Why, Charlie Brown, Why? (1990) (TV film)

Toto bola skutočne veľmi podivná časť zaoberajúca sa leukémiou jednej z hlavných postáv. Nemyslím si, že toto je to pravé pre malé deti. Dosť zlé. 20 %

Fúsi (2015)

Zriedkakedy dávam lepšie hodnotenia európskym filmom, ale Fusi si to zaslúži. V podstate nejaká napodobenina slovenského Vojtecha, kde však pretrváva hlavne melancholická, smutná a bezútešná atmosféra človeka vyradeného zo spoločnosti ako takej podané klasickým severským štýlom. Gunnar Jonsson skvelý herecký výkon. Celkom prekvapenie. 70 %

This Is America, Charlie Brown (1988) (seriál)

Tak toto bolo naozaj dosť zlé. Mimo toho, že deti sa tu môžu niečo naučiť, to bolo veľmi toporné, nesúrodé a navyše postavičky z Charlie Brown totálne stratili na význame a v podstate sa iba vykráda ich popularita. Tento miniseriál hádam ani nemal vzniknúť. 20 %

O kuřatech a lidech (2015)

Toto bola akási pradivná dánska zlátanina, ktorej som fakt nerozumel. Ono to bolo podané takým priamym sedliackym čiernym humorom, ktorý je tak typický pre severské filmy. Ale ja akosi proste neviem prísť na chuť podobným filmom, je to asi tým, že ma láka trošku iný typ humoru, atmosféry a hlavne aj deja. Takže za mňa dosť slabé. 45 %

Řezníci (2003)

Dáni opäť vymysleli jednu z ich klasických čiernych komédií, ktorá vlastne podľa mňa ani komédia nebola, ale tak asi nerozumiem podobnému typu humoru. Mikkelsen a Kaas klasicky dobrí a na odreagovanie celkom fajn film. Ide len o to, že nie každému pointa a scenár sadne, takže na takýto film musíte mať proste náladu. U mňa celkom spokojnosť. 60 %

Milenci těch druhých (2015)

V istom zmysle veľmi priemerná, v inom zmysle zase veľmi nadpriemerná komediálna sonda do medziľudských vzťahov medzi mužami a ženami s jedným veľkým bonusom - ústrednou dvojicou. Sudekis a Brie si sadli skvelým spôsobom a počas celého filmu to bolo krásne cítiť. V rámci romantických komédií je to určite jeden z tých lepších filmov, aj keď obsahuje mnoho klasického klišé, ale tak holt, v tomto žánru sa tomu ťažko vyhnúť. Dobrá oddychovka, ktorá ale rýchlo vyšumí z hlavy. 65 %

Lída Baarová (2016)

Filip Renč ukázal, ako z veľmi dobrého námetu spraviť podpriemerný snímok, ktorý nemá veľmi čím zaujať. Akési podivné dialógy, nudné dejové linky a nezaujímavé herecké výkony. Pauhofová je asi jediná, ktorá ma tu bavila a Kríž ako Hitler je jednoznačne krok niekde úplne mimo. Proste tento film sa veľmi nevydaril a preto aj zodpovedajúce hodnotenie. 40 %

Děda je lotr (2016)

Kto očakával inteligentné tsunami originálnych myšlienok a mrazivo vtipnú atmosféru, určite nie je na správnej adrese a ak sa naladí na to, že si ide oddýchnuť a totálne vypnúť mozog, tak je toto skvelá voľba. Efron a De Niro rozbalili slušnú dávku fekálneho humoru typu Dva a pol chlapa a ukázali, že tieto komédie jednoducho vedia. Na De Nirovi obdivujem, že ani v staršom veku mu nechýba zmysel pre sebaironizáciu a je v ňom množstvo pozitívnej energie. Tá sa niesla celým filmom a ja som sa bavil, takže účel tento snímok splnil a aj keď je to už stokrát otrepané klišé, určite neurazí. 60 %

Blikající světla (2000)

Typicky severské a chladné. Ak sa malo jednať o akčnú komédiu, tak som tu nevidel ani veľa vtipu a ani akcie, krimi možno sčasti. Zaujímavý námet a dejovo to nebolo až tak ploché, ale jednoducho som sa nudil. Našťastie potešili herecké výkony, hlavne v tom čase vychádzajúca hviezda dánskeho filmu Mikkelsen. Taký priemerný snímok, ktorý poteší, ale nič viac. 55 %

Už teď mi chybíš (2015)

Veľmi smutný príbeh a zároveň klasická americká citová "žmýkačka", ktorá neprinesie nič nové, ale poukáže na niektoré zákernosti života ako takého a človek si hádam práve pri takýchto filmoch dokáže uvedomiť, čo všetko má a čo by si mal vážiť. Toni Collette mi prišla trošku otravná, Drew klasicky dobrá. Jemne nadpriemerný rodinný snímok. 55 %

Časové pásmo bylo změněno