SGU Stargate Universe Kino (2009) (seriál)

Pro mě strašlivá nuda. Tyto webepizody se mi zdály celé unylé a jako pouhý vývar z již tak nemastného neslaného Stargate Universe.

Bourneův odkaz (2012)

Dvouapůlhodinová napínavá nuda. Furt čekáme na Godota, pardon Bournea, a ten ne a ne přijít. Celá dějová linka vypadá jako natahovaná na skřipci. Osoby většinou charakterově ploché a nevýrazné. Nezaujalo mě to. 40%.

Doktor od jezera hrochů (2010)

Původně jsem chtěl psát o tom, jak je tento film příšerný, ale během rodinného sledování neznámého českého filmu, jsem názor mírně přehodnotil. Začátek Doktora od jezera hrochů je příšerný. *Proč se vůbec to jezero píše s malým "j". Má jít o vlastní jméno. Nicméně dost už z odboru Grammar Nazi a zpět k filmu. V celém filmu je patrné příšerné přehrávání herců. Být to myšleno jako parodie, tak to beru. Bohužel, Zdeněk Troška to myslí nejspíš smrtelně vážně. Ve filmu je plno laciného hospodského humoru s naprosto zbytečnými sprosťárnami. Na doktora štěká pes a on si hned drží pytel. V doktorovi jsem viděl i nejhorší milostnou scénu všech dob - jak se miluje Zuzana s kamarádem Čeňka, myslím Karlem. Něco tak špatně natočeného jsem ještě neviděl. Tady se dostáváme k dalšími bodu. Kvůli tomu velmi lacinému humoru, který do filmu ani nepasuje, jednotlivé scény působí jako poslepované skeče, co do sebe ani nezapadají. Je to škoda, scénář samotný měl potenciál. Kvůli tomu se na film dá i dívat, má spád, pár zajímavých nápadů. Holubová jako semetrika nemá chybu. Avšak to nemůže zvrátit špatné dialogy a naprostou předvídatelnost některých akcí. Nebojte, na konci se dočkáte Troškovského happyendu.

Total Recall (2012)

Total Recall z roku 2012 je béčkové scifi s přefouknutým rozpočtem. Hned na začátku na diváka vtrhne naprosto nelogicky titulková vsuvka, kde se snaží vysvětlit aspoň část nelogičností. Potom se dostaneme do postapokalyptického světa. Z něj přímo čiší jeden efekt přes druhý a ohromný rozpočet. Total Recallu to vůbec nepomáhá. Autor převzal námět jako Vietnamec. To je vidět už z transformace názvu firmy na vzpomínky - Total Rekall. Takto bych nazval i celý film. Total Rekall je totiž jako vietnamská napodobenina. Wiseman (dobrá ironie už jen ve jménu) vyrval šablonu příběhu z originálu a násilně ho vecpal do jiného scifi, Ničím ho neobohatil ani nevylepšil. Jen se v něm vyskytuje spousta věcí, co ho táhne dolů. Samotná myšlenka postapokalyptického světa s nitroplanetárním výtahem je zajímavá. Z tohoto námětu mohl být zajímavý film. Ne ale způsobem, našroubujeme to na Total Recall. Ve Total Rekallu se vyskytují samoúčelné scény - při cestě do TR, který je v bordelu potká jen mimochodem tříprsou ženskou. Proboha proč? Proč si musejí za každou cenu dokazovat, že jsou jako předloha. Na Marsu měla své místo - ozářená, z toho zmutovaná. Tady na Zemi, neozářená, prostě z nijakého důvodu se tam jen tak zjeví. To samé s náměty na implantování vzpomínek. Můžete si vybrat to a to NEBO cestu na Mars.

Inspektor Popleta (1980)

U Inspektora Poplety jsem si připadal jako u amerických remaků francouzských komedií. V prvé řadě velké zklamání. V druhé řadě po většinu času naprosto klidná bránice a nudil jsem se. S povděkem kvituji absenci fekálního humoru. Zaujala mě až poslední čtvrthodinka od útěku Poplety z policejní stanice. Ta má grády. Ale jinak podprůměrné dílko to nevytáhne nahoru. Za mě jen 45%. Dívat se na to znovu nebudu.

3D Sex and Zen: Extreme Ecstasy (2011)

Nehorázná ptákovina. Pokud se chcete na tento klenot podívat, musíte překonat dvě překážky - sehnat necenzurovanou verzi a na ní sedící alespoň anglické titulky. Bez tohoto se na Sex a Zen 2 nemá cenu ani dívat vzhledem k tomu, že se nejedná o porno, ale spíše o erotické drama. Na začátku máte pár libových scén i trochu erotiky a scénář má hlavu i patu. Závěrečná půlhodina je celá prošpikovaná speciálními čínskými neuchopitelnými špeky, které nedávají smysl. Erotika se vytrácí a z filmu zůstává jen ROMANTIKA a mravokárné poučování ve stylu amerických romantických komedií - sex není důležitý, důležitější je metafyzická láska mezi dvěma lidmi.

ACAB: Všichni policajti jsou parchanti (2012)

Zdejší nadšení nad tímto filmem nechápu. Postavy vykresleny velmi povrchně, jejich psychika nejde do hloubky, děj je prvoplánovitý a odfláknutý. Akčních scén jsem ve filmu taky moc nepotkal. Soundtrack si mě taky nezískal. A ten otevřený konec. Stěží 40%

Trampoty vodníka Jakoubka (2005) (TV film)

Nezklame, ani nepotěší. V hereckém obsazení potěší Korn i Srstka. Občas si při sledování říká, PROČ to či ono neudělali. A jak tu Kulmon konstatuje - vodníků tam moc není.

Souboj Titánů (1981)

Tomuhle filmu nějak nemůžu přijít na chuť. Remake byl sice slabý. Souboj Titánů z 81. používá otřesné efekty, herci jsou mi z většiny nesympatičtí a příšerně se vleče.

Satan přichází (2006)

Oproti původnímu Satanovi jen slabý parazitující odvar. Sice natočeno na lepší kameru, ale postrádá atmosféru a napětí. Potom tu je ještě více nelogičností než u originálu.