Pošli to dál (2000)

Mě se na to dívalo celkem dobře a to i přes celkem předvídatelný děj. Ale film v nás měl asi vyvolat myšlenku, že se svět dá změnit a dlouho to vypadalo tak že bych tomu i uvěřil. Konec, byl sice velmi emotivní, ale jinak mi zkazil pocit z filmu jako celku, ztratila se v něm totiž celá pointa změnit svět k lepšímu...utopila se v slzách a sentimentu. Ale já to dál klidně pošlu :-)

Tenkrát v Americe (1984)

Obával jsem se dlouhé délky filmu ale tento Vás určitě nudit nezačne. Skvělý příběh ve kterém ani tak moc nečekáte co se vlastně stane a kam to vlastně směřuje. Jen se necháte unášet dějem samotným- Noodlesovými vzpomínkami na mládí. Vše podtrhuje skvělá kamera, sáhodlouhé záběry na pláž nebo do něčích očí podkreslené výbornou hudbou a skvělé výkony všech, de Nira především :-) Za ty necelé 4 hodiny je spousta času na dokonalé vykreslení charakterů všech postav, jejich přátelství, lásky, radosti i strarosti. Prostě pastva pro oko i pro uši i pro duši.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Celkem dobře vymyšlený příběh o jedné smyčce. Ale to je tak všechno. Film se snažil hrát na city diváka ale u mě se to teda nepovedlo. Levitt pro mě byl absolutním zklamáním a nevěřil jsem mu skoro nic, co dělá. Ani tu závěrečnou scénu a ta mě měla asi dostat... :-/ Chyběla mi tam taky nějaká větší a nečekaná zápletka, děj byl celkem předvídatelný. Akorát mě film házel do mých vlastních úvah co byse stalo, kdyby někdo změnil minulost a jak to vlastně všechno je propojenéa zamotané.Ale to mi dělá každý film o cestování časem a změně minulosti a budoucnosti. a Bruce Willis jako terminátor taky nic moc. Co můžu pochválit, tak bylo pár trefných replik, ale ani těma se moc neplýtvalo. Na závěr musím říct, že největší dojem v tomto Sci-Fi / Akční / Krimi / Thriller jak tu píšou na mě uděl motiv mateřské lásky mezi Cidem a Sárou. No a vlastně Jidášská zrada za trochu stříbra hned na začátku ale to taky jaksi vyšumělo do prázdna... Po obrovském očekávání následovala obrovské zklamání, pro mě asi největší za rok 2012.

Switch (2011)

Eric Cantona mě jako herec nezklamal, byl detektiv jaksepatří :-) Jinak celkem průměrný krimithriler který mi v rovině smazání něší identity a zločinu domluveném na internetu připomínal Net se Sandrou Bullock a v otázce genetického motivu velmi výrazně Purpurové řeky.

Moderní Popelka (2004)

No co říct. Chválit se moc nedá co, ale vydržel sem na to koukat jeden nudný nedělní večer u telky když v ní nic nebylo a vydržel jsem to celkem v pohodě, ani utíkat se mi nechtělo. Krásná Hilary Duff (ikdyž jí celý film vykládají jak je škaredá) a na školního kápa i nezvykle sympatický Austin k sobě docela ladí. Otřepaný příběh a žádné překvapení, původně jsem chtěl dát 3 hvězdičky za to že jsem to zkoukl a nic se mi nestalo, ale vzhledem k (pro mě malému) 5ti hvězdičkovému hodnocení musím dát jen 2 protože v porovnání s jinými snímky by to nebylo fér.

