• Krátkometrážní

Gauneři (1992)

Geniální filmový výtvor kultovního statusu, Tarantinova režisérská prvotina a jedno z jeho stěžejních děl. Prokazuje v něm svůj obrovský scénáristický talent, typický smysl pro humor, originálnost v tvorbě příběhu a jeho zpracování, excelentní dialogy a břitké slovní přestřelky a skvělé charaktery postav. A především brutálnost ve všem. Partička drsných maníků v podání Harveyho Keitela, Tima Rotha, Stevea Buscemiho a pro mě především Michaela Madsena v legendárním filmu, který měl svět připravit na filmovou revoluci v podobě "šílence z videopůjčovny" Quentina Tarantina. Gauneři pro mě taktéž obsahují jedny z nejdokonalejších "Opening Credits," jaké jsem ve filmu viděla. A ačkoliv jsem doposud film zhlédla dvakrát a neustále jsem ohromena jeho kvalitami, stále mu nedokážu, z mě neznámého důvodu, udělit plný počet. "You ever listen to K-Billy's "Super Sounds of the Seventies" weekend?", "Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"

Puls (2006)

A půl. Tento horor na mě docela slušně zapůsobil a ve stejné míře mě i vyděsil. Studeně modré barevné zpracování skvěle vytváří depresivní a ponurou atmosféru. Ačkoliv jsou hrdiny opět mladí, studující lidé, tak film pro mě nevyzněl jako jeden z těch uřvaných hororů pro mladistvé. Tento měl možná průměrný námět, rozhodně byl však zpracován jako kvalitní horor. Na prostoru hodiny a půl se tu rozehrává napínavý a děsivý příběh se sympatickými herci. Jisté dávky žánrových klišé se úspěšně ztrácí mezi záživně postupujícím dějem a velmi efektivními lekačkami. A mě, do této doby poměrně neznámé Kristen Bell, to zde nadmíru sluší a jako hlavní, chytrá a nehysterická hrdinka, si získala mé sympatie. Puls má děj, atmosféru a zároveň také jistou myšlenku. Co když to takto vlastně klidně může fungovat?

Evoluce (2001)

Velmi zábavné. Klasicky americky místy ujeté a praštěné, rozhodně však ještě v přijatelných a nevulgárních měřítkách. Vševědoucímu Davidu Duchovnymu a nemotorné Julianne Moore to vedle sebe příjemně slušelo a stejně dobře hrálo. Překvapil mne pěvecký výstup Seana Williama Scotta při nahánění okřídlené obludy. Tedy, v dabingu soudím, že zpíval Jan Maxián, ale velmi kvalitně. A kdo ví, třeba se něco podobného klidně může stát, pravda je někde tam, venku... "Jasně, že je to meteorit, rozmlátil mi auto", "Kdybych byl velký pták z vesmíru v obchodním domě, kde bych se schoval?"

Nesvatbovi (2005)

Nemám ráda Owena Wilsona a příliš ani Vince Vaughna. Jejich společná přítomnost na filmovém plakátu mě spíše odrazuje. Usoudila jsem však, že bych neměla být tolik zaujatá vůči jejich osobám a když dávali v TV populární komedii Nesvatbovi, odhodlala jsem se k jejímu zhlédnutí. Musím říci, že rozhodně nelituji. Pobavila jsem se a myslím, že jde o povedený film. Ústřední dvojici doplňuje jako nádherně rozkvetlá květina okouzlující Rachel McAdams. Bradley Cooper, jehož si pamatuji především z Půlnočního vlaku, kde se mi velmi líbil, zde zastával postavu uhlazeného a nesmírně protivného frajírka, kterého jsem chvílemi měla chuť vyliskat:) Jane Seymour se předvedla jako vyzývavá svůdnice, tedy charakterově na míle vzdálená, pro mě snad nejznámější své postavě, doktorce Quinnové. Jedna z nejlepších scén pro mě byla, kdy rozohněná (nebo spíše rozhoněná?:) Isla Fisher pod stolem zpracovávala nebohého Vince Vaughna. "Nelíbím se mu, vidíš, jak se na mě dívá? Určitě ví, že nemám v pořádku daně."

