RetroMan

RetroMan

Česko

Twitter: RetroMan

• 25.8.2012  07:41

Napínavá krimi s drsnými gore efekty, dvěma lžícemi černého humoru, schizofrenní zápletkou. S kanibalskou lačností nám postava sociopata Lestera Parsona předvádí, jak sehnat peníze na koníčky a partičku pokeru. S tím, že ve městě záhadně ubývá počet bohatých vdov, čemuž se ostatně nelze divit vzhledem k jejich naivní důvěřivosti, je policie stejně zmatená jako sám vrah.

• 23.8.2012  07:04
    Město v plamenech (TV film) (2009)

Na těchhle filmech je úžasný, jak se nechá za pár dolarů vytvořit iluze katastrofického filmu. Mně se docela tyhle levný prkotiny líbí, člověk se pobaví. Sídlo kalifornské guvernérky bylo skvělý, úplně jsem si v té pidikanceláři představil Arnolda. Další zajímavostí bylo, že všechny kancelářské přístroje byly vypnuté a nesvítily, obrazovky počítačů chrlily nesmyslná čísla a grafy. O počítačově vytvořeném ohni (i když asi byly použity i skutečné záběry z lesních požářů v Kalifornii) a detonace způsobené roztřesením kamery ani nemluvě. Musím obdivovat herečky, protože naučit se takový text a ještě ho odříkávat nad nic neříkajícími tabulkami, je skvělý výkon (a hlavně jim to slušelo). Krásný bylo sledovat ty charaktery postav. Sice bylo vidět, že se nikdo ani nezapotil, což byla škoda. Nakonec se náhlý a nevysvětlitelný vzrůst teploty vysvětlí nahromaděním methanových plynů, za které může těžba ropy a zemního plynu v jižní Kalifornii. Největší bombou bylo, že ty dvě holky v laboratoři B, na které nezbývají peníze, se zabývají vyřešením problémů celosvětového hladu?!?!

• 22.8.2012  16:54

Bruno Mattei si natočil další dílo, které viděl u Tinta Brasse. Výborná role vyšinutého Gabriele Carrary v roli Hanse a spousta nahých dívek v erotických kratochvílích (mě se líbily asi dvě). První polovina filmu je zajímavější, i na Hanse a jeho dívky se lépe dívá, ve druhé polovině se film změní v psycho-válečné drama, které trochu ztrácelo na významu.

• 22.8.2012  16:44

Bruno Mattei se nechal okouzlit orgiemi starověkého Říma v podání Tinto Brasse a natočil svou verzi s dodatkem o Messalině. Některé scény jakoby z oka vypadly svému konkurentovi. První polovina filmu je o šíleném Caligulovy (včetně prohlášení jeho koně senátorem), druhá polovina je o Messalině, která využívá svého těla ke stále rostoucímu vlivu. Otázkou je, kdo byl vyšinutější. Mimochodem, Caligula si vybral svou Messalinu jako gladiátorku). Dá se na to dívat, i kulisy jsou celkem zajímavé a erotiky více než dost, ale nebýt kopie jiného díla, mohlo by to být za ***. Viděno v anglickém znění, včetně výpadků anglického dabingu, který se asi třikrát změnil v německý.

• 22.8.2012  07:19
    Sladký dům hrůzy (TV film) (1989)

Hrozný duchařský příběh plný nesmyslných dialogů a ještě trapnějších scének. Ty dvě děti mi lezli krkem již od začátku. K tomu klišé, že se jeden nestačí divit. Jediným, co stojí za zmínku jsou gore efekty, ty jsou dost brutální, ale to je bohužel všechno. Postavy, které se mihotají příběhem, jsou podivné - vymítač, realitní agent, rodiče, tetička se strýčkem a ZAČÁTEK SPOILERu vrahem je zahradník KONEC SPOILERu. Původně jsem chtěl dát odpad, protože trapností je zde až zbytečně mnoho.

