Linkin Park: Final Masquerade (2014) (hudební videoklip)

Miluju to podkreslení těch bubnů a nástrojů. Chester si nepomáhá žádným autotune, dýchá skrz řádky a je to prostě Linkin Park. Kytara, bubny, basa a jemná elektronika na pozadí.

Linkin Park feat. Kiiara: Heavy (2017) (hudební videoklip) odpad!

One More Light je naprosto proti konceptu Linkin Park. Holt, Hunting Party naprosto propadlo, zbrojit proti rádiím a popu, devadesátkovým punkem, se dnes rovná kapitulace. Protože tenhle popovej balast je to, proti čemu je Guilty All The Same. One More Light nevzniklo protože to kapela chtěla, ale protože jim to nakukalo asi 40 dalších producentů, co se kolem toho motalo.

The Perfect Host (2010)

Ujetá, psychopatická komedie, říznutá thrillerem a troškou toho krimi. David Hyde Pierce si to dává, předvádí zábavnej výkon, Clayne Crawford mu sekunduje jako charismatickej zlodějíček a když se na něčem shodnou, perfektně se doplňují. Pokud se ocitáme na párty, je to neutichající jízda - po hodině začne Nick Tomnay tasit zvraty a i když mi to přijde lehce nedodělaný, nemůžu upřít tvůrci lásku k filmu a díky kvalitním hercům a nepředvídatelnému ději, jsem se bavil královsky. Stálo to jeden meloun a dostal jsem víc, než u většiny předražených ptákovin. Snad Tomnay vydá ještě nějakej filmek, protože má evidentně talent a baví ho to. A po celou dobu hraje kvalitní soundtrack.

Resolution (2012)

Chápu, pokud to někomu nesedlo. Naprosto komorní konverzačka, lehounce říznutá paranoiou. Moc to nepůsobí jako horor - spíš jako atmosférickej, mysteriozní filmek, kde se jeden druhého snaží zbavit drog a přesvědčit ho o přístupu k životu. Souhlasím s tim, že celkové rozluzlení jest unikátní a je potřeba vnímat některé dialogy, týkající se "té záhady" a trošku se nad tim pak zamyslet, to cenim. Hlavní dvojce je sympatická, akorát bych lehce ubral toho "fuckování", protože dialogy jsou vlastně solidní a myslim, že bez těch vulgarit by to fungovalo líp. Film působí i nepatrně, dobrodružně, kde týpek prochází okolí a vyptává se lidí. Mám slabost pro tyhle minimalistický, atmosférický a nepředvídatelný "horory", které nestaví na vydírací hudbě, tuně špatných efektů, samoúčelných lekaček a nudného gore. Těšim se na další filmy Justina Bensona a Aarona Moorheada. // Podobně pojatý Black Mountain Side na sněhu a archeologií se mi líbil víc a děkuju J*A*S*M za doporučení.

Apostle (2018)

Jedno z největších zklamání za posledních x let. Největší problém není v přetáhnuté stopáži, já nějak spíš očekával, že jí Evans naplní zajímavou mytologií. Důvod, proč se cítím tak ochuzený je i ve skutečnosti, že Evansův styl je jedinečný a za tim si pořád stojim - a však, tim že moc filmů nenatočil, očekávám v každým dalším plné nasazení. Je zde zbytečně mnoho protahovaných momentů - ať už je to Stevens, co skoro minutu kráčí ke kostelu, nebo "blind-sex" mezi dvouma mladýma, ve kterým nám nic neukáže a pointu tý scény absolutně nechápu. Navíc chronologie scén je strašně divná a nezachrání to ani výborný audiovizuál. Nebudu tvrdit, že prvotřídní, protože noční scény působí tak moc temně, že je toho málo vidět. Dalším problémem je totální ignor vůči postavám a celému prostředí. Co chválim, tak že exteriéry působí živě. Postavy mezi sebou komunikují, jsou součástí nějaké aktivity, ať už tam někdo věší prádlo, staví střechy.. prostě z prostředí se těží naprosté maximum. Horší je to s hlavní postavou, která za čtyřicet filmu poví asi deset vět a celá ta jeho cesta působí dost...nejasně, nevýrazně a ještě je k tomu pořád na drogách, takže tam se sebou pořád hází. Stevens má charisma, ale jeho postava je plochá, stejně jako každá jiná - takže ani solidní Sheen to neutáhne. O mytologii ostrova jsem se nedozvěděl nic. Největším zklamáním je i samotné gore - je ho absolutní minimum. Scéna s drtičkou trvá dvě minuty a nic jsem neuviděl. Vybavim si jedno prořízlé hrdlo, prostřelený břicho brokovnicí a trojici useknutých prstů - na tohle jsem jako čekal? Pokud dojde na akci, je to samozřejmě skvostný ty souboje, ale dochází to mezi vedlejšími postavami a ta hlavní je prostě odstrčená bokem. Nějakej souboj tu je, ale o tom to fakt není a proto absenci akčních scén nehodlám kritizovat. Hudba je geniální, ale jen napíná, napíná...a stejně se nic nestane. Apostle je absolutně nevýraznej, chladnej, odtažitej film a dost to připomíná styl Villeneuveho, kterej nedbá na postavy a špičkovým audiovizuálem snímá krajinu. Nepochybuju o tom, že Evans je schopnej natočit i strhující horor, ale příště bych poprosil nekompromisní řezničinu, když mi ani neobjasní nic o postavách a celá ta stopáž je jenom vatou. Chci si u jeho filmů rvát koule a vlasy z hlavy, né sledovat krásnou přírodu.

