Pýcha a předsudek (2005)

Chyba byla, že jsem nejdříve četl knížku. Většinou se mi pak ten film nelíbí a nejinak tomu bylo i v tomto případě.

Big Lebowski (1998)

Coenovi jsou prostě sví. Mají svůj svět a do něj vás vtáhnou, ať se vám to líbí nebo ne. Když jim k tomu sekunduje i kvalitní herec tak může vzniknout i třeba ... Big Lebowski :)

Mechanický pomeranč (1971)

Moje malé hodnocení vyplývá z toho, že mi tenhle film protekl mezi prsty a nezanechal vůbec nic. Někdy se na něj kouknu znovu a budu doufat, že mezitím intelektuálně dospěji :)

Gladiátor (2000)

Hudba převyšuje místy i samotný děj a myslím, že tenhle film (i když je pěkně roztahaný) je vrcholem pro Russella Crowe, který od té doby dost fotříkovatí. Ponechme stranou historické nepřesnosti, protože o tomhle tenhle film není, ale soustřeďme se na bojové scény v aréně, které jsou vyvedené téměř do dokonalosti.

Pelíšky (1999)

Typická hořká komedie, kdy na jednu stranu humor pohladí, ale z některých scén dovede i zamrazit. Není to špatný film, ale že by to byla až taková legenda (podle umístění v žebříčku NEJ filmů)? To asi ne ...

83. Annual Academy Awards (2011) (pořad)

Alec Baldwin a Steve Martin jsou stále nedostižní. James Franco působil jako robot, který stál naprosto bez grimasy, pohybu a v protikladu k němu naprosto afektovaná Anne Hathaway. Nakonec nejlepší byl vážně Kirk Douglas (i když jeho angličtině aby čert rozuměl, naštěstí toho moc nenamluvil), Sandra Bullock a Colin Firth ve své děkovačce. Příště to asi chce méně progresivního mládí a více zkušeností. I když pravda, úvodní scénka parodující nominované filmy byla velmi výživná, bohužel pak už to šlo dolů. P.S. A nepochopil jsem ten dětský sbor na konci. Zpívat neuměli a i když jim neberu nadšení pro věc (a afektovaného dirigenta), tak si nemyslím, že to bylo důstojné zakončení.

Fighter (2010)

Christian Bale je známý tím, že se do svých rolí opravdu umí ponořit a i tady to předvedl v celé své kráse. Mark Wahlberg nehraje špatně, ale vedle Bale docela zaniká. Jinak samotný film, děj a technické zpracování je docela tuctovka. A upřímně nerozumím nominacím na Oscara ve VR pro Amy Adams a Melissa Leo (a to, že Oscara skutečně dostala je pro mne ještě větší záhadou).

Twilight sága: Zatmění (2010)

Eclipse byl první filmem ze série Twilight, který jsem měl tu čest (smůlu?) vidět. No, jestli jsou komentáře většiny níže pravdivé a sice, že Eclipse je nejlepším dílem celé série, tak to se snad půjdu podívat na předchozí filmy - tedy až budu mít sebemrskačskou náladu :) Nicméně k filmu: Upíři jsou naprosto bez jakýchkoliv emocí - vypadají jako androidi a proti nim stojí banda vytestosterovaných vlkodlaků a jiná banda nově vzniklých upírů. A mezi tím holka, která neví co chce, chová se jako kravka a promiskuitní šlápota (zabil bych ji hned na začátku a byl by klid) a všichni si z ní mají sednout na zadek. A ty jednotlivé flashbacky, které absolutně nemají vztah k ději? WTF? Být mi o patnáct let méně a být holka, tak se mi to asi líbí, ale takhle je to jenom krůček od toho, abych tomu dal odpad.

Karate Kid (1984)

Pan Miagi je klasa a jestřábí útok (nebo jak se to jmenovalo) neměl chybu. Pravda, v deseti letech (kdy jsem to viděl poprvé) to mělo ale trochu jiný náboj než teď :)

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Stopáž je dosti ... ehm, vražedná. Kdyby to seškrtali o půl hodiny, tak by to prospělo ději i spádu. Protože se tady docela dost žvaní. I když je akce poměrně výživná (hlavně závěrečný souboj ve víru), ale celkově už mám z těchto dílů, že je to hodně nastavovaná kaše. Podobně jako když mažete máslo na příliš veliký krajíc. Dochází nápady a Sparrowi už také pomalu dochází dech. Ale ještě jeden díl to určitě zvládne, mašina na peníze funguje pořád dobře.