• 15.8.2012  18:11
    Skalpy (1987)

Překvapivě dobrý western o pomstě, plný skalpování hlav. Hlavní dvojici, krásné a odvážné Yuri a drsnýmu Mattovi, jsem fandil už od začátku. Po odvážném útěku ze zajetí se Yuri ocitá na farmě u Matta, kterému zabili Indiáni ženu. Nebylo mi jasné, proč jí pomáhá vyléčit zraněné oko, ale Matt má dobré srdce. Společně pak utíkají před svými pronásledovateli. Alespoň teď vím, proč se skalpuje hlava. Je to proto, že Indiáni věří, že ve vlasech je skrytá duše člověka a skalpem Indián odebere duši zabitého člověka. Nevím, co na to Yul Brynner.

• 12.8.2012  15:09

S tvorbou Jesuse Franca jsem se rozloučil skutečně tou nejodvážnější cestou, jakou lze. Ve všech filmech, které jsem viděl, hrála Lina Romay excentrickou, stále nadrženou holku, co si to rozdá s každým, ale že ji uvidím v hardcore scénách, to jsem netušil. První část filmu ještě balancuje na hraně mezi SC a HC, ale druhá půle je jen už o ní. Taky jsem rád, že jsem viděl v hard scénách i mou snad ještě oblíbenější Martine Stedil. Ačkoli jsem si myslel, že půjde o parafrázi na Oscara Wilda, dějově mě to dost zklamalo.

• 12.8.2012  14:57

Jedna a půl. Další film Jesuse Franca na motivy hraběte Draculy. Hrábě Dracula odpočívá stále ve své rakvi a jeho výraz mi lezl na nervy. To už je lepší jiný Francův film Hrabě Dracula, ve kterém sice působí Ed Woodovské triky vtipně, ale žánrové obrázky jsou jako lusk + vyníkající hudba Bruna Nicolaie (kdeže se vzal ten hudební motiv, použitý i v novém Sherlocku Holmesovi?). Tento film však vypráví trochu jiný příběh. Jak je z názvu patrno, o dceři hraběte Draculy. Kromě známých a jinde viděných drákulovských variací je zde samozřejmě dost nahoty a lesbické erotiky, ale ne zas tak moc. Kromě atmosféry, ne však děsivé, ale žánrové, stojí za vidění krásná Britt Nichols v roli Luisy Karlsteinové. A propos upírský rod pochází z Karlštejnu!

• 11.8.2012  15:44

Lina Romay zase hraje Marii, zase je vězení, zase se na ní sápe Franco :). Ten chlapák si to teda vždycky umí užít. Bohužel slabota se táhne celým filmem jako lano, po kterém nakonec utečou tři uvězněné nevinné slečny. Lina je moc líná a všechno zachraňuje krásná Martine Stedil. Některý postavy byly fakt hrozný, např. ta bláznivá rusovláska Rosa. Zase to má špatnej konec a díky neustálé nahotě se to dá vcelku dobře vydržet. Podobné jako např. Sadomanía. Viděl jsem verzi o délce 81min v anglickém znění.

• 11.8.2012  15:28

Zvláštní film, který se odehrává na pomezí snu a skutečnosti, typický pro Franca. V tomto dominuje opět Lina Romay, které to mimochodem snad sluší ze všech filmů nejvíc, a Ajita Wilson. Opět jde o sex, opět jde o touhu a vášeň, které všichni podléhají. Zajímavý konec, zajímavá lokace, ale už jsem těmito filmy nějak přesycen. Některé scény jsou na hranici mezi softcore a hardcore.

• 10.8.2012  17:25

Střih: Bruno Mattei, hudba Bruno Nicolai. Slabý WIP, jiné Francovy filmy jsou lepší. Marie, která přišla do ženského vězení na Ostrov smrti jako poslední, dostala označení číslo 99. Věznici řídí sadistická ředitelka a guvernér Santos (Herbert Lom). Poté, co ve vězení umírá více žen, než je přirozené, posílá ministr spravedlnosti do věznice na kontrolu Leonii Caroll, která se snaží o zmírňování trestů a také zažádá o prošetření případu Marie. Nakonec se Marie spolu s dalšími dvěma dívkami pokusí utéct, ale útěk nedopadne dobře. Podobný jako snímek Sadomania. Rozdíl je v tom, že v Sadomanii byla nahota od začátku do konce, v tomto filmu je nahoty málo, ale zato jsou použity XXX záběry z jiných filmů, což film úplně kazí.

