Marie Antoinetta (2006)

Zajímavej nápad s tím hudebním podkresem, namísto nějaké nablblé soudobé hudby hrané na cemballo (jak by se nabízelo) slyšíme the Cure, New Order, Siouxsie and the Banshees a film to dost oživuje a přidává mu to na smyslnosti. Kirsten je sladká, taková krásně mimoňská a vůbec celé je to takové hodně sladké jak sedmipatrový dort, nic pro diabetiky. Při shlédnutí tohoto zajímavého díla jsem dostal obrovskou chuť být aristokratem, jezdit na lovy a na plesy a do opery, nepřipouštět si žádné starosti a jen se bavit, užívat si s metressou, pořádat hostiny a na nich žrát zlatejma vidličkama ty nejvybranější pokrmy a bryndat šampaňské na perleťové hrací žetony...

Království křivých zrcadel (1963)

Ruské potažmo sovětské pohádky mají svou osobitou poetiku, je to jakási směs stupidního humoru, hrůzy, plytkosti, vizuálního obžerství, kýče a okouzlení. Jako dítě mě toto dílo fascinovalo, teď už bych si to asi nepustil. Nebo pustil? A co takhle dát deset ruských pohádek za sebou, deset pohádek od pana režiséra Rou, co by to s člověkem udělalo? Asi by to bylo dost psychedelické, člověk by se octl na jakémsi tripu jakoby navozeném požitím muchomůrky červené, rozhodně by po takovém sovětsko-pohádkovém maratonu u subjekta došlo ke změnám vědomí. Hnusně krásné. Krásně hnusné. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=HHYSUI-9AaQ

Po svatbě (2006)

Úžasný příběh s vypjatými emocemi střídá expresivní scény, při kterých se bývalí milenci posílají do horoucích pekel, se scénami dojemnými, ze kterých až mrazí. Takové filmy rozhodně můžu.

Nemocnice na kraji města (1977) (seriál)

Zdravotní sestra Ina ve mně probouzí přímo neodolatelnou touhu omlátit jí hlavu o zeď. Jinak docela fajn seriál, výborný scénář, režie nic moc a některé herecké výkony jsou dost k zblití - např. svařeč Pěnkava v podání Josefa Dvořáka s umaštěnou kebulí. Co mě fascinuje je tehdejší socialistická tesilová móda a jiné chuťovky typu interrupční komise. A taky ten zaplivaný motorest, ve kterém se odehrávají všechny společenské akce a celebrace od partičky hazardu, přes rozlučku s primčou až po svatby. Klusákova hudba je neuvěřitelně plytká a dost mi leze na nervy. Ale znova opakuju - scénář je na vysoké úrovni a třeba postava Štrosmayera je geniálně napsaná i perfektně zahraná panem Kopeckým.

Dnes naposled (1958)

Nejlepší český film. Jednoduše vystavěné příběhy notorických alkoholiků, kterým se celý život plynule hroutí pod rukama. Skvělí herci, děj se odvíjí ve správném tempu a ani na chvíli nenudí, nejsou tu žádná hluchá místa a divákovi nezbývá nic jiného, než s mírným úžasem sledovat příběh norků, kteří se s neomylným sebezničujícím instinktem uchlastávají k smrti.

Svéráz národního rybolovu (1998)

Zapomenutí šestnácti krabic vodky na finském území se partičce Rusů pod vedením alfasamce Michalyče zpočátku jevilo jako tragédie. Naštěstí má Kuzmyč ty správné konexe u maríny a není pro něj problém sehnat atomovou ponorku Děťátko (tak je pojmenovaná, aby popletla nepřátele a jiné hloupé zvědavce). Loni s ní jeli na ostrovy na borůvky, teď poslouží k záchraně ztraceného chlastu. Tenhle film je neskutečně vtipný a skvělý dabing ho posouvá ještě o třídu výš. "Mystika. A já proč to se mnou tak smýkalo.":D:D:D:D

Bourneovo ultimátum (2007)

Akčňáky jinak moc nesleduju, ale Bourneovo ultimátum mě nadchlo. Film má spád a ani na chvíli vás nenechá vydechnout.

Vratné lahve (2007)

Tenhle film se mi přímo bytostně hnusí, Svěrák a ten jeho 'laskavý humor' je fakt k zblití. Postava učitele je napřezdržku - to jeho věčné mentorování, smířlivá povaha, uzené vtípky a vůbec celý ten nudný život žitý ve smradlavých bačkůrkách, fuj! A jak to má Svěrda se sexem? Ani hovno, je trapně věrný (né že by nechtěl, ale je líný něco si ulovit) a veškeré své sexuální fantazie realizuje pouze ve snu. Konec filmu je taky libovej - manželé jsou po dlouholetém soužití plní vzájemných animozit, ale nakonec si tak ňák řeknou, že se vlastně milují nebo co. Herecké výkony: ZS se své role trapného dědka zhostil na výbornou, myslím, že takový bude i ve skutečnosti; Daniela K s obličejem seschlé skeptické želvy do své role skvěle zapadla; Vilhelmovou mám pocit tenhle film ani moc nebavil a tak nějak to odchodila a odreplikovala; Macháček zahrál svého standardního veselého chlapíka s lehkou mentální retardací; Vlasák - hrůza!; Lanďáka tahle role taky moc nebavila (anebo měl zahrát permanentně nasraného sociopata a v tom případě byl skvělý) a Nela Boudová jako sexbomba? No.

Sunshine (2007)

Po audiovizuální stránce asi nejkrásnější film co jsem kdy viděl, sledování Sunshinu mi způsobuje přímo fyzickou rozkoš.