Můj nejlepší nepřítel (2011)

Drama s komediálními prvky o tom, že život bývá plný nečekaných zvratů a přátelství se vyplatí nepodceňovat. Jednou jsi zkrátka dole, podruhé zase nahoře. Opravdu povedený a docela důvěryhodný film, který dokáže překvapit. Humorné scénky jsou občas docela absurdní, jelikož se děj odehrává v nelehkém období světové války. V běžné mírové době by byl člověk vývojem věcí zděšen, ale zde se raduje i z toho, že se dostal do vězení. A jedno upozornění, padělek nemusí být vždy jen jeden! Moritz Bleibtreu naprosto okouzlil!

Odcházení (2011)

Barevné divadelní představení přenesené na filmové plátno mě nenechalo vydechnout celých 97 minut a podněcovalo můj intelekt. Nebýt té barevnosti a nevědět, kdy byl film natočen, opravdu ho zasadím do šedesátých let. Autor opravdu precizně vykreslil každou z postav, každé slovo mělo své místo a nic nebylo navíc, žádný balast (teda až na jednu z posledních scén, tu si mohl odpustit). Samotný styl příběhu a podání si žádalo opravdu Pány Herce a ti nezklamali. Dobře zvolené byly i záběry kamery. A pokud si někdo neví rady s tím, o čem film vlastně je, prozradím, že je o odcházení. To vystihuje asi nejlépe závěrečná scéna filmu, kdy Abrahám nastupuje do kočáru, symbolu toho cirkusu, v rukou drží své ideály a odjíždí vstříc svému dalšímu osudu.

Pozemšťan (2007)

První minuty filmu jsem přemýšlela, jak tohle může mít, proboha, tak vysoké hodnocení? Pak jsem pochopila. Strhující film odehrávající se v jediné místnosti. Divák chce stále víc a víc. A stejně si zbytek musí domyslet. Krásná sonda do historie naší Země.

Poslední dny Sophie Schollové (2005)

Dějově chudší film, ovšem nabitý drsnou atmosférou nacistického Německa. Propaguje ideály ve jménu svobody, za které má smysl i zemřít. Ideál proti ideologii, slovo proti síle zbraní, i tak se bojovalo na území Třetí říše. Velmi přesvědčivé herecké výkony hlavních protagonistů podbarvené kvalitní hudbou přesvědčí i diváka.