• 10.8.2012  08:13

Z žánru WIP jeden z těch horších filmů. Ačkoli jsou celkem 4 dívky po většinu filmu nahé (za to *), ostatní složky filmu jsou trapné, až k ničemu. Za pozornost stojí blonďatá Karine Gambier a 18-letá Susan Hemingway. Schéma filmu je typické pro všechny filmy WIP. Skupina dívek je kdesi v džungli Latinské Ameriky zastavena velitelkou věznice, o které nikdo nemá ani potuchy. Kromě velitelky věznice je dalším postrachem dívek dr. Milton (Howard Vernon), který se svými sadistickými výslechy snaží získat další informace o rebelech, žijících ve městě. Útěk je neoriginální, cesta nahých dívek džunglí scestná a závěr není happyend.

• 10.8.2012  07:56
    Kanibalský sex (1980)

Nezbývá než se vším zde napsaným plně souhlasit. Proč se raději Franco nevěnujeme svému tématu erotických excesí a zoufale se pouští do hlubin kanibalského masakru?!

• 9.8.2012  07:47

Dvě a půl. Film připomínal Simandlovu tvorbu s hloupými dialogy, nesmyslnými situacemi a jejich řešením. Leč všechno zachraňují bezpočet polonahých otrokyň, mezi kterými se najde poměrně dost krasavic z Playboye. Imitace krokodýla pobaví a střih Jesusa Franca i s jeho hudbou barvitě podkreslují kolorit Francových filmů z této doby.

• 9.8.2012  07:15
    Tender Flesh (1998)

Dvě a půl. Děj je prostinký a jednoduchý, zato série erotických scén je i na Franca hodně odvážná až explicitní a připomíná Tinto Brasse. V závěrečných deseti minutách se film mění v survival s komediálně puštěným zvukem z reality show. Poslední záběr filmu mě fakt dostal. Film vybočuje z běžné Francovy tvorby, je ujetej a eroticky odvážnej (převažují opět lesbické scény). Nejhorší byla punkerka 44-letá Lina Romay, na krátko ostříhaná s vícebarevnou hlavou. Za pozornost stojí dvě role: Analía Ivars v roli němě nymfomanky a v roli krásné Pauly Amber Newman.

• 8.8.2012  08:13

Mimořádně hloupý film. Jednu hvězdičku jsem dal za ženské obsazení, které je po většinu času filmu nahé. Dá se to dokoukat, i když jsem si kolikrát klepal na čelo. Už první záběry, jak polonahé Amazonky jedou na koních po francouzském lese, který má jako představovat džungli s naprosto nevhodným hudebním doprovodem, leccos prozrazují. Další záběry nejsou o nic lepší. Liana (jak hezké jméno pro děvče z džungle) dovádí s lvíčetem, jezdí na slonech a jako kámoše má šimpanze. Do toho ty záběry zeber a hrocha z dokumentárního filmu. Tento ekologický thriller umocňuje oděv Liany, který se skládá z kožešin jejich kamarádů zvířátek (skvělé botky z gepardí kůže a pro zakrytí poprsí ocásky lišek nebo jiných podobných šelmiček). Liana mi připomněla film Sheena, královna pralesa nebo Smaragdový les. Vyniknou i dekorace zlata a samotný chrám Amazonek. Ještě, že se procházejí polonahé. O skupině indiánského kmene složeného s černochů a opálených bělochů, protože se tolik černochů prostě nesehnalo, ani nemluvě. Hloupé chování všech zúčastněných korunuje indiánský šaman Kuku, tak toho bych fakt zabil. O Amazonkách se říká, že představují hlavně feminismus. Zde je ještě okořeněn ekoterorismem.

