• Romantický

Pevné pouto (2009)

Začátek filmu a konec filmu byly úplně parádní, svět mezi nebem a zemí už tak nějak úplně ne. Hlavní představitelka Susie úžasná. Ale tak nějak mi to přišlo podivně odtažité na film, který vypráví o pevném rodinném poutu. Můj vkus by zřejmě uvítal méně americké a více artové zpracování onoho světa mezi (tady mi bohužel asi úplně pitomě pořád vyskakovalo na mysl - Teletubies-). Každopádně knihu podle které byl film natočen mám už teď na seznamu MUST READ knih :-).

Ježíš z Montrealu (1989)

Tak ráda bych to viděla někdy znovu....už je to tak dávno....tenkrát to pro mě bylo doslova Zjevení :-)

Genderová věda aneb Problémy s pohlavím (2009) (TV film)

Nejvíc mě asi překvapil závěr pořadu, kde se na základě výzkumu prokázalo, že polovina všech druhů v přírodě je vlastně sexuálně nevyhraněných...

Druhá šance (1999)

Tak tohle mi padlo do oka víc než nedávno viděný Před půlnocí (manželé si taky po letech řeší, co si manželé po letech běžně řeší). Jasně, je to hlavně ústřední dvojicí - BW a MP - a nemít film je, tak nemá nic. Směs komiky s dramatem mi nevadila, nerušila mě a na rozdíl od dvojice z Před půlnocí, která se tr(a)pně zmítala v pseudointelektuálských marasmech (nemůžu se tomu srovnání prostě vyhnout) jsem u téhle měla od začátku pocit, že oni "na to mají".

Čarodějův učeň (1977)

Zajímavé načasování Déčka na nedělní dopoledne, ale proč ne....já si ho brzy znovu pustím o samotě někdy hezky před spaním...takové plné podívání a poslouchání.

Mrňous a čarodějnice (1980)

Kouzelná záležitost a úžasná vzpomínka na dětství, díky GIKu za připomenutí :-).

Last Night (2010)

To jsem si jednou v sobotu v noci přepla z jednoho kanálu na druhý, že jako už půjdu spát a ono tam najednou tohle....neodradila mě Keira, která mě normálně většinou odradí, a vydržela jsem až do konce. A nebylo to špatný.

Před půlnocí (2013)

Tak to bylo tedy profackování...na film jsem se koukla vlastně jen tak, viděla jsem předchozí díly, přičemž ten druhý se mi nelíbil. No, taky mám za sebou devět let vztahu a dokonce děti tři, taky jsem žena se svýma náladama apod. Ale tohle...uklidňuju se jen tím, že nelze generalizovat. Po filmu mi přišlo na mysl - mluviti stříbro, mlčeti zlato....Na druhou stranu jsem si uvědomila celkem pozitivní záležitost - máme s mym mužem zřejmě stále daleko bohatší a hlubší vztah...než si vlastně stíháme v tom kolotoči všednodennosti uvědomit...