Lída Baarová (2016)

Filip Renč ukázal, ako z veľmi dobrého námetu spraviť podpriemerný snímok, ktorý nemá veľmi čím zaujať. Akési podivné dialógy, nudné dejové linky a nezaujímavé herecké výkony. Pauhofová je asi jediná, ktorá ma tu bavila a Kríž ako Hitler je jednoznačne krok niekde úplne mimo. Proste tento film sa veľmi nevydaril a preto aj zodpovedajúce hodnotenie. 40 %

Děda je lotr (2016)

Kto očakával inteligentné tsunami originálnych myšlienok a mrazivo vtipnú atmosféru, určite nie je na správnej adrese a ak sa naladí na to, že si ide oddýchnuť a totálne vypnúť mozog, tak je toto skvelá voľba. Efron a De Niro rozbalili slušnú dávku fekálneho humoru typu Dva a pol chlapa a ukázali, že tieto komédie jednoducho vedia. Na De Nirovi obdivujem, že ani v staršom veku mu nechýba zmysel pre sebaironizáciu a je v ňom množstvo pozitívnej energie. Tá sa niesla celým filmom a ja som sa bavil, takže účel tento snímok splnil a aj keď je to už stokrát otrepané klišé, určite neurazí. 60 %

Blikající světla (2000)

Typicky severské a chladné. Ak sa malo jednať o akčnú komédiu, tak som tu nevidel ani veľa vtipu a ani akcie, krimi možno sčasti. Zaujímavý námet a dejovo to nebolo až tak ploché, ale jednoducho som sa nudil. Našťastie potešili herecké výkony, hlavne v tom čase vychádzajúca hviezda dánskeho filmu Mikkelsen. Taký priemerný snímok, ktorý poteší, ale nič viac. 55 %

Už teď mi chybíš (2015)

Veľmi smutný príbeh a zároveň klasická americká citová "žmýkačka", ktorá neprinesie nič nové, ale poukáže na niektoré zákernosti života ako takého a človek si hádam práve pri takýchto filmoch dokáže uvedomiť, čo všetko má a čo by si mal vážiť. Toni Collette mi prišla trošku otravná, Drew klasicky dobrá. Jemne nadpriemerný rodinný snímok. 55 %

Vincentův svět (2015)

Celovečerný snímok z dielne Entourage presne v rovnakom duchu ako samotný rovnomenný seriál. Kto seriál videl, určite si príde na svoje, kto ho nevidel, tento film ho veľmi nenadchne, nakoľko je tam veľmi veľa odkazov práve na samotný seriál. V konečnom dôsledku film o ničom, ale predsa má svoje čaro a musím podotknúť, že opäť v ňom žiarili Jeremy Piven a Kevin Dillon. Takže taká priemerná funny jednohubka. 60 %

Vincentův svět (2004) (seriál)

Prikladám hodnotenie po zhliadnutí všetkých ôsmich sérií. Tento seriál sa pomaly rozbiehal, mal potom slušnú gradáciu, až kým potom od nejakej štvrtej série išiel kvalitou dosť dole. V zásade je to seriál o ničom, ktorý len ukazuje kapitalizmus a hollywoodsku smotánku v zákulisí. Nič vám to ale neprinesie a v podstate sa budete len dívať na divoké party rozmaznaných frackov, ktorí sa rozhodli dobyť filmový svet. Obrovským plusom tejto série sú Jeremy Piven a Kevin Dillon - tí, čo dávali, to som niekedy fakt nechápal. Totálne zatienili hlavné postavy a seriál bol vďaka nim o poznanie pozerateľnejší. U mňa jemný nadpriemer a uvidíme, čo prinesie celovečerák. 60 %

Muž v divočině (1971)

Tak už presne viem, na základe čoho vznikol Revenant. Toto je klasické dobrodružné dielo, ktoré oplýva neopakovateľnou atmosférou divočiny, ale zároveň trpí silným béčkovým až televíznym feelingom. Striedajú sa tu silné momenty s tými slabými a nudnými a tomu všetkému velia vcelku slušné herecké výkony na v podstate neznámych hercov. V zásade sa ale jedná o jeden z tých priemernejších snímkov, ktorými si viete dobre vyplniť čas, avšak vypršia z hlavy ani sa nenazdáte. 55 %

It's the Girl in the Red Truck, Charlie Brown (1988) (TV film)

Niekedy sa tak zamýšľam, že niektorí ľudia nemajú akúsi sebareflexiu alebo ako to nazvať, zoberú si úspešný námet alebo postavu a stvoria totálne trápny a podivný paškvil, ktorý sa akože podobal na príbeh, pričom do toho dotvoria neexistujúcu postavu Snoopyho brata. Dajú to do hraného prostredia s reálnymi hercami a o sračku dekády je postarané. Toto nemalo s Charliem Brownom totálne nič spoločné. Jedna hviezda z ľútosti za sympatickú "herečku". Veľmi slabé. 20 %

Pátá vlna (2016)

Ďalší do zbierky postapokalyptických teenage movies, ktoré sú posledné roky v slušnom kurze, no na druhej strane už strácajú dych. Tento snímok je toho dôkazom, nakoľko celkom slušne vypeckovaný úvod so štyroma vlnami sa zvrtol do akejsi melodramatickej teenage sračky, ktorá akosi nevedela kam sa nasmerovať. Ten záver tomu taktiež nepomohol. Chloe Grace Moretz je úžasná mladá herecká hviezda, ktorú čaká ešte veľká budúcnosť, tento film v podstate ťahala hlavne ona. Jednoducho povedané, priemerný film, ktorý v zásade ani nemusíte vidieť. Slabé tri hviezdy. 50 %

Muzikál aneb Cesty ke štěstí (2016)

Tak tento český hudobný snímok išiel úplne mimo mňa. Jednak som nepochopil podstatu a dôvod, prečo vlastne tento film vznikol, a takisto ma vôbec nezaujal dej. Okrem pár celkom slušných tanečných kúskov som sa vo všeobecnosti celý čas nudil a ani náhodou by som na to nešiel do kina. Vica Kerekes už podala aj lepšie výkony. Za mňa len slabé dve hviezdy. 30 %