• 8.8.2012  07:48

Dvě a půl. Po delší době Jesus Franco v hlavní roli v první polovině poměrně vtipného krimi příběhu, ve druhé polovině o to více erotického. Poprvé jsem viděl v akci i velekněze erotických záběrů Franca v objetí dvou žen, Liny Romay a Martine Stedil. Lina Romay hraje manželku šéfa nočního klubu, která si najímá detektiva (Franca), aby pořídil fotografie, na kterých je její manžel nevěrný. Jak to tak bývá, vše je nakonec trochu jinak a děj se vymyká kontrole. Franco se svým smutným obličejem hledá skutečného pachatele a zapojí se do komplotu na pořízení kompromitujících fotografií ministrova syna, který ho zavede ke skutečnému vrahovi. Jazzová hudba (možná i Scatman John) a plno nahoty spolu s dlouhými závěry na intimní ženská místa jsou už klasickými znaky Francových filmů. Jen se mi nelíbila Francova přítelkyně, která pracuje v tom samém nočním klubu jako barmanka.

• 6.8.2012  18:02

Jesus Franco opět představuje to, co má nejraději - nahá ženská těla a jejich vášně. Na krátko ostříhané Lině to tolik nesluší, ale to vynahrazují ostatní dívky na klinice, které se oddávají svým vášní a pudům. První část je dějově nudnější, protože divák neví, co se vlastně stalo. Ve druhé polovině už ději porozumí. Zápletka s diamanty mi přišla moc vykonstruovaná, ale pro něco se vraždit musí. Některé dějové zvraty jsou celkem ucházející.

• 6.8.2012  17:45
    Incubus (2002)

Byl jsem velmi zvědav na to, jaký film dokáže vytvořit Jesus Franco po třiceti letech od své nadprodukční abnormality. Byl to děs. Atmosféra Francových filmů je fuč. Jediné, co zůstalo, byl jeho hudební vkus. Vše ostatní bylo příšerné. Incubus je opak succuby, tedy mužský démon, který napadá ženy ve spánku a vyčerpává z nich energii. To už Succuba z r. 1968 byla alespoň o něčem. Příběh jsem nepochopil, Lina Romay v 48 letech nahá už nevypadá nijak vábně, ale odvaha jí rozhodně nechybí. Herci příšerní. Anglický dabing lze v pohodě zachytit, protože ten samotný stojí za to.

• 6.8.2012  07:24

Obstojně natočený detektivní příběh, který nepostrádá humor (zejména postava fotoreportéra a slovní přestřelky mezi detektivem a jeho týmem). Horst Tappert je v nezvyklé roli padoucha, který je zapleten do výroby drog. Výhodou jsou české titulky.

• 6.8.2012  07:13

Taková snová fantazie s pseudopsychointelektuálnimi hrami mezi mužem a jeho sukubou. Pojem succubus označuje ženského démona, v podstatě upíra, který muže během jejich spánku okrádá o jejich sílu. Modelka Janine Reynaud zde jednu takovou hraje jako Lorna, striptérka a herečka v S&M nočním klubu, ze které se vyklube psychopatický zabiják. Její činy a celkové nasnímání filmu je však snové, fantazijní. Film podkresluje většinou jazz nebo piáno, k vidění jsou zajímavé a netradiční scény, slovní hry, poezie, drogy, erotika, např. mezi plastovými manekýnami. Film jsem viděl v anglickém znění s ruským rychlodabingem. Za pozornost stojí, že hlavním výtvarníkem filmu byl Karl Lagerfeld. České titulky zde http://uloz.to/xHs2xpT/succubus-necronomicon-dreamt-sin-1968-cz-titulky-by-retroman-srt

• 5.8.2012  07:52
    Osudný flirt (TV film) (2007)

