Kabaret (1972)

Mladý Američan, řeklo by se studijní typ, přijede do Německa a skamarádí se se spolubydlící, komunikativní kontaktní kurvičkou. Berlín té doby bylo veselé dekadentní místo, pokud se vám dařilo vytěsnit ve vzduchu visící hrozby (inflace, komunisté, nacisté). Líbila se mi Liza Minnelli, písně kabaretní i procítěná píseň nacistická, líbila se mi dějová linka s gigolem. A věděli jste, že existuje celosvětové židovské spiknutí? Psali to v novinách Völkischer Beobachter.

Případy 1. oddělení - Série 3 (2022) (série)

Asi chápu, proč to s Kozákem šlo od 10 k 5. Je to tím, že fandil Spartě, která, jak víme, je teď v prdeli jak kluci Znamenáčkovi a každého fanouška táhne s sebou do hlubin. Jinak výborný seriál, jenom jako drobný šťoural jsem si povšiml, že když byla nesena několik dní stará mrtvola, tak nejevila známky posmrtné ztuhlosti, to znamená, že přenášeli jen nějakého živého figuranta, což působilo neupřímně.

Sebemilenec (2013) (TV film)

Výborná Stašová i Dulava. Spisovatelka Monyová měla chorobné vidění světa, však ji taky její vize dohnaly a rozsápaly.

Velké útěky z Berlína (2019) (TV film)

Totalitní režimy podporují ve svých občanech hravost, dostat se z Království Ericha Honeckera do zapovězeného pohádkového Západního Berlína mohl tenkrát jen odolný vynalézavý neprůstřelný nadšenec s obrovskou porcí hravosti.

Případy 1. oddělení - Spolubydlící (2022) (epizoda)

Spoiler***Úplně toho mládence vidím - udělal gesto, odstěhoval se od rodičů, měl spočítáno, že za určité peníze, když se uskromní, vyjde, ale jeho spolubydlící lomozili a nedbali na pořádek, tak je v pominutí smyslů naporcoval.

Bučkovi - slunce, seno, vesnice (2013) (pořad)

Mama Anka jede bomby, toto je nejlepší reality-show všech dob. To afektivní jednání z úrovně pudů, ta neodůvodněná agrese, vše podlité tvrdým chlastem, to prostě nemá chybu! Bučkovci jsou chátra, já také pocházím z chátry, takže rozumím a přeju jim vše dobré. Přežijte sami sebe, rozmnožte se a zamořte planetu, neboť vy jste solí země.

Little Big - I'm Ok (2019) (hudební videoklip)

Rusové taky lejou, to jsem překvapený.

Noc, kdy moje matka zabila mého otce (2016)

Tak už vím, jak vypadá španělský humor. Belén Rueda má obrovské charisma a i když někdy trochu přehrává, tak je u toho roztomilá.

Žert (1968)

Josef Somr chce spáchat jednu dobrou destrukci, ale výsledný efekt je rozpačitý. Z toho plyne ponaučení, že člověk, ovládaný svým egem a touhou po pomstě, je jak křeček v běhacím mlýnku; jeho existence je poněkud nejapná.

Časové pásmo bylo změněno