V síti (2020)

Přehlídka chlapů s nízkým sebevědomím a komplexy, kteří se rozhodli své mindráky léčit na psychicky nedovyvinutých děvčatech a pokřivit jejich vnímání. Nemožnost těchto mužských jedinců najít si partnerku do života je nutí vyhledávat v anonymním prostředí internetu svět zkoumající mladé dívky. Výbušnost tématu trochu zakryla slabší nedotažené zpracování, ale i přes všechny možné chyby je nutné vidět.

Hříšní lidé města pražského - Kaprova smrt (1969) (epizoda)

Jeden z nejlepších dílů seriálu, který znám skoro nazpaměť, ale stejně mě pokaždé skvěle pobaví. Vtipné hlášky a komediální scény se střídají v rychlém sledu a do toho zpívá Zíma svoje hospodské šansony. V tomto díle nejde ani tak o samotný kriminální případ jako o představení prostředí galerky a jejích postaviček.

Odpolední směna (1984)

Filmy Goldie Hawn považuji za odpočinkové a příjemně natočené. Ani tady jsem se nezmýlila. Kay spolu s ostatními ženami nastoupí po útoku na Pearl Harbor na uvolněná místa do továrny a její život dostává jiný nový směr. Už to není jen hospodyňka, která se stará o blaho svého muže. Nabývá sebevědomí s podporou své sousedky Hazel a občas neví, co si se svým novým postavením počít.

Místo zločinu Ostrava - Konec tiskaře (2020) (epizoda)

Zajímavý případ kriminálky Ostrava, opět skvělý Kozub. Začíná mi být s celé party nejsympatičtější a podává nejpřesvědčivější výkon. Snahu o spisovnou češtinu už jsem v seriálu skousla, ovšem u věty "Byl jsem tady ve Stodolní." jsem musela zaúpět. Tohle nikdy nikdo neřekne. Nemůže ten scénář zkontrolovat někdo místní?

Ten pravý, ta pravá? (2018)

Začalo to dobře, ale pak se vývoj zastavil a bylo to. Dokáži si to představit jako dobrou konverzačku na jevišti, ale na film je to hodně málo. Jediní dva konverzující herci jsou Keanu Reeves a Winona Ryder. Seznámí se na letišti, prokonverzují svatbu, sex i cestu zpátky. Pak se něco zlomí a happy end je tu. Slabota.

Škola života (2009)

Škola života aneb vzděláním se žena osvobodila. Carey Mulligan skvěle ztvárnila naivní holčičku i její přerod do dospělé ženy, která ví, co od života chce a dokáže si za tím jít. Cesta není vždy jednoduchá, život sám. Carey se se všemi proměnami poprala a film má náboj, navíc kolorováno francouzskou hudbou a Paříží.

Vyrobeno v Dagenhamu (2010)

Zpracovaný příběh si beru osobně. Toto jsou ženy, které se nebály a zasloužily se o nepopiratelné právo poloviny lidstva na stejnou mzdu (ovšem stále je zde prostor pro další boj, protože i když se firmy tváří, že jsou platy stejné, tak nejsou, ženy jsou stále brány na hůl a mnohdy jsou výkonnější než muži!). Mám ráda filmy o hrdinkách a citlivé britské zpracování tomu vychází vstříc.

The Perfect Kiss (2018) odpad!

Po pěti minutách jsem konsternovaně hleděla na obrazovku a nevěřila. Nevěřila jsem, že je možné něco takového financovat a natočit. Jako hraní jsou zde prezentovány hysterické výlevy, scény jsou afektované a asi mají vyznít humorně. Obrazy se neskutečně nelogicky proplétají a stříhalo to asi pětileté dítě, které se právě učilo s nůžkami. Pokud nechcete být filmově intoxikováni, nezapínejte to!

Parazit (2019)

Film jsem nestihla vidět na KVIFF, takže jakmile vstoupil do kin, musela jsem to napravit. V první řadě, je to korejský film, velmi dobrý korejský film. Kamera, hudba atd. prvotřídní. Zápletka vypadá jednoduše, ale je plná zvratů a nečekaných odhalení, prostě baví až do konce, kde vrcholí scénou jako od Tarantina. Vtipné, zábavné, zajímavé.

Pod žhnoucím nebem (1954)

Dvě hodiny s nádherným Omarem Sharifem. Melodramatický příběh mladého vzdělaného venkovana zamilovaného do dcery bohatého statkáře, který se snaží zlepšit podmínky chudých zemědělců. Šahín se v tomto filmu sociálně angažuje, nastiňuje fungování egyptské společnosti na začátku padesátých let na venkově. Úžasné jsou autentické záběry z Karnaku a hrobky. Některé naivní scény vyvolají úsměv na rtech a ve scéně setkání ústřední dvojice to doslova jiskří z plátna.