Na sever Severozápadní linkou (1959)

Tento film na mě působí veskrze naivním dojmem. Dialogy nepřesvědčivé, prkenné a Cary Grant je, vzhledem k tomu že ho honí parta zabijáků, po celou dobu víceméně v klidu :) Každopádně ale notno vyzdvihnout gradující napětí, to Hitch umí více než dobře ;) Takže za 3* EDIT: Viděno opět v roce 2022 a nutno přidat ještě jednu hvězdičku. Asi stárnu :)

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Abych pravdu řekl, tak jsem očekával hodně... Ale bohužel, výsledek mým poždavkům nedostál. Takže 3* a příslib, že když bude na ČT opravdu kvalitní dabing, tak se vyššímu hodnocení nebráním.

Labyrint lží (2008)

Nikterak strhující, ale místy velmi akční a koukatelná podívaná ;) 3 hvezdičky po právu.

Fargo (1996)

Zvláštním způsobem komediální, místy bizardní, každopádně ale poutavý příběh z jedné velké "bílé pustiny" :-) U mě něco mezi 4 a 5* ;)

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Opravdu zajímavý film... Dostal jsem se k němu náhodou a opravdu nelituji toho, že sem si ho i pustil :-) Je v něm znát inspirace z mnoha dalších - tu a tam trošku, támhle více... I přesto je to ale vše dohromady prudce originální, skvělé, zábavné a přesně se to trefilo do humoru, který mám rád. BtW: scéna s banánem mi opravdu vtipná nepřišla, zato scéna s doutníkem a malou holčičkou, to jsem účůrával :D Stejně tak scéna v podzemích_katakombách_nočního_disco_bordelu a minutový smích o ničem :D Takže ode mě zasloužených 5* a jednoznačně nejlepší německý film, co jsem kdy viděl :-)

Temný rytíř (2008)

Nebylo to věru zlé, nicméně místama jsem se v tom filmu docela ztrácel.. Těžko říci jestli to bylo ještě doznívajícím alkoholem z předvečeru, nebo složitostí filmu :D Každopádně ale za 4 hvězdičky ;)

Postel (1998)

Neskutečná píčovina... Nestává se mi to často, ale některé filmy nedokoukám do konce. Ano, je to případ tohoto snímku. Čekal jsem dle komentářů hodně, ale dostal jsem jakousi zvláštní směsku komedie s několika opravdu funny scénami a experimentální fantasmagorie beze smyslu. Takže jedna hvězda za vtip, ale říkám si jestli i to není moc...

Občan Havel (2007)

Velmi citlivý, osobitý dokument o mnou velice oblíbeném panu prezidentovi. O člověku, kterým si svým lidským přístupem získal jak drtivou většinu obyvytel ČR, tak i ještě větší drtivou většinu v zahraničí :O) U mne rozhodně za 5*, jiné hodnocení nepřichází v úvahu...

Americký gangster (2007)

Pro mě jednoznačně film no.1 tohoto roku (nebo minulého, jak chcete) ;) Velmi uhlazené a precizní dílko, které se mi osobně velice páčilo a tak jsem s 5* rozhodně nemusel váhat. Mohu jednoznačně doporučit ;)