Funny Games USA (2007)

Na rovinu říkám, že tento typ filmu není moje parketa, jakmile se někde děje něco hnusného dětem, tak si musím opakovat mantru "je to jenom film, je to jenom film" a stejně to nepomáhá.. Ono je to totiž slušné psycho, víme? Nic pro slabé povahy, prostě přesně jak se uvádí v tagu- dům, rodina, strach, násilí, rukojmí, mučení, vražda. Co mě úplně dostalo (jako by toho nebylo i tak dost), byly otázky jednoho rukojmí přímo do kamery na diváka. Celkem mám problém snímek ohodnotit, protože mi z něj bylo špatně, ale zase na druhou stranu mi bylo špatně, protože to bylo natočeno dobře. Každopádně vím, jak se zachovat, když by si ke mně někdo přišel půjčit pár vajec..

Red 2 (2013)

O slabý vlásek horší než jednička, sice mám sklon dívat se skrz prsty na filmy, kde se tímto způsobem nasedá do auta za jízdy, ale.. ale nemějte je rádi, ty důchodce jedny čilé, zabijácké! Obzvlášť když se tam krom starého Anthonyho mihne i David Thewlis a záporák Byeong-heon Lee se jim taky povedl, sečteno podtrženo- RED jednička 4,5*, RED dvojka 4*.

Red (2010)

RED jsem poprvé viděla kdysi jako dojížďku po nějakém filmu a zaujalo mě, že tam je tolik hvězd, že se málem ani nevejdou všechny do záběru.. Ale jako odlehčená krimi o vtipném zabíjení mi to přišlo zajímavé. Tento týden jsem si dala repete a musím uznat, že na mě má pozitivní účinek a že nadsázka tam byla na každém rohu, i v tom Bruceově avokádu se třemi lístky.. Krom všech excelentních hlavních postav mě zaujal "záporák" Karl Kostra Éomer Urban, jehož otráveně protažený ksichtík zdolal až jeden penzionovaný 'extrémně nebezpečný' a čilý Bruce, kterého jsem si protentokrát dala v originálním znění.

Pro ptáčky (2000)

To jsem potřebovala.. Ale tedy český název a obsah zní příšerně, díky Ainy za odkaz, jinak bych tuhle skvostnou jednohubku přehlédla :-).

Avenged (2013)

U Savaged by se mohlo prostřídat hodnocení ve škále od 1* do 5* v závislosti na úseku, který právě sledujete.. na začátku jsem si říkala, že už už aby to přešlo z fáze jedna (rasistická šovinistická hovada plení co můžou) do fáze dvě (pomsta oko za oko, krev za krev..hmm, i když v tomto případě tam figurovaly jiné orgány..), protože přece jen jsem trochu jemnocitná a mám radši, když se ubližuje "těm špatným". Fáze dvě překvapivě dodala snímku grády, ducha a červíky, ale protože jsem si začala klást onu věčnou diváckou otázku, a sice- "to mysleli vážně, nebo si z nás dělají legraci?", hodnocení šlo dolů. Celkově není horor vůbec špatný, takovou tu zábavnou část bych hodnotila spíše pozitivně, takže nakonec za 3*.

Kamarád taky rád (2011)

Faktem je, že jsem měla v práci těžký den a potřebovala to něčím přebít.. no příště to radši přebiju paličkou na maso.. Dobrá, buďme objektivní.. Nehleďme na to, že se nedá nikterak filozofovat nad logikou, kterou přejali hlavní hrdinové snímku, a sice že vztahy nemají cenu, člověk by si měl užívat nezávazně a ještě k tomu s těmi samými lidmi i kamarádit (ano, taky mě to překvapilo). Když bych měla vyzdvihnout hlavní devízu filmu, byla by to herecká (:-o) dvojice Mila a Džastýn, nemusím je ani jednoho zvlášť, ale dohromady jim to klapalo moc dobře a kdyby tam tvůrci tam násilně nenašroubovali dějovou linku s otcem stihnutým Alzheimrem, šla bych ještě výš, takto průměrné tři*.

Legenda o lásce (1956)

Legendu o lásce jsem jako dítě neviděla (díkybohu), přijala jsem ji na upršené sobotní odpoledne a ještě jsem se při tom musela zabavit hledáním na čsfd, jestli je to opravdu pohádka, co je to zač a proč mě to nebaví... Jednak se mi zdálo nelogické, že tolik lidí strádá nedostatkem vody, ale prokopávat horu jde jen jeden, aby si vysloužil ruku princezny, která mu mezitím samozřejmě "stárne". Čekala jsem, jak bude děj ukončen, ale ani to mě nenaladilo.. celou dobu jsem si říkala- je to rok 1956, ale.. to mi nepomohlo, za 2*.

Masks (2011)

Mně se hodně u Masks líbilo, jak tvůrci uchopili toto téma, vynechám kritiku hereckého obsazení (jasně, barbie come home, ale chvílemi jsem si říkala, jestli to právě nebylo zamýšlené, od Němců se dá čekat ledacos), krom něj to byla lahůdka za lahůdkou, hudbou počínaje a hektolitry krve konče- abyste nesetrvávali v klamu, já tu sice chválím, ale chvilkami mi bylo lehce špatně a doteď, když beru do rukou nůžky, si dávám pozor, abych je držela hroty od sebe.. Není to pro slabé povahy, stejně jako není Divadelní škola Matteusza Gduly pro každého herce.

Den mrtvých (1985)

Vskutku dobrý ročník, to se hned pozná kvalita a taky je vidět rozdíl mezi tehdejším myšlením a tím současným, když jen namátkou vzpomenu Světovou válku Z, kde měl Brad vize o tom, jak zachrání svět.. a tady? SPOILER tady se na konci hrdinové válí na pláží a užívají života, hmm, kterou verzi bych si vybrala já? KONEC SPOILERU Celkově se jedná o příjemnou záležitost, kde vskutku nechybí krev a vzhled zombie je vychytaný, dokonce mě bralo i takové to vojenské šikanování vědců, prostě správný zombie horor na večer.

Love (2011)

Nejsem cílová skupina Love.. přesto se mi to líbilo. Ale kuš, páčilo sa mi to! Ta dokonalá kombinace kriminality a čistého citu (ano, to slovní spojení čistý cit mi taky zní divně, ale jak jinak to nazvat..), všechno je uvěřitelné a v závěru dramatu jsem si málem hryzala nehty, jak to skončí. Proto uznávám Slovákům body za zpracování a přestože bych mohla vybírat hnidy, nebudu. Hlavní dvojice mi byla sympatická, při scéně v recepci jsem se bavila a představovala si, že takto vymetu s některými svými kunčofty (och kéž by!), zkrátka kus srdce jsem tu nechala, byť moje očekávání byly někde na prvním schůdku. Jen tak dál.