Podfu(c)k (2000)

Dobře vykreslená zápletka a ještě lepší postavy. Prostě Anglie jak má být !

Donnie Darko (2001)

Silná skrytá myšlenka, kterou se nám snaží nastínit autoři tohoto filmu. Tento snímek je nutné vidět vícekrát pro úplné pochopení podstaty díla, ale jakmile si vyjasníte pointu, vykouzlí vám to na tváři úsměv, který často Donnie Darko nosíval.

Drive (2011)

Hotový filmový orgasmus. Běžný divák, mainstreamový divák nemůže hodnoty tohoto díla ani ocenit, je to skutečně film pro fajnšmekry. Skvěle pracuje hypnotická hudba, se skvělou kameru, ostrým střihem a brilantní režií.

Fargo (2014) (seriál)

Po druhé dílu dávám jednoznačně 100%, takhle jsem se opravdu dlouho nenasmál, jako u toho seriálu. Doopravdy skvělý, skvělý, skvělý. Všudypřítomnost podpisu bratrů Coenových je poměrně znatelná a tomuto dílu to jedině svědčí. Postava B.B. Thortona je doopravdy výborná, skvěle zahráná. Velký potlesk.

Ray Donovan (2013) (seriál)

Dobře napsané postavy a zajímavý příběh.

Godzilla (2014)

Film jsem nechtěl vidět kvůli vizuálním efektům nebo protože je to blockbuster, šel jsem na to záměrně kvůli Bryanu Cranstonovi, protože jsem se ještě neosypal z úžasného závěru Breaking Bad. Bryan Cranston sice ve filmu byl, ale zřejmě dočetl scénář až během natáčení a rozhodl se zemřít cca po půl hodině ... sorry spoiler ... i když ? Očekával jsem podobný průběh filmu jak v Emmerichově Godzzile tzn. město --> Godzilla --> zkáza. Zde je však všechno úplně jinak. Godzzila skutečně ve městě je a zbourá pár baráčků, jako by to byli domečky z karet, ale pobíhá po městě s pomyslnym americkym odznáčkem na prsou a všudypřítomná "američnost" je až do očí bijící, některé vtipné scény, jakože vojáčči sebou nosí stále ty těžký zbraně, přestože střelba touto zbraní na kteroukoliv příšeru je asi jako kdyby po nich házeli pískem nebo kdy hlavní hrdina byl zřejmě přesvědčen, že v nejtěžším okamžiku, kdy už je mu smrt nablízku, ho jeho devítka, kterou jako správnej voják nosí u sebe nějakym způsobem zachrání před 200 metrovou obludou .. možné je vše ... Opravdu jsem byl filmem zklamán, snad jediná scéna která stála za to vidět byla, když ZASE američani seskakují z letadla na super důležitou misi, odnést atomovku z hnízda random příšery, kterou klucí později čapnou do podpaží a tralallá na loď i přes to, že podle důstojníku se jednalo o megatuny, asi chodí hoši hodně do fitka.

Americká krása (1999)

My name is Lester Burnham. In less than a year I will be dead. Aneb jak může vypadat americký sen. Krásně smutný a smutně krásný. Film má mnoho ambivalentních prvků, nicméně je to vybroušený diamant, který v každém něco zanechá a něco mu vezme.

Králova řeč (2010)

Úžasný film, vynikající režie a hlavně neuvěřitelně uvěřitelný výkon Colina Firtha. Při závěrečné scéně mi ne jednou naskakovala husí kůže.

86. Annual Academy Awards (2014) (pořad)

Ze čtyř předávání co jsem viděl, určitě nejpovedenější. Ellen si dokázala získat mojí pozornost a pobavit mě. Celý ceremoniál proběhl na jedničku, jedině co mě opravdu mrzí je že DiCaprio opět ostrouhal jinak ač jsem fandil Gravitaci, byl jsem si celkem jistý, že to vyhraje 12 years a slave, ovšem ne kvůli kvalitě filmu. Co mě nejvíce rozčilovalo byli čeští komentátoři, když někdo dělal rozhovor, oni se polovinu toho rozhovoru baví zda je to Dolby Theater nebo Kodak theater, pak si uvědomí že mají překládat a dělají to způsobem "....ehm....těšim se ...... ehm.....ehm....díky za rozhovor", angličtinu člověk neslyší takže nakonec z rozhovoru nemá nic jen to co nám prozradili komentátoři kdo má od koho šary, což mě absolutně nezajímá. Pokaždé jsem zatínal ruce v pěsti, naštěstí jsem později objevil na ovladači tlačítko, že lze tyto tři chytráky vypnout a nechat běžet rozhovor v originálním znění. Bavil jsem se, jenom mi přijdou zbytečné neustálé reklamy po 2 - 3 ocenění, vystoupení.

Hitchcock (2012)

Skvělá spolupráce dvou hereckých es (Hopkins / Mirren), dobrá práce maskérů bez titulků bych nevěděl že jde o Antonyho v roli "Mistra Hrůzy a napětí". Skvělý začátek, slabší prostředek a konec při premiéře Psycha, kde vidíme Hitchcocka vychutnávat si každá zabroušení smyčce, každý sek nožem a každý zvuk stržení závěsu.