Predestination (2014)

Je to volaké divné, všechno vlastně na jedno brdo, odhadnutelné už víceméně od počátku. 3*

Hacker (2015)

No, nebylo to nic o čem by člověk psal domů, ale skouknout to šlo. Ušmudlané 3*

Výchozí bod (2014)

Huh, tak tenhle film dokázal pořádně vzít a zatahat za koule. Jelikož jsem na cestách v letadlech už skouknul všechna sci-fi v nabídce interaktivního systému, tak jsem musel chtě nechtě zabrousit do lehce romanticky šmrncnuté škatulky. A teda jako přiznejme si to bez mučení, možná jsem našel svůj film roku. Tak moc je to dobré. Ale škoda plkat, radši se na to podívejte. 4,5*

Interstellar (2014)

Je to takové nemastné, neslané. Já osobně si pravověrné sci-fi představuju drobet jinak než založené na morseovce, staré knihovně a kukuřici. Vizuálně to bylo pěkné, obsahově plitké, výrazem (a to budu psát už poněkolikáté, byť stále pravdivě) ryze americké - přehnané, hrdé, plné nezdravého entuziasmu, dětinské, místy hloupé a hlavně velmi naivní. Ať na to koukám jak chci, tak nedokážu vymyslet více nez 3*, spíše bych ještě o půlbod snížil. Ale jak říká můj kolega - sere pes. Bohužel tedy opět řadím do škatulky - "shlédnout a zapomenout".

John Wick (2014)

Prudce akční a americké, trochu naivní, místy komické, ale každopádně zběsile akční a zábavné. 3*

Ona (2013)

U mě za 3*, nicméně dovedu si představit náladu a konstalaci mysli, při kterých bych tomu filmu dal 4*. :-)

Robocop (2014)

Už jsem asi starej.. Ačkoliv byl původní Robocop jedním z top filmů mého mládí a novinka nepostrádá vcelku nic z jeho původního "šmrncu", tak je to u mě za 3*. Těžko říci proč, možná ta léta, zkušenosti, rozvíjející se vkus. Kdo ví.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Wow, to byla jízda! Walter na začátku rozhodně není Walter na konci. Skvělý a kuledrásající přerod postavy, ani jeden hluchý díl a kvalita s narůstajícími sezónami v přímé úměře. Kdyby v seriálu nebyly tak dopodrobna a zdlouhavě vykresleny rádoby romanticko-rodinné-nerodinné vztahy, tak jsem dal 5*, takto je to "pouze" za 4. I přes tento handicap je to zřejmě nejlepší seriál, jaký jsem tento a minulý rok měl šanci vidět. Well spent time.