Děsnej doják (2006) odpad!

Výstižnejší názov by bol Strašná hovadina alebo Strašná primitívnosť! Nevedel som či sa mám smiať alebo plakať nad tým ako mohol niekto niečo tak odporné natočiť. Je to nechutné, trápne, primitívne a neviem čo sa na tom niekomu mohlo páčiť. Mne sa prevracal žalúdok. (5%)

Jak vycvičit draka (2010)

Jednoznačne najlepšie čo som tento rok videl a určite sto krát lepšie ako UP aj keď aj tomu som dal 5*. A tiež treba povedať, že jeden z najlepších animákov aké som v poslednej dobe videl. Na prvý pohľad úplne jednoduché ale napriek tomu a hlavne kvôli tomu musím povedať, že je to super! Dokonca mi neprekážalo ani to, že tie draky neboli také...hm drakovské ako som na to zvyknutý z typickej fantasy ale no a čo?! Všetky do jedného boli fantastické aj keď moje srdce si získal Night fury. Oceňujem dokonca aj to, že sa správa ako mačka. Už sa teším ako si to pozriem znovu a znovu si to vychutnám. Zatiaľ 100% a asi ešte pôjdem vyššie :-)

Souboj Titánů (2010)

Slabé, nudné, primitívne akoby sa to snažilo očariť len hromadou špeciálnych efektov, ktoré ale film vôbec neťahajú. Možno keby som mal 12rokov a k tomuto filmu by som sa dostal úplne náhodou, asi by som bol z neho hotový. Lenže 12rokov nemám a musím povedať, že som sa na tento film tešil. Takže som absolútne sklamaný! Na tomto filme ma bavilo len veľmi málo, ak vôbec niečo a je mi vážne ľúto, že to takto dopadlo. Jediné čo sa mi snáď trošku páčilo bol Kraken na konci. Tento film nie je dôstojným remake pôvodného Súboja titanov. (45%)

Na hraně temnoty (2010)

Nemôžem hovoriť o žiadnom sklamaní, keďže som od tohoto filmu nič nečakal. Objektívne by dostal 3* ale mne sa Mel Gibson ako "nasratý otecko" vcelku páčil. Záver je tiež v pohode, dôstojné vyvrcholenie celého filmu. (70%)

Živí nebo (ne)mrtví (2007)

Nápad je to určite skvelý ale výsledok? Otrasné. Vážne uvažujem, či tú jednu hviezdičku nezmením na "odpad" pretože keď vidím dvoch primitívnych cowboyov ktorý nevedia strieľať, majú neposlušné kone, snažia sa byť vtipný ale akosi im to nevychádza a nakoniec aj zabijú svoju kočku... Tak nech sa nikto nehnevá toto si nezaslúži viac ako 10%

Solomon Kane (2009)

A máme ho tu! Frajera s klobúkom na hlave a rapírom v ruke! Žiaľ som nečítal knihu o Solomonovi ale odkedy som videl treiler nevedel som sa ho dočkať. Po všetkých Narniách a tých kadejakých detských fantasy tu konečne máme poriadnu temnú, pochmúrnu fantasy s fantastickým hlavným hrdinom! Príbeh je priamočiary ale čo je podstatné zaujímavý. Purefoy je skvelý, atmosféra skvelá, akčné scénky skvelé! Škoda len, že toho bolo tak málo s tým černokňažníkom, mohol sa tam objaviť už skôr a Solomonovi pekne zavariť. Ale ak to bude mať pokračovanie tak všetko v poriadku. Teším sa na ďalšieho Solomona. (85%)

Legenda o Jiřím a drakovi (2004)

Je mi veľmi ľúto, že túto legendu tak dosrali. Drak ako z dokumentárneho filmu, ako je vidieť nedali si na ňom veľmi záležať pretože Draco z Dračieho srdca aj keď je to starší film vyzerá oveľa lepšie. A nejde ani tak o tie efekty ale skôr o to, že to bola len hromada jednotvárnych šupín a veľké zelené oko. Tiež mi tam dosť nesedeli niektoré kostými a brnenia, tiež prilby a niektoré meče, ktoré vôbec nepôsobili historicky. Pôvodná legenda odohráva v 4.storočí a Juraj je rímsky vojak, tu je Juraj nejaký križiak alebo čo s veľkým čiernym kamošom - to sa mi vôbec nepáčilo! Ďalej by som upozornil na blbosti ako, princezná dákym konárom dobila štyroch ozbrojených chlapov, prípadne keď sa Juraj hrabe v dračom truse a len tak mimochodom vyhlási, že je desať dní staré. Ani sa mi nechce to ďalej rozoberať pretože okrem Purefoya a jeho princeznej (ide o vzhľad) sa mi tam nič nepáčilo. (40%)

Magyar vándor (2004)

Na prvý pohľad typická maďarská hovadina akých je dnes hromada. Po viacerých zhliadnutiach si však uvedomujem, že tento film je trochu náročnejší. Určite sa pri ňom zabaví aj niekto kto čaká nejakú obyčajnú komédiu ale ak chce niekto pochopiť celý film, všetky tie narážky a ostatné musí mať viac, než len priemerné znalosti z histórie, a znalosť maďarského jazyka pretože pozerať ten film s nejakými titulkami nemá zmysel. Pre mňa je to jedna z tých lepších maďarských hovadín ktorú si rád pozriem aj častejšie. (85%)

Pravdivé lži (1994)

Akčný film ako sa patrí. Fantastický Schwarzenegger, fantastická atmosféra, akcia, napätie a samozrejme vtipný. (95%)

Mary a Max (2009)

Zaujímavé. Len čo som videl plagát som si vzal do hlavy, že si to pozriem. A mal som to šťastie, že som to videl v pôvodnom znení, takže som si naplno užil fantastické hlasy hlavných postáv. Príbeh je fantastický a veľmi silne emotívny, depresívny, humorný, krásny. A keď sa k tomuto pridá príjemná hudba vznikne niečo tak skvelé. (95%)