Návrh (2009)

Klobouk dolů před Sandrou. Na to kolik jí je, tak ve filmu má energii zralé třicátnice. Jinak samotná komedie není nic co by člověka překvapilo, byť to mezi ústřední dvojicí jiskří, tak každému musí být jasné, jak to celé skončí. Ale o tomhle tyto filmy nejsou.

Waterloo po česku (2002) odpad!

Utraťte mě. Nebo režiséra. Nebo scénáristu. Nebo produkčního. Nebo nás všechny, ale proboha už to nikdy, nikde a nikomu nepouštějte!

Playgirls II (1995) odpad!

Vít Olmer, tvůrce takových filmů jako Co je vám, doktore? Jako jed dosáhl svého dna. Měl k němu zdařile nakročeno skrze takové zhůřilosti jako Nahota na prodej či Ještě větší blbec, než jsme doufali, ale člověk si říká, že se jednou od toho dna musí odrazit a jít nahoru. Jenže to netuší, že pod dnem je ještě sklep se stokou. A ve stoce plavou Playgirls II. Jdu blejt velebnosti!

Bournův mýtus (2004)

Příběh se rozplétá pomaleji než v prvním díle a je vidět, že to má v rukou jiný režisér. Ostatní zůstává při starém (tedy vše vynikající). Série o Bourneovi určitě patří k tomu nejlepšímu z akčních filmů z poslední doby - tedy takových akčních filmů z oldschool - žádné supr-čupr 3D či zpomalovačky atp.

Agent bez minulosti (2002)

Takhle nějak si představuji James Bonda oproštěného od pohádky. Aneb chlapecký kukuč Damona skončí v okamžiku, kdy po něm začne jít první agent a pak už je to jízda od začátku až do konce.

Potomci lidí (2006)

Je možná dobře, že toto pojetí nebylo natočeno v Hollywoodu, protože ve filmu pak neuvidíme megalomanské záběry, ale skromnější pojetí kamery, která ale o to více člověka zasáhne a jak se režisérovi podařilo přes plátno zprostředkovat beznaděj a frustraci z blízké budoucnosti je skoro neuvěřitelné. Zdárně tomu napomáhá i Clive Owen, jehož herectví je tady opravdu na vynikající úrovni.

Všude dobře, proč být doma (2009)

Stopáž je tak akorát. Být to o pár minut delší, tak se začnu asi už nudit. Film má všechny rysy, malého, nezávislého filmu o jedné dvojici, která jde v podstatě od nikud nikam a cestou zažívá více či méně bizarní situace, které vás sice občas donutí k pousmání, ale celkově to ve mne zanechalo spíše smutek. Ústřední dvojice je tak obyčejná, že máte pocit, že byste na ně mohli narazit v supermarketu při nakupování. V celém filmu mi chyběl nějaký zvedák, u kterého bych si říkal: Jo, to je ono

Past (1999)

Základním předpokladem pro sledování tohoto filmu je, že před úvodními titulky si vypnete mozek. Protože pokud začnete přemýšlet na nedomyšleností scénáře a všemi chybami, které v sobě obsahuje, tak zákonitě musíte dojít k tomu, že film je blbost. A ona to z tohoto pohledu blbost sice je, ale poměrně zábavná. Děj odsýpá, prostředí je velmi atraktivní - od anglického hradu až po asijské supermrakodrapy, mezi ústřední dvojící to sympaticky jiskří, byť Connery je už pro takové role poněkud starý, ale pořád mu to jde. No a pak samozřejmě pozadí Zeta-Jones, když trénuje průchod přes laserovou síť přináší filmu také nějaké kladné body.

Liga výjimečných (2003)

Je to jakoby vařil pejsek s kočičkou dort. Vezmou všechny hutné ingredience - dobré herce, zajímavou zápletku, koukatelné triky a akční scény a všechno to splácají dohromady v domnění, že z toho vznikne skvělý film. Bohužel nevznikne. Vznikne z toho akorát spatlanina všeho možného.

Hon na ponorku (1990)

Je nutné řící, že celá série s J. Ryanem těží hlavně z výborných knižních předloh od mistra v oboru (military thriller) Toma Clancyho. I když je pravdou, že zrovna v tomhle filmu není Ryan tou hlavní postavou, na každý pád film má spád a i když ponorkovým filmů nadále kraluje "Das Boot", tak tenhle film má grády. Oproti takovým filmů jako třeba K-19: Stroj na smrt byla asi lépe zvolena hlavní postava Ramiuse, kdy Connery se do role sovětského kapitána hodí více než Ford. A svou roli si naplno užívá - od dob Bonda sice zestárl, ale na jeho herecké výkony to rozhodně nemá vliv. Možná naopak - čím starší, tím lepší.