Choking Hazard (2004)

Zombíkovská parodie po česku, která vás sice nerozemele na padrť, ale párkrát se vám do bránice trefí pěkně. Nejlíp se trefuje Dušek, za toho bych dala i čtyři, leč není na scéně stále. I tak jsou jeho výměny názorů s Dolanským asi to nejlepší, co lze v téhle umně filozofické a někdy až do psychologie přesahující bláznivině slyšet. Jejda ještě nezapomenout na toho jehovistu, ten byl taky pěkně napsaný. Zombie myslivce, často i s vykřičníky, zmínili všichni ostatní, tak už o nich mluvit nebudu ;-).

Bronson (2008)

Na závěr svojí letní challenge jsem si nechala Bronsona. Umím si představit, jak rejža povídá Hardymu- budeš tam hrát úplně vypatlaného magora, který je v jeden okamžik méďa k pomuchlání, a hned na to je zuřivý orangutan v kleci, který rozbije každou držku, která se k němu přiblíží... a Tomík na to radostně kývne, protože on tyhle týpky zvládne s přehledem sobě vlastním. Za mě 85%, protože kde vás neudolá hlavní postava, dotáhne to hudba a je vymalováno.

Ohavný Dr. Phibes (1971)

Těžko hodnotit tento starší zaprášený kousek originální pomsty jednoho doktora, ve kterém (jak tu uvádějí i jiní) se musel kdysi zhlédnout i malý Jimmy a natočit pak svůj SAW. Způsoby vražd jsou některé dost podařené, na druhou stranu je tam spousta 'mysteriózního' balastu, který moc nemusím. I tak, sečteno podtrženo jde o slušný průměr (pokud budete mít jako já slovenský dabing, budete spokojeni ;).

Sauna (2008)

Tak já nevím, asi jsem se dívala na jinou Saunu než mí ostatní oblíbení. Vůbec jsem nepochopila, o co tam šlo a to jsem se snažila.. Někdy se ten účinek a divák holt minou.

Jurský svět (2015)

Musím přiznat, že jsem k Jurskému světu přistupovala úplně bez předsudků i očekávání. Měl to být poslední film páteční špionské noci v Turnově a tak, i kdyby to nebylo ono, člověk prostě zavře oči a přehraje si svou vlastní videotéku. Spát? No nedalo se! Výhrady by samozřejmě byly (tvrdím a budu tvrdit dál, že když není dobře vykreslený záporák, jde celá akce do kopru a tady byl fakt záporák ala 'jsem blbý a zlý, baf'), ale jinak to není vůbec špatné. Zachraňuje to převážně Chris Pratt, kterého před nedávnem políbila štěstěna a od té doby jede na plný plyn a pak taky ti.. dinosauři. Asi už stárnu, ale nějak mě to vtáhlo a předzávěrečná scéna (Potřebujeme víc zubů!) prostě neměla chybu.

Špión (2015)

Důvodů, proč zdrbat tento snímek, by bylo hodně, postačí dva základní: tvůrci USA + žánr komedie. Přesto se jim podařilo vytvořit celkem zdařilé dílko, které vám rozhýbe bránici proti vaší vůli, předsevzetím a prostě všemu. Z veškerého obsazenstva bych vyzdvihla dokonalého Jasona Stathama, který by měl dostat příplatek za to, že celou dobu držel vážný ksicht přes ty perly, co mu šly z úst, a pak záporačku Rose Byrne, ta byla prostě... vow! Doma za 4*, v letním kině Turnov za 5* (možná jsem byla ještě rozesmátá z Kingsmana, kdo ví, ale přihodily se už větší záhady, než jest toto 100% hodnocení).

Kingsman: Tajná služba (2014)

Kingsman is my hero... Těžko napsat něco objevného, když to tu porylo, pardon, pokrylo tolik ostatních uživatelů. Z většiny ale čiší nadšení, a myslím, že oprávněné, protože tato nekončící bondovská jízda, která to nakonec zapíchne v aristokratické zadnici (ne, nikdo mi nehacknul účet, dík za optání) prostě baví a má šmrnc, protože Briti tohle umí. Pošimrají vás na rtech, chytí za srdce, sevřou koule a po dvouhodinovce s nimi vykazujete stejnou reakci jako děcka, která právě vylezla z tobogánu- chci ještě! Hodnotit herecké kvality, tak jsme tu do půlnoci.. soudného dne, tudíž mezi všemi vyzdvihnu Marka Stronga a gentlemana Colina Firtha, pěkné, hoši. (Zhlédnuto na filmovém víkendu ČSFD 2015- nemohla jsem si přát lepší společnost) Citát na konec: "Peking... Je divné, že Číňané nemají žádné jméno pro svou tajnou službu. Tomu říkám tajná služba, co?"

Noční jízda (2013)

Těžce rozporuplné drama, které by se dalo vychválit do nebes nebo zavrhnout, záleží na náladě. Naštěstí jsem měla náladu na drama, ale i tak mě dostalo místo, kde se celý příběh odehrává (krom krátkého úvodu), a sice vnitřek auta a okolo se měnící dálnice. Z toho řidiče museli mít operátoři fakt radost, Ivan vyřizuje jeden hovor za druhým a my se tak dozvídáme, co se děje a proč má občas slzy v očích. Víc asi nedokážu napsat bez toho, že bych tu sypala spoilery, prostě.. koukněte se nebo nechte být (fanklub povinnost).

Avatar (2009)

Tak to dopadá, když si konečně pustíte film, jehož soundtrack máte naposlouchaný do nejmenšího detailu... o němž každý mluví a postupem času se stáváte čím dál větším exotem, protože VY jste ho ještě neviděli. Až jednou ten nápor svých bližních, z nichž někteří mají Avatara v avataru půlku svého čsfd života, nevydržíte a podíváte se. Hudba najednou dostane další rozměr- obraz, a že to stojí za to. Díváte se a kocháte a najednou víte, že patříte ke zbytku světa a že je to tak správně.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Dala jsem za 5* Mad Maxovi, a to jsem neviděla předchozí "díly". Je za tím ale složité kombinování. Jednak úžasná atmosféra letního kina v Turnově, druhak efektivní blesky na noční obloze a vítr, které objednal strifer a já si ho vážím čím dál víc, že dokázal toto, aniž by následoval déšť. Koukat se na Maxe doma, tak se přiznám, že bych pochybovala o názvu, protože 'mad' tam je každá postava krom samotného Maxe a když jsem čekala nějaký zlom, překážku nebo tak něco, přišly závěrečné titulky. Závěr: jsem ráda, že jsem Maxe viděla v letním kině se svými kamarády a bouřkou, která jen strašila :-).