Proboha! (2008)

Kamarádi mi bájili, jak je tento dokument úžasně vtipný, ale mně to nepřišlo vtipný vůbec. Náboženství v úctě nemám, neberu ho vůbec jako potřebné. Tahle forma humoru mi ale spíš připadá jako záchodový humor a snad jsem se při ní ani jednou nepousmál. Jen se divím, že mu tam snad ani jednou nikdo nerozbil hubu. Styl humoru mi přijde podobný jako ve Čtyřech lvech. To mi rovněž nesedli. Jinak popis podstaty má výtečný.

Are You There, Chelsea? (2012) (seriál)

Po prvním dílu musím prohlásit, že to není taková katastrofa, jak tu někteří píšou. Nejlepší komediální počin této sezóny, co jsem viděl. Oproti New Girl daleko vtipnější, s bohatším dějem a příjemnějšími a výraznějšími herci. Uvidíme, jak se to vyvine po pár dílech. Chelsean hlubší hlas mi k ní taky moc nesedí, ale na to, že má de facto představovat téměř notoričku, to něco do sebe má. Taková dáma by asi měla mít obhroublý vychlastaný hlas...

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

Trochu jiný Bond. Bond, co skoro celou dobu nepracuje, Bond, co se zamiluje. Při tom zachraňuje svět, neujistí se, že padouch je mrtvý... Žádné hračky od Q, průstřelné auto pro dceru mafiána. Bond, co se ožení a skončí to špatně. Víc psát netřeba. S bídou 50%.

Dr. No (1962)

Prvotřídní start zrodu jedné dynamiky. Vždy jsem si myslel, že první Bond se točí kolem studené války a soupeření se SSSR. Shlednutí Dr. No mě vyvedlo z omylu. Ve filmu je, na rozdíl od pokračování, vidět daleko reálnější práce špióna - žádné hi-tec udělátka, ještě žádné počítače, všechno hezky postaru. Dynamika a napětí funguje. Za zrod legendy 90%.

Chobotnička (1983)

Asi nejlepší bondovka, co jsem, kdy viděl. Propracovaný děj, velmi reálné charaktery, příjemné lokace, napětí, krásné herečky.

Moonraker (1979)

Z dnešního hlediska směšný. Ani po více než 30 letech na Zemi nejsou plavidla schopná postavit tak velkou stanici, ani vynést do kosmu tolik lidí. Do konce nejsou už ani raketoplány. Ale teď k samotné bondovce. Velmi nevšední. Bond jako scifi z půlky odehrávající se ve vesmíru. Nicméně napínavý a zábavný je; padouši mají charisma a jejich jednání docela i logiku. Kamera i efekty podařené. Za mě 75%.

Do nitra Planety opic (1970)

Vůči prvnímu filmu série velmi zmatený. Špatně navazuje na předchozí díl. Spousta logických nesrovnalostí. Ohromné množství masek a kostýmů, výborná výprava.

Tintin a chrám Boha slunce (1969)

Se zvědavostí jsem se podíval na tento vysoce hodnocený filmek o Tintinovi. Animace na svou dobu nádherná, příběh jakž takž, používá dobové klišé, ale hlavní hrdinu ne a ne mi sednout - jak tu už psal Master19, bylo by mi jedno, kdyby Tintina roztrhal kondor, protože ten Tintin je takový nemastný neslaný.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Pro mě ničím nevybočující seriál o vztazích a životě. Jediné, co je v něm jiné než v ostatních podobných, je, že je o trestancích s extra schopnostmi. Za tři nebo čtyři díly jsem se ani jednou nepousmál, tak jsem se na Misfits přestal dívat. To je u komediálního žánru dost velký problém. A hlavní protagonisté mi k srdci taky nepřirostli.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Ten pátý díl osmé řady je fakt úlet. Postavy postoupily lobotomii. Daenerys chce Železný trůn, město se jí vzdává, a proto ho celé zničí včetně trůnu? A nezabije přitom Cersei? Z assassinky Aryi se stane malá upištěná holka? Souboj Jaimeho a Eurona taky postrádá logiku. Proč se tam vůbec vracel?

Časové pásmo bylo změněno