Fantastická čtyřka (2015)

Ĺudkovia, na čo sa takéto filmy točia. Hollywood sa sám uráža tým, že dáva natočiť podobné filmy, ktoré síce čo to zarobia, ale v konečnom dôsledku sú jeho hanbou. Už prvá verzia Fantastic Four bol dosť trapas, ale to čo teraz predviedlo Fox, sa nedá ani opísať - tupý dej, katastrofálne herecké výkony (aj keď Kate Mara je iná čaja, ale tu mi jednoducho nesedela), nelogické scény a hrubá vata, ktorá nemala akýkoľvek význam. Jednu hviezdu dávam za virtuálne efekty, čo je ale v prípade dnešných komiksov jednoducho povinnosť. Naozaj zlé. Neviem si po pravde predstaviť ten shit, čo prinesie plánované pokračovanie. 20 %

Logan: Wolverine (2017)

Jackmanova a Stewartova derniéra X-Men série skomponovaná vo veľkom štýle. Postavu Wolverina som si obľúbil už od začiatku a rozmýšľal som preto, ako to chcú s ňou tvorcovia ukončiť, keďže herci už nechcú pokračovať, a myslím si, že to vypálilo veľmi dobre. Na jednej strane citlivo vykreslený osud postavy s na druhej strane asi najkrvavejším posolstvom, aký kedy Wolverine za sebou zanechal. Bolo jasne vidieť, že Hugh Jackman vložil do tejto roly celých 17 rokov a že chcel, aby rozlúčka bola dôstojná a s maximálnym nasadením. Trošku mi vadili niektoré nelogické scény a jemne upišťaná dievčinka, ale inak nemám veľmi čo vytknúť. 80 %

Barbie: Život v domě snů (2012) (seriál)

Je škoda, že je tu dosť veľa tendenčných hodnotení v štýle, šak Barbie. Tento internetový seriál ma naozaj veľmi príjemne prekvapil, nakoľko som sa vo veľa prípadoch slušne zasmial, ale čo sa mi páčilo, bola tá irónia, ten sebakritický humor, ktorý z tejto seriálovej Barbie doslova sršal. Je pekné vidieť, že tvorcovia si vedia spraviť srandu aj zo svojho výtvoru. Milé. 70 %

Barbie Rock’n Royals (2015)

Spojenie rozprávkova s rockom a zámena hlavných postáv - po tretí krát "prežutá" tá istá téma ako v predošlých dieloch Barbie série. Mám pocit, že tvorcom už naozaj dochádza dych a musím uznať, že staršie Barbie rozprávky mali šmrnc, čaro a na rozdiel od týchto nových snímkov aj nejakú tú poučnú vsuvku pre cieľové publikum. 40 %

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

Dá sa povedať, že sa tu jedná o podobnú akčnú komiksovú jednohubku ako v prípade jednotky, len s tým, že tu pribudol sympatický Silver Surfer, čo by vedľajšia postava doplňajúca komiksovú štvorku. Preto sa mi to možno páčilo aj o niečo málo viac, avšak stále platí, že je to málo výživný, veľmi priemerný a ani na efekty nie veľmi premakaný komiksový film a preto nemôžem dať lepšie hodnotenie. Navyše, Jessica tu vyzerala akosi divne. 55 %

Barbie: Odvážná princezna (2015)

V poslednom čase sa Barbie filmy presmerovali zväčša na fantasy žáner. Tu sa tvorcovia snažili spojiť real life s rozprávkou s nádychom komiksovej zábavy. Spolu to však nefungovalo a akosi priveľa klišé z tejto rozprávky spravilo len obyčajný podpriemerný paškvil, z ktorého v podstate nevzišla ani dobrá zábava a ani kvalitná rozprávka. Preto u mňa slabé hodnotenie. 45 %

X-Men: Apokalypsa (2016)

Som trošku nemilo prekvapený z toho, akým smerom sa tento komiksový biják uberal v tomto filme. Akosi sa mi vytratila epickosť predošlých častí, ale hlavne väčší zmysel a prepojenosť celkového deja. Toto bolo skôr o klasickom akčnom komiksovom zápolení dobra a zla, avšak nič medzi tým. Cameo Wolverina som uvítal, ale táto časť je naozaj hádam jedna z tých najslabších, čo sa týka X-Men série. 60 %

Fantastická čtyřka (2005)

Čisto priemerná komiksová "ptákovina" od Marvelu, ktorá nemá šancu dosahovať kvalít lepších marvelovských komiksov už len kvôli tupému jednoduchému scenáru, ktorý nemá žiadne vyššie ambície a popri X-Menom a Avengers totálne zaniká. Ani triky neboli na najlepšej úrovni a herecké výkony vcelku fajn, až na Jessicu. Tá síce poriadne rozpálila, ale to je asi tak všetko. Neviem, celé také nesúrodé, nezáživné a bez nápadu. Titulná pieseň Everything burns potešila. 50 %

Barbie a Kouzelná dvířka (2014)

Barbie vo svete fantasy prichádza opäť len s podpriemernou jednohubkou, ktorá sa môže páčiť naozaj len malým dievčatkám, ktoré majú rady farby, kúzla, víly a všeobecne vyčačané rozprávky. A hlavný záporák, malá odporná Malucia, ktorá mi liezla tak na nervy, že som myslel, že ošediviem. Tento diel jeden z tých slabších. 40 %

Únos (2017)

Tento film je jasným odkazom slovenskej politike, ktorá sa nevytratila z povedomia ľudí už od založenia republiky. Jasný odkaz na neprávosti páchané v doslova šialených 90-tych rokoch a jasný apel na spoločnosť, že amnestia na vraždu je amnestiou zla a nespravodlivosti, ktorá sa musí napraviť už len z úcty k dotknutým ľuďom. Silný príbeh, ktorý bol aj napriek neduhom slovenkého filmu ako takého korunovaný na slovenské pomery skvelými hereckými výkonmi, najmä Dana Heribana v podaní Eferniho alias "sýkorku". Na celom filme je najsmutnejšie práve to, že 75 % celého snímku je založených na krutej a doteraz neodhalenej pravde so skutočne silným záverom, preto aj moje hodnotenie je podobné. 75 %

Časové pásmo bylo změněno