Proboha! (2008)

Kamarádi mi bájili, jak je tento dokument úžasně vtipný, ale mně to nepřišlo vtipný vůbec. Náboženství v úctě nemám, neberu ho vůbec jako potřebné. Tahle forma humoru mi ale spíš připadá jako záchodový humor a snad jsem se při ní ani jednou nepousmál. Jen se divím, že mu tam snad ani jednou nikdo nerozbil hubu. Styl humoru mi přijde podobný jako ve Čtyřech lvech. To mi rovněž nesedli. Jinak popis podstaty má výtečný.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Pro mě ničím nevybočující seriál o vztazích a životě. Jediné, co je v něm jiné než v ostatních podobných, je, že je o trestancích s extra schopnostmi. Za tři nebo čtyři díly jsem se ani jednou nepousmál, tak jsem se na Misfits přestal dívat. To je u komediálního žánru dost velký problém. A hlavní protagonisté mi k srdci taky nepřirostli.

Nezvratný osud 5 (2011)

Nemastná neslaná vyvražďovačka plná zbytečné brutality. Ve 2D vypadá až komicky ta vystříknutá krev, co jen tak náhodou skončí až na čočce kamery. Zápletka už dávno není originální, přesto jí omladili jen hektolitry umělé krve. A to mě nestačí. Ve filmu najdete taky spoustu typicky amerických klišé o přátelství a kariéře. Přestože v takovýchto filmech bývají polonahé bezmozkaté herečky, tak je tento film postrádá - není se ani na co koukat. Ač se to zdá téměř nemožné, tak i logika tohoto neoriginálního obšlehnutého děje z minulka, pokulhává! Rejža se scénáristou zkazili, co se dalo. Slabých 40%.

Shrek in the Swamp Karaoke Dance Party (2001)

Část písni jsem znal, část ne. Moc mi to vtipné nepřišlo. Možná ten začátek, kde Fiona paroduje Madonnu a vojáci zpívají YMCA.

Akira (1988)

Sice svým způsobem strhující dílko, ale mně jako Evropanovi nemá co dát. Naprosto chaotický příběh, podivně charakterově vyvedené postavy, všudypřítomná japonština a ještě méně uvěřitelná zápletka. Milovník japonského anime ze mě asi nikdy nebude. Na jedno shlédnutí zajímavé, vidět více podobných příběhu - rozhodně NE! Ve své podstatě mi dalo i to Stmívání více. I přes svojí poutavost a napínavost dávám kvůli nepochopitelnosti a zmatenosti jen dvě hvězdy. Ukamenujte mě.

Nová holka (2011) (seriál)

Po pilotním dílu musím konstatovat, že seriál má rozhodně potenciál. Uvidíme, co z toho vyleze. Jak tu už někdo psal, Jess daleko lépe hraje než zbylí kluci. Nevím, jak ostatním, ale mě to tamější zpívání nepřijde moc zdařilé ani vtipné - do budoucna to bude možná brzda k úspěchu. DOPLNĚNO: Po třetí epizodě nad seriálem úplně lámu hůl. Stále téměř nevtipný, hrubý a neotesaný. Ústřední kvarteto se stále nijak nevybarvuje. Dokonce se mi zajídá i sama Jess. Hodnocení sníženo o dvě hvězdičky.

Vzpomínáš na Dolly Bell? (1981)

Tento film mě příliš nezaujal. Příběh zajímavý, ale naplno nevyužitý. Divák se při jeho sledování často nudí. Občas je lehce předvídatelný, Naprosto nedořešené vyústění. Při filmu jsem se ani jednou nezasmál. Příliš romantický mi také nepřišel. Drama možná. Slabých 50%.

Osm a půl (1963)

Film, u kterého mi kazily zážitek nepřesné titulky. "Díky" tomu jsem u něj usínal a nemohl si ho plně vychutnat. Možná někdy jindy s lepšími titulky změním názor.

Čtyři lvi (2010)

Vzhledem k tomu, co jsem si tady přečetl v komentářích, tak jsem čekal nekorektní komedii, u které se budu válet smíchy po zemi. To se však nestalo. Samozřejmě, byly tam dobré hlášky "Můžeš s ní píchat, ale zabít jí nedokážeš", nebo i spousta gegových situací, ale mně moc vtipné nepřišly. Takhle dávám za neotřelé téma, odvahu se pustit do nepoliticky korektního 40%. Za závěr, který mě chvílemi i rozesmál, přidávám +10%. Navíc než dvě hvězdičky to ale není.

Jsem nesmělý, ale léčím se (1978)

Na film jsem se díval díky zdejšímu vysokému hodnocení a pozitivním komentářům. Film mě vůbec nenadchnul. U filmu jsem se nudil, o vtipnou scénu jsem snad vůbec nezavadil. Když film budu hodnotit nezávisle na žánru, tak má kvalitní herecké obsazení, děj, dobrou práci s kamerou i střihem, ale když jako KOMEDII, tak v zábavné stránce podle mého smyslu pro humor naprosto selhává - slabých 40%.