Tři mušketýři (1973)

Nie som ešte právoplatný šermiar ale myslím, že chytiť kord do oboch rúk je pičovina, tiež nedodržujú nič zo šermu čo som videl na tréningoch. Ale ono sa to snaží byť aj akčné ale je to akcia ktorá mňa neosloví lebo je to akcia zo 70-tych rokov. Proste nudné no...a ja tomu nedám 5hviezdičiek len zato, že je to klasika. Bohužiaľ 50%.

Tři mušketýři (2011)

Proste som sklamaný, knižku o Troch mušketieroch milujem ale moje sklamanie nepramení z "pokusu" o originálne podanie príbehu. Moje sklamanie je zakotvené v... v celej tej blbosti ako takej! Athos je najlepší potápač vo Francúzsku? Mylady ovláda kung-fu? Pasáže, kde si niekto povie, že Matrix je oproti tomuto šuvix? Aramis hral Assassins creed? Ono, nečudoval by som sa, veď keď máme v 17.storočí vzducholode... Jednoducho, celá "sranda" spočíva v tom, že celé toto "oné" je strašná blbosť, príbeh je odfláknutý, všetko sa deje až príliš rýchlo, akonáhle sa objaví Milla všetko sa spomaľuje atď. Soundtrack mi vôbec nešmakuje ku Trom mušketierom aj keď je to neviem aká nová verzia, jednoducho táto hudba tam nepasuje! Ale aby som len nekydal, tak aj pár pozitívnych slov. To, že sú tie šermiarske súboje absolútne nereálne neriešim ale v celku sú vydarené, teda niektoré. A hm, čo ešte dodať? 3D je dobré ale to nestačí! To je málo! A tiež to nezachránila ani krásna Constance a ani brutálne D´artagnanove čižmy. (50%) P.S. D´artagnan v motorkárskej bunde? WtF???

Zrození Planety opic (2011)

Do kina som vchádzal s tým, že si idem pozrieť zas jednu Planétu opíc, veď keď som bol malý tak som ich videl asi všetky a bolo to v pohode. Film sa začal a očaril ma prekrásne animovanými opicami, ale najviac ma dostalo mláďa šimpanza. A nikdy by som si ani nepomyslel, že vo mne jeden animovaný šimpanz vyvolá husiu kožu, len tým, že šplhal po sekvojových konároch. Ceasar je skvost! A stojí hneď vedľa Glocha, aj keď je dosť možné, že je o nejaký ten sekvojový konár vpredu. Má dokonalú mimiku, oči, ktoré vo Vás utvrdia pocit, že je živý a skutočný a cíti! Film má fascinujúci príbeh, úžasne sympatické postavy - či gorila alebo orangutan vrhajúci kanálovým poklopom. Na tomto filme je úžasné snáď všetko od réžie, cez soundtrack a hercov až po... taký šedivý chĺpok na Ceasarovej brade. Fandím Opiciam! Neviem sa dočkať pokračovania! (100%)

Templář (2011)

Konečne som dopozeral Ironclad. Som viac než spokojný, troška ma sralo to "trhanie" kamerou pri bojových scénach, pobavil som sa na dánskej maďarčine a dostal som to, čo som od začiatku filmu čakal. Teda Purefoy si aj tu vykopol meč do ruky. Neviem ako to sledujete VY, ale spravil to ako rytier Juraj s jedenapolručným mečom, ako Solomon Kane s kordom a aj tu ako templár s obojručákom. A samozrejme, asi jediný film kde sa mi pri brutálnych scénkach fakt dvíhal žalúdok. :-) (75%)

Pán prstenů (1978)

Toto nie, toto proste nejde. Nie je Pán prsteňov ako Pán prsteňov, žiaľ. Pokúšal som sa vžiť do kože človeka, ktorý žije v roku 1978 a má možnosť vidieť tento film. Samozrejme, ten človek čítal Pána prsteňov a nijako inak by si to nedokázal predstaviť, pretože toto, je typická predstava Pána prsteňov, je dokonca možno, že si to nejako takto predstavoval aj pán Tolkien. No, nech som sa hocijako snažil nedokázal som si to užiť, pretože to Jacksonovmu Pánovi prsteňov (na ňom som vyrastal) nesiaha ani po päty. Je to také, akési kadejaké, kde sa plno vecí z knihy vynechalo (samozrejme, že to aj v Jacksonovej verzii, avšak tam to človek dokázal pochopiť), a čo ma najviac zaráža je snáď to, že to končí bitkou o Helmovu roklinu. Nechápem o čo im išlo, no v každom prípade si myslím, že sa im to nepodarilo. (40%)

Sucker Punch (2011)

Možno tu teraz budem za kacíra alebo čo, ale ja nechápem čo Vám na tom až tak prekáža. Samozrejme, je to očividné na čom tento film zakladá - teda vizuál, akcia - ale mne sa rúbanie 5metrových samurajov páčilo!, a samozrejme brutálne sexi cicušky s mečmi a puškami, áno pripomína to PC hru, no nech!. Veď sme videli už aj väčšie hovadiny! A na túto sa aspoň príjemne pozeralo (hlavne na Baby Doll)! (70%)

Rango (2011)

Najlepší western aký som kedy videl! Samozrejme, je tu klasika Dobrý, Zlý a Škaredý a ďalšie, plus nedávno pribudol True Grit ktorý sa v mojom srdiečku zaradil na významné miesto, ale toto je proste superúžasnezábavné! Celý čas som sa bavil či už na sympatickom hlavnom hrdinovi, alebo niektorej vedľajšej postave, vydarených fóroch, akcii, geniálnom soundtracku alebo vydarených odkazoch na slávne westerny! A veľmi silná je pre mňa scénka s Duchom západu, teda ak som správne pochopil, kto to má byť. Proste a jednoducho bavil som sa! (93%) P.S. Tie kuviky čo tam spievali boli úplne božské! P.P.S. Tento koment venujem užívateľovi SarumanKo (Jankovi) :P

Hon na čarodějnice (2011)

Bál som sa, že to bude taká tá sračkovitá sračka...ale nebola. Behali tu ujovia v brnení, kričali, sekali a rúbali mečmi do démonov a kadečoho iného. Zaznelo tu pár pekných hlášok, akcie bolo požehnane, zlí boli škaredí a tí dobrí boli...boli. Cage ma nesral, ani mi nevadil a ani som nemal potrebu sa mu smiať. (55%)

Pavouci z vesmíru (2010)

Fajn, ale toto všetko sme už predsa videli. Ukrývanie sa za pultmi pred chápadlovitými človekohľadačmi, čo zbierajú ľudí a potom ich nejakým spôsobom poľnohospodársky využívajú toto je predsa Vojna svetov. Letecké bitky - ktorým tu ani nie je venovaný tak široký priestor ako v Dni nezávislosti, tiež neočarili. Po dlhej dobe som opäť videl Rancora, modré svetlo a ešte modré svetlo s modrým svetlom a aj modré svetlo s modrým svetlom. A samozrejme bandu nelogicky zmýšľajúcich debilkov z ktorých sa jeden mení na mimozemšťana - no, ktorý film to je? Ak ste odpovedali District 9 tak ste odpovedali správne! Nič moc herecké výkony, nič moc postavy, nič moc príbeh - pardon, žiaden príbeh! Ale moooooc modrého svetla! (35%)