Domácí péče (2015)

Priemerná česká dramédia, ktorá vás síce pobaví jemným a nenásilným humorom, ale na druhej strane vás aj unudí svojim nekoncepčným a nerozvinutým scenárom. Keďže som po väčšine filmu dosť zíval, nemôžem dať lepšie hodnotenie. 50 %

Dokonalý šéf (2015)

Taká jemne nadpriemerná kulinárska light komédia s výborným hereckým osadenstvom a atmosférou, z ktorej sršala ťažká kuchárska profesionalita a kumšt. Ja čo by milovník dobrého jedla som si tento film celkom užil, aj keď dejovo to bolo dosť plytké. Od tohto filmu však nemožno mať veľké očakávania a pokiaľ sa tak stane, tak to určite nebude sklamaním. 60 %

The Program: Pád legendy (2015)

Športová dopingová lahôdka, ako sa patrí. Lance Armstrong, nech už je akokoľvek zatracovaný, si zaslúžil mať film, a aj napriek tomu, že bol to dopingový kráľ, bolo dobré poukázať na praktiky vtedajšej profesionálnej cyklistiky. Devízou tohoto filmu je neskutočná podobnosť takmer všetkých hlavných postáv, ale najmä Ben Foster ako keby z oka vypadol Armstrongovi. Kastingovo naozaj podarené. U mňa slušný snímok. 75 %

Purpurový vrch (2015)

Žánru gotického hororu som nikdy veľmi neprišiel na chuť, aj keď musím uznať, že väčšinou sa jedná o niečo atmosferické. A bolo tomu aj v tomto prípade - tajomná atmosféra sršala priehrštím a v spojení s dokonalými fantasy scénami som sa preniesol úplne do iného sveta. Škoda, že dejovo to bola v podstate strašná blbosť. Herecké výkony síce potešili, ale druhý krát by som si to už nepozrel. U mňa čistokrvný priemerný jemne hororový snímok. 50 %

Mrkáček Blinky Bill (1992)

Rozprávka o Blinky Billovi je síce unikátna a aj pomerne zaujímavá, ale určite nie tak, aby som mohol povedať, že ma to posadilo do stoličky. Kvitujem nápad zasadiť animácie do reálneho sveta aj napriek ich kvalite, ktorá bola skôr na úrovni večerníčka ako celovečerného filmu. Hviezdičku dávam ešte navyše za silný ekologický podtón tohto snímku. Celkovo však iba priemerná rozprávka, ktorá ma veľmi nezaujala. 50 %

Mládí (2015)

Sorentinova tvorba je veľmi špecifická a nie každému padne vhod. Ja som v tomto dosť neutrálny, nakoľko mám vcelku rád inteligentné filmy so zaujímavými dialógmi, neprekonateľnou atmosférou a hlavne ideou. Tu som to našiel. Čo mi ale vadilo, bola stopáž filmu, ktorá mohla byť kľudne oklieštená napríklad o poslednú opernú 20-minútovú sekciu. 65 %

Dheepan (2015)

Toto je asi jeden zo snímkov, na ktorý vlastne ani nemám názor. Je to také, že ma to ani nezaujalo, ani tomu nemám veľmi čo vytknúť. Neviem, ako by to okolo mňa iba prefičalo a nič som si z toho neodniesol. Na jednej strane pekne vykreslený život prisťahovalcov na predmestí Paríža, ale na strane druhej, tá druhá akčná časť filmu mi prišla v rámci dejovej línie trošku od veci. Preto u mňa čisto priemerné hodnotenie. 50 %

Kurýr: Restart (2015)

Toto kuriérske pokračovanie ide doslova v šľapajách nevydareného seriálu len s jemne lepšími akčnými scénami a aj celkovo filmovým lookom. Ale inak je to niečo podobné a v zásade je to neospravedlniteľné. A rebootovať sériu, ktorá v podstate stála na postave Jasona Stathama, je naozaj samovražda, ktorá ale pre mňa nepochopiteľne vyniesla slušné prachy. Ed Skrein ako Transporter ma dosť sklamal, ostatné v rámci normy. 40 %

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Villeneuve nás privádza do sveta mafie, do sveta kriminálu a všemožných živlov, ktoré ovplyvňujú mnohé životy na mexických hraniciach, a robí to s nevídaným majstrovstvom doplneným o mega atmosferickú hudbu od Johanssona. Emily Blunt vítaným plusom a Benicio Del Toro v jednej z jeho najzásadnejších rolí vôbec. Trošku mi tam chýbala väčšia svižnosť, ale celkovo nemôžem hodnotiť viac ako pozitívne. 75 %

Kurýr (2012) (seriál)

Nepodarená séria už tak nie veľmi podarenej série. Chris Vane v úlohe Jasona Stathama bol snáď len zlý vtip, akčné scény na úrovni škôlkarov, ktorý sa naháňajú po ihrisku a to nehovorím o inteligentnosti dialógov. Načo tento seriál vznikol, to fakt neviem, ale aspoň potešil peknými autami a sem-tam aj s nejakým napätím. Na celkový úspech je to ale veľmi málo a toľko klišé na jednom mieste som ešte hádam ani nevidel. Strašné. 35 %