Franco: Život diktátora v barvě (2019)

Generál sice byl ideovým spojencem Mussoliniho a Hitlera, ale navenek deklaroval neutralitu - nechtěl bojovat proti západním demokraciím, jen proti židobolševickým hordám na východní frontě. I proto vydržel u moci až do roku 1975.

Volha - TEL-EVÍZE (2023) (epizoda)

Čuramedán Standa sviští po nachcané klouzačce vzhůru ke hvězdám, nebo opačným směrem, to my zatím nevíme. Třeba v budoucnu založí agrofert.

Prezidentka (2022)

V roce 1986 jsem byl v Benešově a vůbec jsem se tam necítil bezpečně.

Volha - HULIZA (2023) (epizoda)

Už jsem se nějak sžil s antihrdinou Hádkem, jeho primitivismus a vtipy o nachcané klouzačce už mne neiritují. Atmosféra socialismu perfektně vystižena - chlast, zaprané záclony a pohlavní styky v sešeřelých zasedačkách. Omlouvám se herečce Kláře Melíškové, že jsem o ní napsal, že má kuní ksicht; měl jsem pocit, že je jí teď všude plno. A v obličeji mi připomíná ondatru či surikatu.

Maso a krev (1985)

Mladý hrabě a Jennifer Jason Leigh jsou propojeni osudovou láskou, protože pod viselcem pojedli z jedné mandragory. Hází jim do toho vidle Rutger Hauer, který musí pomstít žoldáckou svoloč, na kterou starý hrabě udělal skrčku při dobývání hradu. Píše se rok 1507 a všechno je patřičně drsný.

Volha - FOXTERIÉRY (2023) (epizoda)

Až k nám dorazí Islámský stát, tak se těším, že budu opět předsedou interrupční komise, trochu mi to chybí už. Tento pohled na socialistickou společnost není tak pravdoláskařsky slizký jako Vyprávěj, není ale komu fandit. Klára "kuní ksicht" Melíšková hraje všechny svoje postavy se zvláštní naléhavostí, zarputilostí, asi má exekuce.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Zaphod Beeblebrox, nejpříšerněji oblékaný člověk v celém známém vesmíru, by měl mít dvě hlavy na dvou krcích vedle sebe, občas s nimi o sebe třísknout, a né jen tu druhou mít nakreslenou na krku.

Partie Terezie Tománkové (2005) (pořad)

Terezie sympatická, ale po jedné minutě dnes, kdy se juchelka z medúzy a jurečka nemohli zhodnout, jsem pochopil, že toto může sledovat jen frustrovaný jedinec, jehož duše je chorá sebepohrdáním. Současný svět má dvě krize: příliš překotný technologický vývoj a nefunkčnost, nejapnost politické reprezentace. Už se těším na očistné ohně příštích revolucí, které musí přijít, protože společnost je držena pohromadě příliš velkou námahou a v Parlamentu nás reprezentují polokreténi. Hail Discordia!