Tlapková patrola ve filmu (2021)

Viděno z důvodu nevlídného počasí, které jinak bránilo tomu, abych se Tlapkové patrole mohla vyhnout, i když musím přiznat, že občas tento seriál ze synovcem doma sleduji. Film pro naprostou většinu dětí s oblíbenými psiskami se kupodivu docela povedl a nenudil mě, jako bohužel většina dílů původního animovaného seriálu. Děj je samozřejmě i přesto velice jednoduchý a nekomplikovaný, aby to děcka v kině a chroustající při sledování popcorn pochopila.

Xtremo (2021)

Španělský John Wick s Rozhněvaným mužem dohromady se mstí za smrt syna. Nekompromisní akční řežba, která sice vsázi na několikrát již viděný příběh, ale k čertu s tím! Chválím i parádní soundtrack, který filmu dodával patřičný drive.

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

Jediná moje výhoda zřejmě je, že jsem nečetla knihy, tudíž moje znechucení a zoufalství z nelogičnosti a nezáživnosti z druhé řady není ještě větší. To, co mě bavilo u první řady Zaklinače je nenávratně pryč a zůstala bohužel jen nepříjemná pachuť. Ať mě kopne Graltova kobyla, ale kdyby mi showrunerka místo politikaření a lá Hry o trůny naservírovala více dobrodružných příběhu s Geraltem a Marigoldem, tak bych se bavila o poznání víc. A co se proboha stalo se soundtrackem a naprostého opomíjení té super geraltovy znělky z první řady? Nechápu výměnu za naprosto zde nudného Trapanese, a to se mi přitom některé jeho soundtracky líbí.

Dámský gambit (2020) (seriál)

Výborně a poutavě natočený seriál. Hlavní hrdince jsem fandila a byla ráda, že se jí nakonec všechno podařilo, jak herně, tak i zvýtězit sama nad sebou. Anya si ten Zlatý glóbus za tuto minisérii zasloužila právem. I když šachům vůbec nerozumím, tak díky této minisérii jsem alespoň trochu získala přehled o tom, co to všechno obnáší rozumět jí a jak musí být hráč trpělivý a umět u toho zároveň i velmi dobře přemýšlet, pokud chce být v šachách dobrým hráčem.

Mizerové navždy (2020)

Tak to je asi poprvé, co jsem se u českého dabingu tak bavila. Za mě důstojné pokračování a přijatelnější než byla Bayova ulítlá dvojka. Chválím i hudbu Lorna Balfa.

Le Mans '66 (2019)

Pro mě jednoznačně film roku 2019, poslední Star Wars se můžou jít zahrabat. Tento film se mi líbil nejen jako celek, ale i dějové, hudebně i herecky. Dobrá práce.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Jako fanda původních Star Wars nemůžu jinak, ale s okamžitou platností házím novou Disneyho trilogii do koše s tím, že už ji nechci vidět. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale pár dobrých scén nemůže vynahradit celou tu poslepovanou blbost, se kterou Disney přišel. Jak už bylo psáno jinde, na celé trilogii je vidět její neucelenost, zvláště na tomto posledním dílu, takže to nemohlo dopadnout jinak - navíc, pokud Abrahamsovi do toho všeho kecal, nyní již minulé kápo Disneyho, Bob Iger, který chtěl aby se tento díl trilogie natočil podle toho, jak si to přál on.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Film má úžasnou hudbu od Hanse Zimmera, která filmu sice neskutečně pomáhá, ale jinak samotný film je bohužel nemastný neslany a ráno si ho ani nebudu pamatovat. Sophii moc nemusím, je to sice pěkná herečka, ale hrát moc neumí, i když snaha tu byla. Její postavě chyběla nutná hloubka, to samé se mohu říct i o zbytku postav. Film bohužel neobsahoval jedinou postavu, která by mě nějak zaujala.

Kouzelník Žito (2018) (TV film)

Bože, to byla ale slátanina. Člověk, co toto psal asi nebyl úplně při smyslech a pohlaváři v České televizi také ne.

Labyrint: Vražedná léčba (2018)

Tato filmova trilogie si ze vsech tri knizek, ktere Dashner napsal vzala nastesti jen velmi malo a scenarista nam naserviroval vlastni trilogii s Dashnerovym napadem a postavami. Ja jsem jeho knihy precetla a musim konstatovat, ze filmy se mi libily mnohem vic, hlavne pak druhy dil, ktery je knize velmi vzdaleny. V knihach se vsechno hrozne popisovalo a akce tam moc nebyla, a kdyz uz, tak me nedokazala strhnout. Ve filmu to vsechno odsejpa, akcni je to dost a postavy se mi tady svym chovanim libily daleko vice, nez v Dashnerovych knihach, a to hlavne Thomas. Za me spokojenost.