Hledá se Nemo (2003)

Na tenhle film jsem zamýšlel původně jít do kina,kde ho však k mému velkému neúdivu dávali jen s dabingem.Počkal jsem si teda na DVD,ale stálo to za to.Příběh je pěkný,dialogy roztomilé a propracované stejně jako hudba,ale co mě zde dostalo nejvíc je vizuální zpracování.Takovou pastvu pro oči jsem už opravdu velmi dlouho neviděl.Bomba !!!!!

Hráči (2003)

Docela pohodový filmeček na jedno použití.Stallone se tu objeví asi jen na patnáct minut.

Hulk (2003)

Podle mého názoru rozhodně lepší,než zcela rutinní Spiderman,nebo Daredevil.Příběh i scénař jsou docela zajímavé,komponování jednotlivých okének do jakoby komixu je originální a nápadité,digitální Hulk je skutečně natolik silný a mocný,až to děsí a závěr je tradičně na pokračování.Povedená a velmi zajímavá adaptace komixu.

Johnny English (2003)

Slabá komedie s trapnou zápletkou,která si rádoby hraje na parodii na Jamese Bonda.Rowan Atkinson jako vždy dokonalý,ale to ten film celý nezachrání.

Kameňák (2003) odpad!

Ptákovina nad ptákoviny.Usmál jsem se jen jednou ("Miláčku,co myslíš,mám žízeň?"),zbytek jsem jen koukal doslova s otevřenou hubou a nevěřil vlastním očím,uším,žaludku,že v roce 2003,v době Pána prstenů,má někdo vůbec odvahu,či drzost něco takového vůbec natočit.Ale co to,ono to mělo dokonce úspěch,takže do roka a do dne pokračování ve vaších kinech-tohle už je prostě na mě moc,tohle už fakt nedávám.Pane Troško,vítejte v elitní skupině Soukup+Olmer+Troška=Opravdoví dementi (pardón,ale je to prostě tak).LIDI,PROBOHA JEN NA TO DVOJKU NECHOĎTE,PROTOŽE DO ROKA A DO DNE.....ÁÁÁÁÁÁÁÁ !!!!!!!!! DE-ME-NTI,DE-ME-NTI,.......

Kill Bill (2003)

Ano,je to fakt bomba,nicméně když to v polovině z čistě komerčních důvodů usekli,tak jsem pěkně kurvil.Nechápu jak může Miramax tvrdit,že normální divák by v kině ty tři hodiny nevydržel.I když pokud pod pojmem normální divák myslí ty x-leté americké popkornožrouty co houfně navštěvují sračky jako Pravá blondýnka,Just married a tak dále,tak pak asi jo.Ja bych u Killa Billa vydržel klidně i čtyři hodiny.

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Musím se přiznat,že mě to docela uchvátilo.Za prvé skvělé herecké výkony tj. Russell Crowe odvádí svůj standart (hraje jako vždy perfektně),obrovským překvapením byl však jednoznačně Paul Bettany v roli lodního doktora,který by si minimálně zasloužil nominaci na oskara.Za druhé prvotřídní výtvarné a technické zpracování od kamery přes vizuální efekty.Ale co mě dostalo vůbec nejvíc bylo to,že jsem skutečně s posádkou prožil dvě a půl hodiny na palubě Surprise a jejich konflikty,roztržky i přátelství jsem vnímal téměř až fyzicky.Celkově se jedná o jeden z nejlepších filmů tohoto roku,který však, musím souhlasit,není vůbec akční (malá akce na začátku a trošku větší na konci),takže nějaké obrovské bitvy,gigantické výbuchy alá Piráti z Karibiku rozhodně neočekávejte,jinak můžete odejít ze sálu celkem zklamaný a to by byla škoda protože se jedná o jednoznačně skvělý neakční, dobrodružný film.

Matrix Reloaded (2003)

"Nedokážu si představit,že někdo výjde z kina zklamaný"-"Tohle už zkrátka nikdo,nikdy nenapodobí"-"Tohle změní úplně pohled na kinematografii a už nikdy nebude jako bývala" atd.TOHLE je DOSLOVNA citace slov producenta Joela Silvera!!!! Nemusím říkat,že jsem na ní celkem skočil a na film se začal těšit jako malé děcko.Ale už první recenze jasně ukázaly,že šlo o obrovský hype a reklamní trik s jasným cílem:Dostat co nejvíc lidí do kin a vyprázdnit jejich peněženky.Když už bylo nad slunce jasné,že to byly jen kecy a že Reloaded zdaleka nedosahuje kvalit jedničky,šel jsem do kina stím,že uvidím docela dobré akční sci-fi.Nicméně jaké to bylo překvapení!!!O příběhu zde nemá cenu mluvit ,je to jenom sled dlouhých filozofování o velmi nezajímavých věcech,po nichž následuje zdlouhavý souboj a po něm opět dlouhé filozofování o velmi nezajímavých věcech.Samotné souboje jsou vynikájící,ale příliš zdlouhavé a navíc jasi bez hlavy a paty (prostě se pobijem,aby zde byla nějaká akce).Mluvím zejména o souboji s tím ťamanem,co hlídá Věštkyni,který je scénáristicky natolik slabý a popírající závěr jedničky,že to doslova rve srdce.A pak přijde ještě něco horšího.Agent Smith 100x vs.Neo.Tak zde jsem věděl,že pokračování jde do prdele!!!Nebudu opakovat co už zde bylo napsáno,však dobře víte.Jediný zajímavý úsek děje je posledních pět minut,které už jen připravují na pokračování,předchozí scéna s architektem je aspoň napoprvé naprosto nepochopitelná,jako by tvůrci říkali "Chceš to pochopit?Tak si kup další lístek!".Navíc věta nepříliš zajímavé postavy operátora Linkse,která následuje brzy poté doslova stručně rekapituluje celý fiml ("To už je na mě moc.").O her.výkonech a postavách nemá cenu mluvit,mnohdy jsou nevýrazné a nezajímavé až hanba,zejména Morfeus,který se charismatu jaký z něj vyzařoval z jedničky ani zdaleka nepřibližuje.Her.výkony zde prakticky neexistujou,protože scénář,kde se jen postavy tváří vážně a pronášejí fráze,nedává hercům žádný prostor předvést co v nich ve skutečnosti je.A tak bych mohl pokračovat ještě dlouho (párty v Siounu,Sion samotný atd.).Ale abych jenom nekritizoval, triky,kamera,výprava i kostýmy jsou na výši,pár dobrých nápadu, a hlavně otevřený konec,který dává Wachovskim řadu možností a příležitosti v třetí části.No,uvidíme,třeba to bude ta očekávána bomba,kterou nás producent dost dlouho krmil.Ale i kdyby,tak to nic nezmění na tom,že Reloaded je spolu se SW:E1 největší zklamání,jaké jsem kdy v kině pocítil!

Matrix Revolutions (2003)

Původně jsem dal tři hvězdičky,ale po druhém shlédnutí musím jednu ubrat.Reloaded a Revolutions jsou skutečně VELMI nepovedené pokračování,jednoznačné zklamání roku (no, spíše posledních 10 let) a dokonalá ukázka toho,jak se pokračování nemají dělat.Však Revolutions taky neuspěl jak u kritiků,tak u diváků (v USA celkově jen 138 mil.dolarů-tolik vydělal Návrat krále,který je navíc o více než 70 minut delší za 6 dní,haha).Promiň Civale,je mi to velmi líto.

Mizerové II (2003)

Je to natolik vtipné,akční,brutální,sprosté a zvrácené až je to téměř jedinečné.