Mně se film velmi líbil, přičemž největší zásluhu na koukatelnosti má prostředí snobské bohaté smetánky, ve kterém se děj tohoto thrilleru odehrává. Pohledná Janine Turner hraje manželku Jean bohatého producenta Chase a sama se trápí tím, že už 6let nenapsala žádnou další knihu. A tak každý den vstává do nicnedělání, jezdí po nákupech na bezednou platební kartu a dvakrát do týdne navštěvuje terapeutku. Manželství, ve kterém je "uvězněna" už 20let jí nepřináší patřičnou dávku vzrušení a tak se jednoho dne zaregistruje na internetové seznamce secondchance.com. Zde najde bohatého vdovce, architekta Travise, a smluví si s ním rande. Jakmile přijede k jeho domu, nalézá ho mrtvého. Aby se o tom manžel nedozvěděl, nic nenahlásí policii a tím se roztáčí kolo lží a podvodů, přičemž vrah je někde nablízku. Hlavní zápletkou je problém odcizení v životě v přepychu. Velmi mě potěšil i představitel Jeanina manžela Costas Mandylor (vynikající v sérii SAW 3-7). Úsměvné a slabé mi přišlo jen policejní vyšetřování. Nu což, film potřebuje vypravěče.

• 5.8.2012  07:17

Voodoo Passion je přesně ten film Jesse Franca, který diváky ničím nepřekvapí, ale fanoušky tvůrce nadchne. Film je plný nahoty. Platinová blondýnka Olga (Karine Gambier) je nymfomanka a i Susan (Ada Tauler) se pohybuje ve filmu stále nahá. Nejhezčí mi přišla jejich hospodyně Inés (Muriel Montossé, zde jako Nanda van Bergen), která má ve filmu na Haiti kořeny a tak chodí křepčit se skupinou místních domorodců. Film se skutečně odehrává v tropickém Haiti a je doprovázen místní hypnotickou hudbou. Viděl jsem v německém znění s anglickými titulky. České titulky k filmu zde http://uloz.to/xnYKzFG/voodoo-passion-cz-titulky-by-retroman-srt.

• 4.8.2012  15:33

Dvě a půl. Tahle adaptace Edgara Wallaceho v podání Jesse Franka by nebyla v době svého vzniku vůbec špatná. Přeci jen už je to několik pátků, a tak z dnešního pohledu kvalita poněkud pokulhává, přesto je to Francův dobrý film. Špionážní drama s prvky mystery o krádeži tajemného kamene, který dokáže měnit kov ve zlato a lidi v zombie (ty ovšem nikoho nežerou). Trochu jsem se ztrácel v postavách, na můj vkus se i hodně zbytečně mluvilo (německy dabovaný film s anglickými titulky). A tak mezi základní propriety tohoto filmu, stejně jako ostatních Francových, patří hudba a nahá Soledad Miranda.

• 4.8.2012  07:45

Dvě a půl. Nebylo to nakonec tak špatný, ačkoli nejsem moc příznivcem futuristických post-apokalyptických nářezů. Ale pro fanoušky MAD MAXe nutné k vidění. Joe se docela vytáhl, protože v tomto filmu použil i masky na mutanty (sice trochu podoba z Planety opic), odvážné krkolomné kaskadérské výstupy, dokonce pyrotechnické efekty a na závěr přiletěla skutečná helikoptéra. Přestřelky, rvačky různých stylů (zabijácký ninja byl super, spencerovky), hybridní auta. Co mě dostalo nejvíc byla ta telepatie mezi Laurou a Shannonem a hlavně telekineze v podání toho malého chlapce. Jde o takový mix všeho možného, objeví se i nahota. Několik scén je opravdu zajímavých. Takhle by nějak mohl dopadnout Running Man s rozpočtem kolem 5.000 dolarů.

• 4.8.2012  07:25

Opět se černá Emanuelle zúčastňuje vyšetřování organizované kriminální činnosti v podobě obchodu s mladými dívkami. Gang obvykle dívky unese (není nikdy vidět), v aukci je nabízí klientům, a pak už je vidíme, jak je klienti využívají ke svým choutkám. První část filmu odehrávající se v Keni mi přišla jako bezva dovolená celého štábu, fotografování a natáčení do rodinného alba. Docela si štáb užíval skvělé safari a let balónem, asi si to zasloužil, včetně pana režiséra. Druhá část filmu se odehrává v New Yorku. Když pominu krásnou přírodu a scénář, který jsem viděl už několikrát v různém podání, tak za pozornost stojí pouze nahá těla aktérek. Joe si také vypůjčil jednu scénu projížďky New Yorkem k jinému filmu, jak bývá jeho zvykem. Za pomoci kombinace a použití různých záběrů (např. z National Geographic či jiných dokumentů) znamená rozšíření filmu a v mém případě snížení autenticity a kvality. Jedna z nejhorších písní v úvodních a závěrečných titulcích (asi zpívaná tím transvestitou).