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Hodně podobné jak Thelma a Luis. Příběh kdy se dva rozdílní chlápci setkají v nemocnici s rakovinou a protože jim moc času nezbývá, rozhodnou se, že se pojedou podívat k moři. Ani jeden z nich tam totiž ještě nebyl a v nebi se přece nemluví o ničem jiném než o moři a krásném rudém západu slunce u něj. Tak na nemocničním parkovišti ukradnou luxusního Meďoura, sporťáka a jedou. Bohužel ho ukradli šíleně tupým mafiánům kteří jim ještě ukázali cestu z parkoviště :D :D (zajímavé je že toho že je to jejich auto si všiml ten blbější z nich-Abdul) a aby to bylo zamotané tak v kufru auta je kufřík s milionema a přihrádce ve voze bouchačka..... Takže za chvíli po nich dou jak gangsteři tak celý policejní sbor.... Jak tohle může asi skončit??? Mrkněte se ;-)

Uvnitř tančím (2004)

Strašně dlouho jsem se tomuto filmu bránil, zřejmě proto že jsem od toho čekal nějakou citovou vydíračku, ale byl jsem velice překvapený. Uvnitř tančím mě dokázalo rozesmát i přimět k zamyšlení. Člověk si ještě více uvědomí že ani úraz nebo jiné postižení neznamená konec a pokud se tomu nepodáš tak můžeš žít ,,nadoraz'' Rory se s věděním že je na tom hůř než vypadá vypořádal sice nesnesitelnou dákou arogance ale nakonec s ním i diák začně nějak soucítit a chápat jeho pohled na svět.

Zkurvená noc (2003)

Několik příběhů.... spíš shoda náhod které se stanou lidem z blízkého okolí 11:14. spousta střihů a skoků v čase o pouhých pár minut a najednou to do sebe krásně zapadne :-) Jinak šíleností s nepravděpodobností toho co se děje mi to připomíná ČERNEJ ČTVRTEK nebo některé dílka od Coenů. 70%

Lovci hlav (2011)

Měřím 168 cm a nepotřebuji psychologa aby mi řekl že si tímhle něco kompenzuji :D to mě dostalo na úvod. Ale když se film odehrával prostředí firmi,galerie a krádeže obrazů tak mě fakt nenapadlo kam se to bude ubírat. Ale v momentě, kdy Roger našel ve svém autě mrtvého kámoše, pak ho shodil do jezera aby se zbavil těla....toho voda neekaně probrala k životu, Roger ho zachránil a odvezl k němu domů jen proto aby mu v zápětí prohnal kulku hlavou.....no panečku, to mi došlo že to o obrazách tohle už asi moc nebude :-)Navíc už zabiják v patách, ale proč??? jaký je důvod? žena? ukradený obraz? Těžko říct a asi v půlce se film dostal uplně, ale uplně do hoven... :D nebojte. dívejte se dál, ty hovna tomu dávají šťávu :D a je taky zajímavé jak se sice zakrslý ale jinak sebevědomý skrček Robert mění v hromádku nervů a zase se pomaličku škrábe nahoru. Precizně vykonstruovaný děj s napětím a zvraty dělá z toho severského snímku výborný thriller který mi dal daleko víc než sem očekával a musím o něm říct jen jediné...doporučuji!! :-) takových 87%

Prohnilí (1984)

Hned na začátku nás trošku překvapí jak se věci vlastně mají a že ten polda nebude tak poctivý jak by měl. Místo zabásnutého parťáku mu přidělí nového, který vypadá a chová se jako stělesněná spravedlnost a to je problém. S takovým kolegou za zády už nemůžete hrát kostky jak se vám zlíbí nebo chodit si na obědy zadarmo :D No tak co s ním? pověsíme mu na krk ku!! (no lehkou děvu přece :D ) vysoké náklady a chuť dát své milé co si přeje a k tomu mizerný policejní plat..... Každý se dá šikovně zlomit a tak sou prohnilí už dva...... Navzdory že sou to vlastně parchanti tak jim každý fandí celý film a dokonce snad každý doufal že se Renému nakonec mladého Francoá podaří zlomit. Nevím ve kterém filmu jsem zažil pocit že jsem si přál aby zlo ztvítězilo nad dobrem. Ale i zde se nakonec ukáže že ani prohnilí nejsou uplně bez charakteru a láska lehké děvy že může být skutečná :-)