Skyfall (2012)

Já nevím, ten Craig se mi v hlavě prostě ne a ne se spojit se jménem James Bond. Když ho vyslovuje, je to jako by sám tomu nevěřil. Přijde mi jako by v sobě neměl tu energii, šarm, ducha. Nevím jak to nazvat. Chtělo by se říct: "Dobře, ale je to aspoň dobrej akční film". Ale ne, je to jeden z těch ukecaných filmů, kde se propírá furt to samé. Tváří se to jako film s dokonalým dějem ale mě to nepřesvědčilo. Akce tu je a musim říct, že velmi dobrá. Zvlášť úvodní akční pasáž. Jenže během filmu sem se tak nudil, že akce mě dokázala tak maximálně probudit z apatie. Film dle mého postrádá dynamiku, ten drajf prostě. Nejlíp podle mě hraje Ralph Fiennes a moje přítelkyně, při sledování tohoto díla pronesla, že by se možná hodil na toho Bonda víc. Něco na tom bude. Pro mě byl beztak nejlepší Bond Pierce Brosnan. Abych tu jenom nekydal kritiku, musim moc pochválit vizuál. A jsem moc rád že jsem sledoval v HD, místy opravdu pastva pro oči. Pro mě, opravdu těsně 3 hvězdy. Jsou tu jiné, mnohem lepší akční filmy :-) EDIT:Snižuju na 1* Uvědomil sem si, že ty 3 sou jenom proto že to byl prostě skyfall a James Bond a mediální masáž. Na to jak sem se nudil tak jedna hvězda stačí :)

Sněhurka a lovec (2012)

Tenhle film sám pořádně neví, co je vlastně za žánr. Je to pohádka, je to fantasy nebo rubačka? Dost mi vadil podivnej střih a přechody z žánru do žánru. Scénář taky docela zmatek. Taková splácanina klasiky od Diznyho, pána prstenů a Narnie. Přitom to mohlo bejt docela fajn. Dal bych tam víc bitek, víc fantasy a míň králičků, motýlků a vůbec pohádkových klišé. Prostě já bych to trochu poladil a bylo by. Je vidět, že Bella.. pardon. Kristen odváděla pozornost potřebnou pro natočení kvalitního snímku, více členů šťábu než jen režisérovu :D No a když už je řeč o ní. Já jí prostě nemám rád. Pěkná celkem je, ale herečka to pro mě neni. Pořád se kouká stejně tragicky s votevřenou hubou jako v tvajlajtu. Co na ní ldi vidí to nevim. Nestojí ani za starou Bellu. Sněhurčina dětská verze je taky docela fail :D No i v tomhle guláši, se daly najít světlý momenty a film byl shlédnutelný, takže dnes za 3*

Proboha! (2008)

Označuju tenhle dokument za velmi zdařilý, hlavně proto že se s názory toho člověka ztotožňuju. Nemá cenu tu opakovat jeho argumenty, protože člověk se zdravým selským rozumem s ním musí souhlasit. Můžu jen věřit tomu :D , že tenhle film rozsvítí mozky těm co si jen hrajou s myšlenkou víry v boha, protože silně věřícím nikdo nevyvrátí jejich veleklam. To je na tomhle dokumentu jasně vidět. Vůbec tvůrci nevyčítám jeho rejpavost či pro mnohé nedostatek respektu vůči věřícím. Kdo skutečně prohlédne a začne myslet selským rozumem, ten s argumentujícími věřícími skutečně nijak jinak vyjít nemůže :) Zpracování na jedničku, tedy zde na pětku:)

Bourneův odkaz (2012)

Tak pro mě trochu zklamání. Když je akce, když se něco děje tak je to fajn, ale přijde mi že 80% filmu se jenom kecá o ničem a takovej ten drajf, taková ta dynamika předchozích Bourneů je tatam. Přitom Renner ty schopnosti má. Je to dobrej řízek, klidně mi Damona mohl nahradit. Průšvih se spíš koná v režii. Včera sem se na to díval s kámošem a kdybych ho neustále nemlátil petflaškou tak usne. Bez zadnice. Někdy prostě dost pochybuju o tom, že se ty tvůrci na to svoje dílo koukaj. EDIT: Snižuju na 1*. Podobnej princip jak u Skyfall. Na 3* to fakt nemá. Dal sem je jen protože Bourne, ale von vlastně ani Bourne to neni. Nuda, nuda, šeď, šeď :)

Prison Break: The Final Break (2009) (TV film)

Co jsem uvedl v komentáři u seriálu v podstatě platí i tady....Ano je tady možná více "WTF?!" momentů a příběh posledního dílu se zdá jakoby uměle vytvořen, ale to zakončení je tak emocionálně silný a perfetkní, že všechny nedostatky omluví. Tohle prosim Vás lidi neberte jako samostatný film, ale jako součást celku. Pomyslnou tečku na závěr. Nikdy na tenhle seriál nezapomenu. A teď mě omluvte, jdu pro papírový ubrousky ... :-)

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Nejhorší seriál všech dob! Tedy pokud by se hodnotilo na základě toho kolik Vám který seriál ukradne času. Lidi já sem kašlal na povinnosti, nechodil sportovat a dokonce nespal. Musel sem se dívat celou noc. Ano, celý seriál sem sfouknul asi během dvou týdnů. A po posledním dílu jsem regulérně brečel a to se mi naposledy stalo u Vykoupení z Věznice Shawnshank :-) O samotném seriálu už tedy netřeba dále mluvit, to už tu shrnulo mnoho ostatních, ale můžu říct, že aby mi nějaký filmový počin navodil takové emoce, to už musí být sakra perfektní projekt po všech stránkách!

