A Charlie Brown Valentine (2002) (TV film)

Valentínsky špeciál od Charlieho Browna celkom potešil a už aj animácie sú celkom slušné a aj napriek starému nádychu sú premakanejšie. Ten humor je síce stále špecifický a takým aj ostane, ale zo Snoopyho proste nemôžem. Preto tri hviezdy. 60 %

O patro níž (2015)

Rumunskú produkciu som nikdy nepoznal, tak som si povedal, že skúsim toto a celkom sa aj oplatilo. Bolo to viac-menej artovo poňaté filmové dielo poukazujúce na obyčajný život na rumunskom sídlisku, ktoré ovplyvní vražda. Išlo to svojím tempom, pomalým a ležerným, ale tu mi to vôbec nevadilo. Mrzí ma ale ten záver, keďže bol dosť nedotiahnutý. Inak ale celkom prekvapenie. 60 %

It's the Pied Piper, Charlie Brown (2000) (TV film)

Očakával som, že tvorcovia vymyslia niečo viac duchaplné k 50-temu výročiu Charlie Brown série, avšak zmohli sa len na nejakú zlátaninu o spievaní a harmonikovaní, ktorá mi ako celok nedávala zmysel. Takže opäť raz som sa nepotešil. 40 %

V zajetí démonů 2 (2016)

The Conjuring je jednoducho stávka na istotu. James Wan príde, odpáli duchársku smršť, priková vás do stoličky a pri titulkoch rozmýšľate, či predsa len neostanete sedieť na mieste, že čo ak nejaký ten démon skutočne príde. V dvojke sa presúvame do Anglicka a aj napriek tomu, že už to nie je tak prekvapujúce ako v prípade jednotky, atmosféra vás strhne a užijete si ten pravý duchársky horor. Za mňa jednoznačne nadpriemer. 80 %

Zde Harold (2014)

Severská čierna komédia v štýle klasických škandinávskych pochmúrne vtipných filmov. Tento film pojednáva tak trošku o vplyve nadnárodných podnikov na malých živnostníkov, ktorí občas môžu stratiť nervy. Pointa teda fajn, ale vadil mi dosť fádny, vlečúci sa a nedotiahnutý dej. Potenciál to malo určite lepší. 50 %

It Was My Best Birthday Ever, Charlie Brown (1997) (TV film)

Po dlhšom čase konečne jedna z tých lepších častí, kedy sa dal väčší priestor aj Snoopymu a malo to tú správnu odľahčenú atmosféru, takže celkom spokojnosť po tom množstve nevydarených predošlých dielov. 60 %

Mrzout (2014)

Serverskí filmoví tvorcovia sú späť, a tentokrát s celkom svižnou light komédiou, ktorá vás nenudí a ktorá pekne ukazuje názorové rozdiely viacerých generácií. Film je stavaný tak klasicky európsky, takže sa tam nájdu žiaľ aj hluché miesta, avšak na svojom čare to nestratí. Antti to zahral ako pán. 60 %

You're in the Super Bowl, Charlie Brown! (1994) (TV film)

U Amíkov milujúcich Super Bowl toto možno prejde, ale pre mňa to bolo niečo strašné a niečo strašne nezáživné. Začínam pomaly, ale isto neznášať Charlieho Browna ako takého. Jedna hviezdička z milosti kvôli Snoopymu. 15 %

Jak přežít single (2016)

Tak toto je pre mňa naozaj prekvapenie v rámci žánru romantických komédií. Film, ktorý sa nehrá na romantickú uspávanku, ide si v akýchsi zaužívaných klišé, ale s eleganciou ich vlastne v mohutnej miere obchádza, aby ponúkol divákovi pohodový zážitok. Skvelé herecké obsadenie najmä v dvojici Dakota Johnson a Rebel Wilson. Normálne sa mi to páčilo a nechápem hodnoteniam. Určite jedna z tých lepších minuloročných komédií, ktoré odporúčam na odreagovanie. 70 %

It's Christmastime Again, Charlie Brown (1992) (TV film)

Ja neviem, tieto Charlie Brown rozprávky mali aký taký šmrnc ešte v začiatkoch, ale teraz je to už len akási podivná povinná jazda pre malé deti, ktorá vôbec neoplýva akýmkoľvek humorom. Animácie už o niečo lepšie, ale samotnej atmosfére to jednoducho nepridáva. A vôbec, vianočných špeciálov tu už bolo mnoho, takže nič nové pod slnkom. 40 %