obzvláště tato pětice pánů: Bruce Greenwood (Batman / Bruce Wayne), Jensen Ackles (Red Hood), John DiMaggio (Joker), Neil Patrick Harris (Nightwing) a Jason Isaacs (Ra's al Ghul). Poslední hvězdička je za výsledný dojem, Jensena ve filmu o Batmanovi (viz I´m Batman) a scénu Black Maska s Jokerem. Pro mě zkrátka pětihvězdičková záležitost.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Po první sérii skvostných 80%. Scénář, výprava, kamera, dokonce i úvodní titulky a hudba, nemluvě o hereckých výkonech. To jsou jednoznačně klady seriálu, který se rázem ocitl v mé topce... Pár motivů, které mi utkvěly v hlavě: síla slova a gesta alá středověk, skutečně srolovaný PAPÍR a ne pergamen!; trůn a jeho vizuál, stromy-bohové, zlatá koruna, "kojení" atd. A jsou to právě i detaily, díky kterým jsem si seriál zamiloval...Co mi ovšem brání dát plný počet, je skutečně občasná vatovitost a bezúčelný sex, který je snad vecpán do každého dílu pro svou prvoplánovitost...Po druhé sérii ponechávám a stejně tak po řadě třetí. Výprava je výborná, vizuál White walkerů dostatečně strašlivý, zvraty překvapivé (pro nečtenáře) a touha po řadě čtvrté větší. Daenerys, Arya, Tyrion, Osha, částečně Jamie, Tywin - to jsou mé nej postavy...Winter is coming *** For the night is dark and full of terrors *** Any man who must say, "I am the king" is no true king.

Supernatural: The Animation (2011) (seriál)

Nízká hodnocení jsou zarážející. Jako fanoušek hraného seriálu jsem k němu sice našel cestu až po zhlédnutí všech dosavadních osmi sérií (zkrátit si tak čas během čekání na 9. sérii samozřejmě), ale mile mě překvapil. Samozřejmě že nelze převyprávět slovo od slova průběh obou prvních sérií a pro někoho je zarážející i fakt, že anime se, co se příběhu týče, drží původního seriálu. Já si toho naopak cením a myslím si, že se tvůrcům v poměrně krátkém čase podařilo zachytit ono "bratrství" a obětování se, které je pro SPN typické. Prohlubující epizody jsou u mě více než vítány (Originy Meg, Lily nebo Jakea mě velice potěšily a rozhodně rozšiřují svět SPN.), plus si u mě seriál vysloužil i díky aktivnějšímu zapojení Missouri, která jakoby se v hraném seriálu vypařila (ačkoli charizma měla tato dáma obrovské!). Co se týče zpracování postav. John mi ve ztvárnění hodně připomněl Bennyho z osmé řady (zkuste to popřít: John v anime no a porovnání s Bennym: Benny real . Bobby byl pro mě tak trochu...no zkrátka přednost dávám Jimovi...Sam bez problému, Dean podle mého také celkem fajn (výtky typu "má moc velký oči" jsou dle mého zcestné...). Žlutooký démon je vizuálně zachycen skvěle - ta hororová atmosféra, kterou s sebou přináší je vynikající a hravě konkuruje hrané verzi! Z vedlejších postav je skvěle zachycena třeba taková Krvavá Mary. S dabingem jsem problém neměl, jelikož jako informovaný jsem věděl, že Jensen namluvil pouze poslední dvě epizody. Takže jsem zvolil japonský dabing s anglickými titulky (navíc mi přijde, že Japonci dabují anime skutečně s mnohem větším zápalem, čímž jenom zvyšují klady seriálu) - výjimku jsem udělal až u oněch posledních dvou epizod, které jsem zhlédnul s dabingem anglickým. Tím jsem se myslím dobře vyhnul onomu rušivému elementu Sam/Jared a Dean/Andrew. Zápory: Carry on my wayward son - zatímco v hraném seriálu je to vždy skoro na slzu, tady to někdy skutečně ruší dialog/monolog a četnost výskytu nutí skladbu s titulky přeskakovat. A dalším záporem někdy nedobře využité postavy - příklad s Meg. To ale vynahrazuje samotný hraný seriál, kde má Meg mnohem více prostoru. Nevidět jako první hranou verzi, ale tuhle, určitě bych volil i 5*. Takhle je to přeci jen za čtyři, zato ale solidní. Důležité je u tohohle anime vydržet všech 22 dílů, nikolivěk soudit podle prvních pár epizod, neboť hloubku příběhu rozkrývají epizody pozdější! Ke komentáři AspireHD: "Člověk, který kouká na originální Supernatural, by nikdy nemohl ohodnotit tuto anime verzi jinak než "odpad!" " - vážený Aspire, mohl. SPN je o mnohem více věcech, než jen o nádechu, který Jensen s Jaredem seriálu dodávají (čímž nijak nesnižuji kvality J2).