Živí mrtví (2010) (seriál)

A je to tu zas :) Možná už se opakuju, ale někteří TOP uživatelé mě nepřestanou překvapovat. Je velmi smutné, že právě komentáře těchto zmlsaných tvorů zdobí nejvyšší příčky v komentátorské polici. Opravdu rád bych všem, kteří se na tento seriál chystají řekl něco o kvalitách tohoto takřka dokonalého seriálu, ale bojím se, že přes ty titány se ke mě asi nikdo neprokouše :D Tak si to aspoň napíšu sám. Mám v krvi obě série a tak můžu hodnotit objektivně. Franka Darabonta jsem v tomto veledíle poznal. On prostě umí dokonale vykreslit jednotlivé charaktery, tak aby působily naprosto uvěřitelně. Každá postava má svojí povahu, svůj příběh, svůj náhled na svět a na život. A je to podáno tak dokonale, že chápete jednání úplně všech a nemůžete se rozhodnout kdo bude mít u vás větší sympatie. Darabont prostě ví jak se chovají lidi v extrémních podmínkách nebo aspoň vytváří takovou iluzi, že mu to prostě žeru :) Něvěřte lidem co tu píšou, že začátek dobrej a pak to jde dolu. Právě naopak. Začátek neni nic proti tomu co přijde. Z každým dalším dílem napětí stoupá a mě to doslova přikovalo k obrazovce. Není to jen o zombie, je to především o vztazích v extrémních podmínkách kdy postupně už nikdo nedokáže zakrýt svojí pravou podstatu. Potom už zcela ošleháni krutým osudem jednají zcela instinktivně a pomalu se vytrácí civilizovanost, demokracie, morální hodnoty. Je opravdu úžasně zabavné toto vše sledovat a nechat se naplno vtáhnout do příběhu. A pokud by nějakej zbloudilec narazil až můj komentář můžu mu jen říct : "Jen do toho, walkers coming!"

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Takže :) Začnu kritikou. A kupodivu jí nebude moc. JCVD je docela fajn padouch, vypadá to, že má docela pod čepicí, ale proč musí dělat pořád tu stejnou chybu jako všichni padouši z osmdesátek? Trochu mi topřipomnělo i Avengers. Vlastně tomuhle by název Avengers slušel víc. Už to tady někdo psal, ale zamrzelo mě málo prostoru pro Jeta Liho, nebo Scotta Adkinse. Vážně to nechápu, bijců je tam dost a trocha kung fu by tomu ještě dodala šmrnc. Viděl sem to včera a vlastně už si nemůžu vzpomenout co tomu dál vytknout. Nechápu proč to v popisku ještě nemá žánr komedie. U akčňáku sem se dlouho takhle nenasmál. Ale pozor. Neni to výsměch, já se opravdu bavil. Překvapilo mě, jak se to celý nebralo vážně, prostě, kopec srandy a k tomu několik chodů prvotřídní akce. Příběh? Až na pár drobností mi nevadil, někteří zdejší superuseři by možná měli míň přemýšlet a víc vychutnávat :) Dál sem tu někde četl, že to má v prostřední části hluchý ukecaný místo. Blbost. Co chcete? Non-Stop akci? To by se za chvíli omrzelo a nebylo by se na co těšit. Navíc bych řekl, že ty dialogy z 90% stojí za to. Nenudil sem se ani na minutu. Dál tu někdu vyčítá, že tu lidi hodnotí pozitivně jenom kvůli obsazení a je jim jedno co se tam skutečně děje. Lidi... :D Tomuhle se musim smát. Tohle je opravdu ze značný části postavený na obsazení. A je to moc dobře. Tohle je prostě pro nás, milovníky akčního filmu. Film se spoustou odkazů a zábavných klišé. Herci tomu dávají tu správnou šťávu. Ale ani zbytek neni nijak dementní, že by to bilo do očí. Takže probuďte se lidi. Očekával sem hodně, ale výsledek ještě moje očekávání předčil. Rozhodně doporučuju, ale jenom lidem co dokážou trochu relaxovat :)

Diktátor (2012)

Korektní nekorektní, je to předevšim podle mě nejlepší komedie od Saši. Absurdnost až trapnost některých scén třeba v Boratovi byla nahrazena geniální smrtští hlášek, který bodnou vždycky do černýho :-) Takhle sem se prostě nezasmál už dlouho. Akorát bych tomu vytkl všechny scény kde vystupuje ta nadpřirozeně vyvinutá přílušnice Aladeenovi osobní stráže. To už je opravdu trapnost. Celkově opravdu geniální volovinka a jedna z nejlepších komedií poslední doby a navíc s důležitým posláním :-)

Nebezpečná metoda (2011)

Musím říct, že si mě film podržel. I když se zrovna nepočítám mezi intelektuály a filosofy, většinu dialogů jsem pochopil, aspoň myslim, že správně. Bavily mě hlavně ty zajímavý debaty. Postupem času mi docházeji nový a nový souvislosti a to mám rád. Někdo tu psal, že příběh je odvyprávěn plynule, vše drží pohromadě atd. To si nemyslim. Působilo to na mě jak zfilmovanej Psycho-román ořezanej a nacpanej do hodiny a půl. To je samý předčítání dopisů z jedné strany na druhou. Myslím si, že to šlo buď udělat mnohem líp nebo z toho měli udělat minisérii. Herci vybráni skvěle ale řekl bych, že je jich trochu škoda pro tenhle typ filmu. Nevím jistě jestli je Keiřina histerie autentická a mě se to zdálo spíš směšný, ale to je jen můj pocit. Co já vím, histerky se třeba opravdu tak chovaj :) Celkově teda pocit pozitivní, doporučuju shlédnout osamotě nebo s někým kdo do toho furt nekecá. Je třeba se soustředit! :)