Štěně jménem Scooby-doo (1988) (seriál)

Asi jeden z tých zbytočnejších seriálov, keďže je to v zásade stále o tom istom, len o niečo infantilnejšou večerníčkovskou formou. Najmenší si to určite obľúbili, ale celkovo to nemôže urobiť ten najlepší dojem, nakoľko samotné príbehy sú až príliš priamočiare a bez nápadu. 40 %

Nová šichta (2020)

Tento dokument je v zásade kvalitatívne len priemerným snímkom, ktorý ale zachytáva inšpirujúcu cestu jedného človeka za svojím snom. Tomáš Hisem je určite veľmi dobrým príkladom toho, ako sa prezentovať a ako sa presadiť a adaptovať v náročnej dobe plnej zmien. Štvrtú hviezdičku pridávam práve kvôli tomuto inšpiratívnemu odkazu, ktorý ale mohol byť nakrútený troška zaujímavejšie a pútavejšie. Tu je ale ozaj prvoradý odkaz. 70 %

Expedice: Džungle (2021)

Disney prišiel tentokrát s dobrodružným blockbusterom z prostredia džungle a nadviazal na známe filmy v rámci žánru. Podmanivé vizuálne prostredie, jemne klišé, ale predsa zaujímavá dejová linka a sympatické herecké obsadenie s množstvom nadupaných hlášok. Asi takto v skratke by som zhrnul tento počin. Dwayne Johnson a Emily Blunt s vynikajúcou chémiou a postupne gradujúci dej dokáže zaujať. Škoda toho prepáleného záveru v štýle béčkových Pirátov z Karibiku, ale štvrtú hviezdu môžem dať s úplným pokojom. Za mňa spokojnosť a ako oddychovka fajn. 75 %

The New Adventures of Tom and Jerry (1980) (seriál)

Tieto nové dobrodružstvá Toma a Jerryho už konečne idú v línii tých starších príbehov, na ktorých som sa bavil ako malé decko a oproti predchádzajúcej sérii je to značný posun k lepšiemu, aj keď tým prvotným dielom sa to kvalitatívne už nevyrovná. Každopádne ja som sa pobavil a niektoré scénky boli ozaj nášup. Tie epizódky s Droopym ma až tak nebavili. 75 %

Total Recall (1990)

Total Recall je jedným z prelomových sci-fi filmov 90-tych rokov a zároveň jedným z najznámejších počinov Arnolda. Musím uznať na tú dobu ozaj prepracované vizuálne efekty, ale zároveň musím povedať aj B - že celkovo ma dejová linka až tak nezaujala, respektíve to, ako sa s ňou postupne pracovalo a ako to dospelo až k obyčajnému akčnému výplachu bez nejakého zmysluplného vyústenia. Trošku škoda toho, ale inak som spokojný a štvrtú hviezdu si tento snímok určite zaslúži už len pre super-sexy Sharon Stone, ktorá v tom čase bola doslova najzmyselnejšou herečkou Hollywoodu. 75 %

Lux Æterna (2019)

Tak toto išlo úplne mimo moje zorné pole. Chápem, že dve hlavné protagonistky sťa by známe francúzske herečky si chceli strihnúť nejaký ten artový počin a zaujať iné divácke spektrum, ale podľa mňa by to malo mať nejakú gráciu, vkus a hlbšiu myšlienku. Toto bola pre mňa len znôška nezmyselných kamerových výjavov a jeden vcelku zaujímavý rozhovor. Nič viac, nič menej. Slabota. 25 %

Teddy (2020)

Teddy je veľmi zvláštny snímok, ktorý síce ponúka hororový námet, ale o horore ako takom nemôže byť ani reči. Jedna atmosferickejšia scéna horor nerobí a ten nevkusný balast okolo celého deja ma značne vyrušoval. Celkovo ma to proste nebavilo a čakal som trochu viac. 40 %

G. I. Joe: Snake Eyes (2021)

Tento prequel k G. I. Joe sérii ma vôbec nenadchol. Presunuli sme sa do Japonska a stala sa z toho akási samurajská verzia spiknutia voči svetu. Zarytí fanúšikovia počítačovej hry to zrejme ocenia, ale mňa to prenáramne nudilo a až na pár podarenejších akčných scén toho nebolo veľa na pozeranie. 40 %

The New Tom & Jerry Show (1975) (seriál)

Ja osobne som veľkým obľúbencom tejto milej dvojice a zvyčajne žeriem každý diel. Musím povedať, že tie prvotné diely boli asi najlepšie, ale ani tie novšie nie sú katastrofou. Výnimkou je asi práve tento seriál, ktorý v podstate ide úplne proti konceptu boja mačky s myšou a prináša nudné príbehy, kde Tom a Jerry vystupuje ako dvojica kámošov a rieši rôzne situácie. Musím ozaj tuho porozmýšľať, či som sa pri niektorom dieli reálne zabavil. 40 %

Dámský gambit (2020) (seriál)

Queen`s Gambit je jeden z mála seriálov mapujúcich šachovú problematiku a pre priaznivcov tohto športu to musí byť doslova bibliou. Ana-Taylor Joy v životnej role, ktorú si osvojila neskutočne podmanivým spôsobom a právom získala ocenenia. Samotný seriál bol miestami nudný, ale zároveň miestami neskutočne emočne vypätý a s veľkou dávkou citu pre detail. Kto by chcel vidieť trošku iný seriál ako sa v súčasnej dobe točia, tak tu je určite na tej správnej adrese. 80 %

Časové pásmo bylo změněno