Seance (2009) (studentský film)

Za 19 minut bylo v podstatě naplněno vše, co mělo být. =)

Machři (2010)

Na večer, kdy není zrovna co lepšího na práci, jsou Machři smysluplnou výplní. =)

Paralelní světy (2012)

Svým způsobem dost jednoduché a naivní, zároveň ale neskutečně sympatické a fantazijní. Takže i když nakonec příběh nevyrukuje s ničím výjimečným, celkový nápad a oba hlavní herci bez problému utáhnou celkovou (nijak extra dlouhou) stopáž. Mám rád, když si takhle na chvilku můžu oddechnout od běžné reality.

Kostka (1997)

Ono to vlastně na 4* ani není. Když jsem ale zjistil, že film je starý cca 15 let, hvězdičku navíc jsem dát musel. Zajímavé, chytré, promyšlené a hlavně originální. A to mi ani nevadí, že jsem se prakticky nic moc o oné "kostce" nedozvěděl. Škoda jen, že celý příběh lépe nevygradoval (jako třeba v Saw).

Méďa (2012)

75%? :-X

Anna Karenina (2012)

Zajímavý a velmi umělecky působící snímek, který si rozhodně zaslouží vysoké hodnocení. Přesto nebude stravitelný asi pro všechny, dokonce i já osobně jsem měl chvílemi co dělat, abych udržel pozornost. Dějově se to totiž mohlo udělat o něco zajímavější. Díky K. Knightley jsem však celých 130 minut vydržel a ani to moc nebolelo. V mých očí je to prostě brilantní herečka, které sluší snad každá role. Kvůli ní musím přidat jednu hvězdičku!

Lovci duchů (2005) (seriál)

Neobyčejný seriál, ve kterém je ve skutečnosti víc, než se na první pohled zdá. Zařadit ho do jedné žánrové škatulky nelze. V první sérii se tvůrci ještě rozkoukávali, ale od té druhé už velmi vkusně střídají vážnější a hororovější témata se skvělým smyslem pro humor a nadhledem a vždy dokáží příběh osvěžit šokujícím plot twistem. Sam a Dean jsou trefa do černého! Chemii mezi nimi si prostě nejde neoblíbit. Stejně šikovně se ale pracuje i s ostatními postavami. Supernatural je v mých očích jedním z nejmultifunkčnějších a nejoriginálnějších seriálů současnosti. Umí pobavit, dojmout, nutit k přemýšlení, sem tam i vystrašit, deprimovat, nadchnout a nejspíš i mnoho dalšího.

Sinister (2012)

Jednoznačně nejlepší horor tohoto roku. Scott Derrickson opět zabodoval. Dokázal si ze všech těch známých hororů (jako Kruh, Insidious, V moci ďábla) vzít to nejlepší. Navíc skvělá hudba (ikdyž občas to je spíš jakýsi prosebný křik či znepokojující shluk podivných zvuků) Christophera Younga dodává na vážnosti a děsivosti celé situace. Sinister sice tématicky nepřináší nic nového, ale způsob podání a celá atmosféra je záruka vysokého hororového zážitku. Po dlouhé době zafungovala i ona hrůzostrašná ("slipknotovská") bytost, která naháněla strach snad celému kinu. Poprvé na mě zapůsobilo i "homevideo" (zde v podobě vsuvek). Kdybych nedal plné hodnocení, musel bych se stydět. Komentář k hudbě: Už bylo řečeno, že Christopher umí vytvořit děsivou a neskutečně strašidelnou hudbu. On je na horory zkrátka přeborník. Zatímco u filmu "The Exorcism of Emily Rose" se drží trochu duchovní tématiky, zde neexistují žádné hranice ani systém. Tohle je prostě chaos a avantgarda jako prase! Christopher ale moc dobře ví, co dělá.

Kletba z temnot (2012)

Ááá zase jednou exorcismus. Kolik těch filmů na toto téma jsem vlastně viděl? No, hodně. Kletba z temnot určitě ale patří k těm lepším. Přestože nejde o nikterak originální děj nebo o něco, co jsme ještě neviděli, celkově to na mě zafungovalo. Hodně lidí tady zmiňovali předvídatelnost. Já se k tomu úplně nepřikláním, ač se žádné velké překvapení nekoná. Co ale oceňuji, jsou lekavé scény a dětské herecké výkony. Tady si film zaslouží ocenění nejvyšší. V porovnáni s konkurencí (V moci ďábla, Chraň nás od zlého) tomu ale prostě nějaký ten odvážnější scénář a režie chybí.