Most přes řeku Kwai (1957)

Geniální film o jednom zajateckém táboře kdesi v Japonsku, kam se jednoho krásného, vlahého, letního odpoledne dostane četa Britských vojáků pod velením plukovníka Nicholsona. Zdánlivě obyčejný tábor vedený vcelku naivním plukovníkem Saitem se zdá být v prvních chvílích filmu jako "docela príma vězeníčko" - bez plotů, bez zimy. Leč zdání klame a hned v úvodním Saitově proslovu se o tom přesvědčí asi všichni vojáci, včetně britského plukovníka. Ten si ovšem nenechá také nic líbit a uplatňuje svou vrozenou britskou hrdost. Zdá se Vám to jako nesmiřitelný kontrast? Ano! Přesně o tomhle celý film je, vztahy se proplétají, atmosféra houstne do závratných výšin a vše jakoby ledabyle umocňuje nezapomenutelný zvukový doprovod, aneb "ty du, tu du du du du du" ;)

Kmotr (1972)

F.Coppola mi udělal nabídku, která se neodmítá - "propůjčil" mi ke shlédnutí svůj film z gangsterského prostředí rodiny Corleone v Americe. Nevím co bych na filmu vychválil dříve - herecké výkony na jedničku, příběh, zpracování a strhující děj také. Ale je toho ještě daleko více, kdybych to sem měl napsat, tak asi zahltím server :D Vážně - legenda s velkým L a s o nic méně skvělými dalšími díly, aneb mistrovské dílo v rukou výše zmiňovaného režiséra a nutnost vidět pro celou filmovou obec.

Báječná léta (1988) (seriál)

Dát něco jiného než 5 hvězdiček tomuhle seriálu by bylo asi jako dát spropitné WC-bábě na Brněnském hlavním nádraží - beze smyslu :O) Tenhle seriál mě naprosto uchvátil, má všechno to, co by člověk v dospívání, ale i po tom, měl vidět a to s notnou dávkou vtipu a kouzelné zábavy. Amerika v letech 60. viděna očima Kevina Arnolda, malého chlapce který dospívá ve své rodině, prožívá celý svůj život před očima diváků - první kroky, lásky, kamarádi, rodinné trable. Vše do sebe nádherně zapadá a tvoří jeden z mých nejoblébenějších seriálů na který se kdykoliv podívám znovu.

Otesánek (2000) odpad!

Na tenhle "film" jsem se docela těšil. Vypravili sme se na něj tehdy s celou třídou naší školy v né zrovna velkém očekávání. Ovšem to, co se rozpoutalo na filmovém plátně asi nebudu moci ještě do konce života vstřebat. Nechutné až kýčovité záběry se ve filmu střídají jako na běžícím páse. Chvílemi sem nevěděl jestli mam jít na záchod, předstírat srdeční koma, nebo si jen zakrýt oči a zacpat uši. Film doporučuji shlédnout jen na vlastní nebezpečí těm, kdo mají silnou vůli, žaludek a v lásce filmy od Uwe Bolla. Resumé: Absolutní SHIT, podle mne je to NEJHORŠÍ film všech dob. Kdyby bylo možné dát záporné hodnocení, tak já dám to nejzápornější. Fuj, fuj, fuj...

Návrat do budoucnosti II (1989)

Tento film je pro mě osobně sci-fi_comedy no.1 - už jako malej kluk jsem ho hltal a nemohl se od něho odtrhnout. To byla ještě začínající doba VHSek, kdy k nám dorazil, díky čemuž jsem tento film shlédl tolikrát, kolikrát žádný jiný. Co ještě dodat? Už asi jen - je to naprostá paráda a kdo neviděl, může směle litovat.

Forrest Gump (1994)

Absolutní, do puntíku dotáhnuté, mistrovské dílo. Skvělý příběh, herci, hudba, výprava, prostě vše... Nejsem z těch, kteří pějí často ódy na to, co se jim líbí, avšak u tohoto filmu nelze jinak. Je to prostě skvost, jeden z mých 3 nejoblíbenějších filmů.