Resident Evil: Odveta (2012)

Hlúpe, prvých 5 minút zaberie spomalený záber scény, ktorá sa pretáča dozadu aby potom bola znova spustená a prefrčala za pol minúty, hlúpe, tešil som sa aspoň, že tu bude nejaká nova "potvora" ale nič také tu nebolo, len to čo sme už videli. Bojím sa, že sa to nikdy neskončí. Ale aspoň to prejde rýchlo.

Max a maxipříšerky (2009)

Strašne rozkošný, milý, film o decku, ktoré mi občas pripomínalo seba samého, no na druhej strane veľmi zvláštne uvažujúceho a konajúceho decka. "Príšerky" mi boli sympatické, strašne zlaté a ich bolesť a trápenie sa ma akosi dotýkalo ale po skončení filmu som sa kolegu opýtal: "A o čom to vlastne bolo?" Toto je pre mňa veľkým sklamaním, že je to možno až príliš zašifrované (ak to vôbec je aspoň zašifrované), že o čom to vlastne je. Ale napriek tomu pekné. (65%)

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Monštruózny návrat do Stredozeme na krídlach draka. Úžasný soundtrack doprevádza krásne rozprávaný príbeh o tom ako sa z bežného "domaseda" Bilba stane statočný, po dobrodružstvách dychtivý hobit, ktorého mnohý poznajú z Pána prsteňov, kde je to len akýsi starý dedo, o tom ako si Gandalf vyberie hobita pretože má strach, o tom ako tento hobit pomôže hŕstke trpaslíkov získať ich domov ktorý im bol vzatý, o hlúpych, odvážnych, mocných, akčných a vtipných trpaslíkoch, o tom ako Gandalf nezaručuje, že sa Bilbo z výpravy vráti ale zaručí mu, že ak sa vráti už nebude ten kým býval. Film plný akcie, emócií, hromadou nezabudnuteľných hlášok a nesmierne milého humoru, ktorý Vám vždy vyčaruje úsmev na tvári. Gandalf je ešte gandalfovatejší ako si ho pamätáme, trpaslíci sú úžasný ako svojim vzhľadom tak aj svojimi charaktermi, elfovia ešte nikdy neboli tak nádherný, orcovia (škrati, ohyzdi) tak odporný, Durinov ľud tak mocný a hrdý, orly tak majestátne ako TU. Čo nám dáva Hobit? Pocit, že sme there, back again. (100%)

Temný rytíř povstal (2012)

Batman The Dark knight Rises - alebo o tom ako sa dá v závere spraviť superepická bitka aj bez mečov a brnení, ako každá scénka, ktorá má byť smutná smutná je a že a sa vždy dá postupovať vyššie keď na to režisér má, hoc aj v tom, že spraví ešte charizmatickejšieho záporáka ako v predchádzajúcom. Soundtrack parádny - proste viacej udrel do hlavy ako v Temnom rytierovi. Batman si za vyklbený stavec, charizmatického záporáka s úchvatným hlasom a za úžasné vyvrcholenie trilógie zaslúži 10 hviezdičiek z 5 (200%).

Excalibur (1981)

Konečne som to videl celé a môžem povedať, že to stálo za to. Pekný, hustý, dobrodružný, akčný, chlapský príbeh o Veľkých mužoch, ktorí konali veľké činy a kruto pykali za svoje veľké hriechy. Fantastický hrdinský príbeh, ktorý má svoje drobné muchy ale na svoju dobu to je skvost akým je Pán prsteňov pre našu dobu. (87%)

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Dlho, dlho to vyzeralo že Virginia dostane len *** ale nakoniec dostal **** pretože ku koncu ma fakt začal baviť. Proste sa to rozbehlo a skočííííííl. Snáď bude pokračovanie, ak áno teším sa. (70%)

Válka Bohů (2011)

Je to...rúbačka. A...rúbe sa tam a seká a tak. (50%)

Pan Wolodyjowski (1969)

Je mi to troška ľúto, že to musím povedať ale pre zo Sienkiewiczovej trilógie je toto najslabšie sfilmovaný diel. Favoritom naďalej ostáva Ohňom a mečom asi hlavne kvôli tomu, že je to najnovšie a celkovo je to lepšie spracované. No odhliadnuc od toho, v rámci svojej doby je aj toto vynikajúce ako všetky poľské veľkofilmy s ktorými som sa doteraz stretol. Šermiarske súboje v poriadku, kostýmy verné no občas sa mi však niektoré zdali skôr divadelné ako historické, no odhliadnuc od tohto je to v poriadku. A tiež si myslím, že koniec nebol dostatočne dramaticky vygradovaný a preto to vo mne nezanechalo to čo by malo. Aj keď Michala som zbožňoval vo všetkých filmoch. (80%)

Ocelová pěst (2011)

Husté, tvrdé, kovové, oceľové! Perfektná zábava, tie súboje ma totálne vtiahli do seba a mal som pocit, že som tam medzi tými tisíckami divákov, čo sledovali robotický box. Jackman síce nemal adamantiové pazúry mal ale pol tonového boxujúceho robota, ktorý si všetkých parádne podal. Samozrejme to nebolo žiadne Zrodenie planéty opíc ale neboli to ani stupídni Traja mušketieri a moje pocity sú viac než pozitívne! (85%) P.S. Toto mali dosiahnuť Transformeri ale tí išli kam? Kam išli Transformeri...? Do šrotu! Optimus sucks! Atom rules! ♥

Lovefield (2008)

Úchvatné! Milujem tieto krátkometrážne vecičky, malo to tak hustú atmosféru, že až do poslednej chvíle som nepochyboval o tom, že je to horor a od napätia mi išlo srdce roztrhnúť. Nádherný happy end, a krásna hudba. Veľmi silný filmík . (95%)