Ejzenštejn v Guanajuatu (2015)

Jeden z tých odvážnejších európskych snímkov, ktoré si nedávajú servítku pred ústa a naporcujú nám tématiku pekne zostra. To ale občas neznamená známku kvality. Tento film sa mi celkovo jednoducho nepáčil už len kvôli nezaujímavému scenáru, hlúpym dialógom a tým, že polka filmu bola v podstate light gay porno. Greenway síce nápadito ukázal život Ejzenštejna, avšak mňa nezaujal. 40 %

It's Spring Training, Charlie Brown! (1992) (TV film)

Diel venovaný tréningu v baseballe a následnému zápasu, ktorý musia naši hrdinovia vyhrať. Pre deti to môže byť fajn, ale celkovo to bola jedna veľká nuda, takže Charlie Brown opäť neprekvapil. 40 %

Decibely lásky (2016)

Niektoré filmy sú už len naozaj zbytočnou bodkou za nejakým úspechom z minulosti, tak ako to bolo aj v tomto prípade, kedy sa tvorcovia snažili ešte vyšťaviť nejaké tie zvyšky z atmosféry dávneho diskopríbehu a vzdať tým poctu dlhoročnej tvorbe Michala Davida. Je to síce pekné, ale absolútne sa to podľa mňa nepodarilo a ten film bol doslova o ničom a bez akejkoľvek pointy. Fakt zbytočne vyhodené peniaze. 20 %

Michal David: Mám svůj svět (1991) (hudební videoklip)

Túto pesničku som mal vždy rád. Jedná sa vlastne o ústrednú pieseň druhého pokračovania diskopríbehu s klipom od Davida sumarizujúcim základné dejové linky vo filme. Slušný bonus k filmu. 50 %

Discopříběh 2 (1991)

Pokračovanie Discopříběhu v podobnom znení ako originál, avšak dá sa povedať, že o niečo horšie, nakoľko síce Potměšil dostal väčší priestor, avšak tvorcovia ho scenáristicky doslova udupali. Žiaľ. Ten koniec už bol dosť taký mimo celkovej pointy originálneho diskopríbehu ako takého, nakoľko aj tých piesní od Dávida bolo o dosť menej. 40 %

Discopříběh (1987)

O filme všeobecne sa hovorí, že keď vyvolá búrlivú diskusiu, tak sa jedná o známku kvality. V tomto prípade je to čiastočne pravda, lebo aj napriek príbehovej prázdnosti a jednoduchosti sa jedná už v podstate o kultový film, ktorý zbožňovala nejedna generácia. Duo Hrušinský-Potměšil absolútne ukážkové a pesničky Michala Davida boli v tom čase (a niektoré aj teraz, hlavne tie pomalšie) jednoducho nadčasové. Takže to hodnotenie mi príde zbytočne prísne. 60 %

Bella a Sebastian: Dobrodružství pokračuje (2015)

Film v podobnom znení ako jeho predchodca s nijakým výrazným dejovým či scenáristickým posunom. Skôr sa to ťahalo do väčšieho a väčšieho klišé a v rámci žánru vás toto naozaj nemôže ničím prekvapiť. Klasická rodinná jemne dobrodružná selanka, ktorú si pozriete maximálne raz v živote. Veľmi priemerné. 50 %

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Michael Bay opäť vo svojom živle a opäť potvrdil, že akčné filmy jednoducho vie točiť a vie ich dokonale digitálne vypiplať. Tento skutočný príbeh útoku teroristov na americký konzulát je z rady tých menej zaujímavých z oblasti vojnového filmu, aspoň teda z môjho pohľadu. Akcia síce fajn, ale mne to nedalo nič viac. Navyše tých amerických patriotských rečí sme sa už dosť napočúvali, takže nič nové pod slnkom. Každopádne ale jeden z tých nadpriemerných snímkov. 70 %

Dunkerk (2017)

Nolan je späť, opäť vo veľkom štýle a opäť so zásadným odkazom smerom k filmovému svetu a histórii zároveň. Perfektne realisticky vyšpičkovaná vojnová dráma, ktorá vás nenechá dýchať od prvej minúty a zatlčie vás do kresla tak, že ani si to nevšimnete a objavia sa pred vami titulky. Skvelá hudba od Zimmera, skvelá akcia a naozaj monumentálne vykreslenie vojnových udalostí z blízkosti mesta Dunkerque. To, čo vyjde od Christophera Nolana, je jednoducho kvalita. Otázka tu len znie, či je to na úrovni extratriedy alebo len o kapánek horšie. V tomto prípade je to druhá možnosť, ale stále sa bavíme o prvotriednej kvalite filmového umenia ako takého. 90 %

Perníkový táta (2008) (seriál)

Skutočne neviem, kde začať. Je toho toľko. Tento komentár píšem po zhliadnutí komplet všetkých častí a len krátko po zhliadnutí záverečnej časti Felina a jednoducho som ohúrený. Toto je seriál seriálov dokonale dramaticky vyšpičkovaný a vyšperkovaný do najmenších detailov. Nádherne a absolútne dokonale stvárnená premena jednej osobnosti, ktorú výrazným spôsobom ovplyvnili peniaze a ktorá si prechádza akousi krízou stredného veku. Bryan Cranston je jednoducho Pán Herec a Aaron Paul aj keď veľa krát ufňukane, ale zároveň špičkovo sekundoval. Ja som jednoducho nadšený - perfektné dialógy, brilantný scenár, ukážková práca s kamerou a dokonale zrežírovaný televízny seriál. Toto jednoducho musí vidieť každý fanúšik kvalitného filmu. Uberám 5 % jedine za pár trošku nudnejších častí, ale inak je to dokonalosť sama. 95 %