Mafiánka (2008) (TV film)

Od tohoto snímku jsem nijak neočekávala, že by mě mohl zaujmout více než průměrně, a těšila jsem se hlavně na Alyssu. Byla jsem však více než mile překvapena. Velmi silná nosná kostra příběhu, výborný scénář a dialogy. Krásná Alyssa Milano výborně ztvárnila odhodlanou a silnou ženu, které se jednoho dne naskytne neopakovatelná příležitost, o níž ví, že by jí mohla změnit život. Ten se jí změní, avšak o hodně více a jiným směrem, než myslela. A to, když její tvořivost, píle a neústupnost zaujme toho nejvyššího šéfa, Salvatora Palmeriho v dokonalém podání "Corleonovského gangstra" Jamese Caana. Ten jí dá nabídku, kterou je pro Patty Montanari těžké odmítnout. Byla jsem rovněž potěšena, když jsem poznala, že dabing Alyssy má na svědomí Kateřina Lojdová, jejíž hlas jsem si oblíbila už v dobách, kdy dabovala její postavu Phoebe v Čarodějkách. Pro mě moc povedený mafiánský film z jiného soudku, kdy hlavní postavou je žena. Nebyl natočen drsným stylem jako klasické gangsterky, drsní chlapíci, spousta zbraní a krvavé scény. Je zaměřen na hlavní postavu a její "kariérní vývoj", coby rostoucí mafiánky. Takže také díky tomu nechutná film po olovu, ale může vyznít jako pohled na nádhernou ženu v sametových šatech, u níž by vás nenapadlo, že pod šaty může mít zbraň:) A Alysse tato postava velmi slušela, docela si ji dokážu představit ve více takových filmech.

Strážce (2006)

Strážce možná je svým námětem, scénářem a celkovým vyzněním průměrný film. Svým dynamickým zpracováním, akcí a hereckým obsazením (především výkonem Michaela Douglase v roli špičkového ochránce hlavy státu), však poměrně úspěšně snímek vyzdvihuje ze standardních, průměrných vod. Líbilo se mi to.

Statečné srdce (1995)

Historický film není mým oblíbeným žánrem, a pokud nějaký upoutá mou pozornost, tak se tak většinou stane díky kultovnímu statusu, hereckému obsazení či hudbě. To je i případ Statečného srdce. Nesmírně a s velkým očekáváním jsem se těšila hlavně na hudbu Jamese Hornera. Ta se také stala prvotním důvodem mých slz, které se mi při sledování draly do očí. Měla jsem pocit, že v tomto případě tvořila hudební stránka snad více než polovinu jeho celkových kvalit, stejně jako se zapříčinila na mém výsledném dojmu z tohoto oceňovaného snímku. Nebýt těch magických Hornerových melodií, bylo by pro mě Statečné srdce jen lehce nadprůměrným dílem. Mel Gibson je výborný, stejně jako jeho režie a výprava, ale příběh sám o sobě není zase tolik jedinečný. Když v úvodu filmu malá holčička utrhla kytičku a nesla ji malému Willu Wallacemu, do toho začaly hrát ty úžasné tóny, do očí se mi vlily slzy a byla jsem dojata na nejvyšší míru. Hornerova hudba dokáže divy:)

Azureus Rising (2010)

Ohromující grafické zpracování, dynamické akční tempo a správná futuristická atmosféra. A jak je zde často zmiňováno, jeden z těch krátkých filmů pro které bylo vytvořeno HD. Nebo obráceně?:)

Stahovák (2009) (pořad) odpad!

Sorry, hoši. Jako hereckou dvojku Vás mám docela ráda, poněvadž si myslím, že i naproti jednostranným teenagerským filmům, které byly směřovány určitému publiku, stejně jako většina ostatních činností, ve kterých se angažujete, že jste velmi dobří herci a jde vám to spolu. Ale toto je vážně odpad. Jestli v této, poněkud trapné a upadající blbosti, někdo najde zalíbení, tak možná žáci základních škol, pro něž to bude děsná sranda. Možná ale ani pro ně ne. Myslím, že máte navíc a je škoda, že jste si vytvořili reputaci, pro spoustu lidí možná "dementních blbečků".

41 Sekunden (2006)

Velmi vzrušující:) Rozhodně nevhodné pro všechny osoby, které těžce, či snad s odporem, snášejí pohled na páry stejného, mužského pohlaví, vášnivě provozující činnost, jíž je v tomto kratičkém filmu věnováno 41 sekund. WHAT A HOT KISS:)