Josefína Mutzenbacher: Jak to skutečně bylo... díl 1.

• Česko Josefína Mutzenbacherová: ...jak to skutečně bylo 1. díl (festivalový název) (více)
Pornografický / Komedie
Západní Německo, 1976, 95 min

Josefina Mutzenbacher je mladé nezkušené a zvídavé děvče, které jednou v noci přistihne svého masturbujícího bratra při sledovaní souložících rodičů. Náhlou vzniklou situací je samozřejmě sama vrušena natolik, že svého bratra svede a navzájem se orálně uspokojí. Ať už zní scénář jakkoli absurdně, je tento úvod pouze rozjezdovou dráhou pro film, který se tak nese v odlehčeném duchu. Josefina "prolomila ledy" a objevuje postupně další a další tajemství sexu, jehož náznaky jsou všude kolem ní. Incesty s otčínem, hříchy s farářem i ještě více nezvyklá a odvažná témata se nebojí naťuknout (vlastně úplně otevřít) toto na svou dobu nadčasové dílo, které vás s partnerkou nejen příjemně naladí, ale i nenásilnou formou pobaví. (aR3Zz)

Slasher

Tak po čase další sprostá kultovka, tady sice bez věhlasnýho CZ dabingu, zato ale v super otitulkovaný půlnoční projekci - tj. potlesk za každý cumshot. Josefína je veselá groteska ("lascivní komedie"), správně ujetá, ale i -- nekecám -- podezřele slušná jako film. Rhombergová je skvělá jako nestydatá dcerka, vyloženě prkenný snad nikdo z herců, děj jde nějak kupředu, hlášky baví a hodně se tu hlásí i při akci, sympaticky není nic svatý, kouzlo navíc přidává ta barokní výtahová music (či kam to žánrově spadá). Díky Otrlý divák 2018. ()

zeres

Na tento film som náhodne narazil ako dieťa, keď som sa hrabal vo VHS-skách svojich rodičov! Moc ma nepochválili! Jednoducho klasika!!! Pri normálnom porne človek niekedy aj chuť dostane, ale pri tomto sa musíte len smiať a smiať. Je skutočne úžasné ako dokázali v minulosti porno natočiť vtipne, vecne, dejovo, a aby to pornom aj zostalo. Ja som sa rehotal a rehotal. Tak milé dámy, ať vás sviedí vaša horká stebřinka!!!! ()

gadjukin

Žádné jiné ženské jméno pro mne nemá takovou přitažlivost jako právě Josefína. Dokonce jsem chtěl druhou dceru takto pojmenovat. No narodil se kluk :-) Každopádně tato klasika produkce BRD má daleko víc humoru, espritu a i krásy, než většina dnešní produkce v této branži. A pro mne navždy zůstane symbolem ženské krásy a sexuálního vzrušení zarostlý klín (rozuměj bobr). PS: to oškubaný kuře dnes... no, nic moc! ()

Z0oMb3E

Jedna z najlepších komédií aké som kedy videl! Je fakt, že miera vzrušivosti exponenciálne klesá s neustálym vibrovaním bránice, ale pri týchto oldies pornách je ukojenie freudovského sexuálneho pudu až niekde na poslednom mieste. Druhé obrovské prekvapenie z celej projekcie spočívalo v tom, že polka nieje vhodná len na bujaré slopanie piva na Októberfeste, ale Nemčúri si popri jej veselých tónoch aj radi zašantia. Tretie ani nie tak prekvapenie ako potvrdenie faktu nadobudnuté nekonečným prezeraním západonemeckých prírodopisných časopisov o bobroch-TABU bolo, že to naozaj tak bolo. Ďalšou dôležitou vecou pri sledovaní tohto skvostu je sledovať to s dabingom. Viem, že dabovať porno je už sám o sebe slušný úlet, no neviem si celkom dobre predstaviť tak vydarené fóry v ostrej nazištine. Titulom kult sa môže pýšiť právom a ja sa teším na ďalšie časti. ()

Stejšn

Kvůli spoustě hlášek, u kterých jsem se opravdu zasmál (se simultánním dabingem, na VHSce - asi stopadesáté kopii), dávám 3 hvězdičky. Jako porno je to slabé, jako komedie dobré. Hlášky typu: "Jaktože to nekrvácí? - Ále, bratr už se v tom trochu vrtal" nebo "Tati, ty mě šukáš! - No jo! - Ale mě to nevadí" jsou už dnes opravdu klasické. A představitelka hlavní role je sice trochu oplácaná a má bobra jako kráva, ale je hezká. ()

• Pikantní je, že za jednoho z možných autorů předlohy je považován Felix Salten, jehož jiná práce inspirovala Disneye k Bambimu (1942). (DruidKarel)
  • Literární předloha se dočkala i českého překladu – „Josefina Mutzenbacherová neboli Paměti vídeňské holky, jak je sama vypravuje“. (kondor77)
  • Film bol zakázaný v Nórsku (1971-2003). (Paldiny)