• 15.7.2012  09:07

Torrente je úžasně zvrhlej (ex)polda v celé sérii. Po prvním shlédnutí jsem moc nechápal, ale ty gagy a hlášky mi nedaly spát. Musel jsem to vidět ještě jednou a dal jsem si záležet. Stálo to za to. V každém díle má za partnera ještě většího blba, než je on sám, na kterým se ma(so)chisticky vyřádí. Politicky nekorektní smršť oplzlých hlášek nemá chybu. Ačkoli v každém díle hlavní část filmu ztrácí svou sílu, tak Santiago Segura v každém svém dalším výstupu všechno dožene. Skvělé úvodní titulky a závěrečná akademie. Milé překvapení. Kdyby neměl Sacha Baron Cohen dostatek peněz a žil ve Španělsku, kdo ví?

• 2.7.2012  09:14
    Fidel (TV film) (2002)

Životopisný film o vzestupu Fidela Castra a jeho bratra k moci. Svým odvážným útokem na kasárna v Santiagu de Cuba s malým počtem svých stoupenců započala éra jednoho z nejkontroverznějších diktátorů na světě. Po svém propuštění z vězení uspořádal výcvik své guerilly v Mexiku za pomoci svého nového věrného přítele Ernesta "Che" Guevary a jeho věrné spolupracovnice Celie. Přemýšlel jsem, co pomohlo Fidelovi k moci. Určitě to byla jeho inteligence a do nekonečna opakující se fráze o získávání svobody, lepším řádu, podpoře školství a zdravotnictví. Jako zanícený fanatik se rozhodl do džungle Sierra Maestra povolat nejznámějšího amerického novináře, kterému lhal o skutečném počtu jeho armády. Tak jako za vlády pro Američany loajálního generála Battisty, se stejně tak soudruh Castro obrátil na Sovětský svaz se žádostí o pomoc. Vzhledem k tomu, že řada latinskoamerických zemí byla a je fakticky pod nadvládou americké CIA, která v tomto regionu rozhoduje o vládě, juntě či pučích, je těžké vydobýt pro zemi svobodu, vybudovat demokracii a zajistit samozásobitelské hospodaření. Revoluce požírá své děti a nejinak je tomu na Cuba Libre. Viva la Revolution.

• 1.7.2012  17:40

V čem je rozdíl mezi 40 LET PANIC a tímto filmem? Filmy o samotářských čtyřicátnících jsou jednoduché, zábavné, půvabné a milé, ale v tomto jedna drobná lež, či spíše podvod, způsobí nečekané komplikace. Na rozdíl od pánů režisérů Kevina Smithe (CLERKS) a Judda Appatowa (40 LET PANIC) si Edoardo Ponti nedokázal účelně pohrát s ústředním tématem. Také zde chyběly momenty velkých pravd, tak jak to umí právě výše zmínění režiséři. Zda-li se měl Ponti věnovat problematice úspěšných i pohledných mužů a jejich trablům s navazováním a udržením vztahu nebo vyzdvižení postavení handicapovaného jedince ve společnosti a jejich odvahy v boji se sebou samým i proti většinové společnosti, těžko říci.

• 13.6.2012  06:59
    Klauni (TV film) (1996)

Příjemná a milá konverzační komedie dvou pánů, kterých si moc vážím, i když každého pro něco jiného, což spolupůsobí o to více zajímavěji. Smíchy jsem se sice nepotrhal, ale počet vtipů a arogantních narážek převyšuje stopáž celého filmu. Film mám s titulky, proto zde ještě více působí komika a účinek slovních obratů a hříček.