Centurion (2010)

Utíkej vojáčku, utíkej, honí tě barbar divokej! Vojáček je tady tvořen pár jedinci (zbytky) Římské legie a barbaři zase divoženkami. Nebudu řešit spoustu nelogičností, protože to nemá snad ani cenu a když už to začne být i divné scénáristovi, tak vloží pár vysvětlujících komentářů do úst dvou hlavních postav (Jak to, že nás vždycky ta čarodějnice najde? Pamatuj... Je to přece stopař! - Jo ahá, tak tohle vysvětluje vše ;)). Naštěstí film poměrně dobře odsýpá, takže se to dá odkoukat, problém je také trochu v tom, že od začátku je jasné, jak to nakonec dopadne. Žádné překvapivé zvraty, nic, co by diváka zvedlo ze židle.

Aeon Flux (2005)

Když má člověk hodně nudnou chvíli a neví co by, tak těch 86 minut se dá vydržet. Ale člověk po pěti minutách co shlédl titulky vlastně ani neví o čem to bylo. Na druhou stranu, hlavní hrdinka má pěkné nohy a pár bojových scén má také něco do sebe ;)

Strom života (2011)

Musím za sebe říci, že příběh mi v něčem připomínal Fontánu, možná podmanivou vizualizací či vynikající (byť nepůvodní) hudbou. Pravda, film by snesl i kdyby byl o půl hodiny kratší a celkové vyznění nebylo příliš povzbuzující, ale celkově mě film rozhodně zaujal a troufám si tvrdit, že Zlatou palmu získal oprávněně. P.S. Našince musí potěšit i úryvek z Vltavy od Smetany, která ve filmu taktéž zazněla.

Kronika mutantů (2008)

Bylo to lepší než jsem čekal. Jasně, triky jsou zřetelně digitální, ale nápad zákopové války korporací, které jakoby vypadly z roku 1916 od Verdunu je docela zajímavý, celková stylizace je také zajímavá. Možná, kdyby se rozšířila myšlenka války korporací a nemotali se toho mutanti, tak by to bylo lepší. Rozhodně to uteče jako voda, ale že by to chtěl člověk vidět znovu? Asi těžko ...

Černočerná tma (2000)

Film si nehraje na žádný extra popcorn, ale v čem se nedostává peněz, tak v tom to dohání atmosférou, chytrou režií, barevnými přechody a dobrým střihem. Samozřejmě i herci hrají až bych řekl nadprůměrně (s ohledem na žánr a obsazení) a tak se z toho všeho stává dnes už téměř kultovní snímek pro milovníky sci-fi na motivy vetřelců. Ještě bych zdůraznil hudbu, ta atmosféru dokresluje tak, jak má a k filmu sedne :)

Babylon A.D. (2008)

Dieslovina z postapokalyptického světa na variaci Potomci lidí. Tj. nic moc logika, žádné extra zvraty a hlavně drsňácký výraz Vina, který skope všechny na jednu hromadu. Hlavně, že se tam skáče, střílí a exploduje.

Nezastavitelný (2010)

Tony Scott bude asi velký fanda do kolejových vozidel - nejdříve únos metra a nyní zase utržený vlak. Sice je to v podstatě remake (také co chcete pořád vymýšlet na téma ujel nám vlak a nikdo ho neřídí), ale hlavně díky ústřední dvojici, která budí sympatie se jedná o slušnou akční jízdu - ajznboňáci nechť si přidají hvězdičku :)

Prokletý ostrov (2010)

Martin Scorsese je zvláštní tvor. Většinou kvalitu jeho filmů odhalím až na druhé či dokonce třetí shlédnutí. Nejinak je tomu i u Prokletého ostrova. DiCaprio pořád herecky roste a když má kolem sebe zdatné nahrávače na smeč (jako je tady Mark Ruffalo a Ben Kingsley), tak dovede hrát velmi, velmi dobře. Líbila se mi i výprava, volba opuštěného ostrova a jeho exteriéry byly velmi působivé. A do toho dobře zakomponovaná hudba, které sice bylo velmi pomálu, ale když zazněla, tak to bylo ve správný pokamžik. No a ten závěr? Člověk si myslí, že to má a ...

Ve spárech yakuzy (2000)

Rozhodně žádná přiblblá asijská mlátička, jak by se mohlo zdát, ale pořádná sonda o tom, jak yakuzák do Ameriky přišel a začal to tam dělat takříkajíc po Japonsku. Takeshi Kitano hraje jako o život a jeho postava je neuvěřitelně uvěřitelná :) Nakonec zjistíte, že všechno to násilí a mrtvoly jsou vlastně podružné a my sledujeme vývoj této postavy, která jde za svým cílem s pro nás těžko pochopitelným asijským myšlením.

Doktor Smrt (2010) (TV film)

Velmi dobrá sonda do života světoznámého Dr. Smrt. Je zajímavé jak Al Pacino dokázal proniknout do podstaty věci a jeho postava je neuvěřitelně opravdová.