SpongeBob v kalhotách - Série 1 (1999) (série)

MOŽNÉ SPOILERY: Myslet si, že Spongebob je určený výhradně pro děcka, je naprostá blbost. Ačkoliv se tam dějou fakt absurdní voloviny, samotný základ postav je spíš smutný. Spongebob je "hlupák" s děckým "syndromem", kterého zneužívá Krabs pro zisk peněz, Sepiak je pesimista, sklíčený průměrným životem a má sen a touhu, stát se uznávaným umělcem, Garry, jež reflektuje povahu kočky (líná, provokativní, arogantní, inteligentní a starostlivá), Plankton, kterej je spíš zoufalec a žije osamotě a proto žije v nenávisti, nebo i Patrick má - i přes hloupé vykreslení, svoje momenty a dokáže mile překvapit. Snad každá vedlejší postava představuje, nám lidské vlastnosti a spoustu dílů ve mě vyvolalo emoce. Jako nejlepší díl považuju Jellyfish Jam - s medúzou tancovat do rytmu trance hudby, prostě nářez a tady musel rozpočet bejt utopený ve správných drogách. Dabing je v originálu naprostá lahoda a Garryho mňoukání je roztomilé. Nenudil jsem se ani chvilku. Ještě ikonický moment, byl tanec elektro-boogie Sepiaka, to jsem se dusil smíchem. Spongebob je ještě lepší, než kdykoliv předtím - důvodem jest, moje dospělejší vnímání všech postav a jejich osudovost, mixlá s psycho absurdnostmi a luxusní architekturou, toho městečka. Miluju ten lahůdkovej a až...námořnickej soundtrack. Spongebob je správná droga pro negativní nálady.

Zajatci času (2017)

Mínusem jest spoilerodní název, občas divné chování postav a trošku bych chtěl konec více dovršený, dozvědět se co se všechno stalo, jak to teď chodí a tak dál. Né, že by ta partička mladých byla charismatická, ale jsou tam dvě sexy blondýny a jeden sympaťák. Pokud dojde na akci, se kterou jsem ani nepočítal, tak jsou zde solidní fighty s opičákama, kterých se zůčastní Human Predator. Audiovizuálně nápadité, bohaté, pestré a lehce barevné. Co mě fakt potěšilo: u spoustě filmů, které jsou říznuté časovým paradoxem, postrádám strukturu a logiku, se kterou se tvůrci neobtěžují. "Díky" tomu, že postavy příliš nerozebíraj časové paradoxy, to zde nepůsobí jako něco vycucaného z prstu, pouze spíš jako kulisa pro dobrodužství z jeskyně a hlavní partička pořád přemýšlí nad způsobem, jak se s tim vyrovnat a zachránit se z nory a to mi přišlo super. Divák ví, to co hlavní postavy a díky té touze, pouze a jenom přežít, to celé působí dynamicky, napínavě a hlavně to vtáhne do dění. Kameraman Mike Simpson je talentovanej frajer.

Zastavte temnotu (2018)

POINTA?! Nuda na zimě. Absolutně odtažité, totálně to sere na diváka. Něco tak chladného jsem opravdu dlouho neviděl, skutečně, při té nekonečné délce jsem měl pocit, že zamrznul čas. Film, kterej postrádá duši, nadstavbu a je až příliš uhlazený. Nemluvim jenom o našperkovaném obrazu, bez emocionálních dialogů, kdy postavy akorát šeptaj, nejvíce zbytečné hlavní postavě, jejiž využití je naprosto nulové - ale i co se týče gore, které místní uživatelé vypisují, krom prořízlého hrdla a ustřelené půlky obličeje si tady fakt nic nevybavuju. Neutichající kalamita zbytečných scén. Nebaví mě koukat pět vteřin na to, jak se hlavní postavě boří nohy do sněhu a jak čumí neustále do blba. Asi deseti minutová přestřelka je průměrná, kde nejsou ani znát samotné průstřely a není zde absolutně nic atraktivního. Prostě ten stejnej případ, jako u opěvovaného Revenanta. Nuda na sněhu, bez pointy. Saulnier asi myslí na nějaké sošky, ale není schopnej vtisknout ani tu nejprimitivnější věc do filmu - ZÁBAVU. Jedinej, kdo mě zaujal a kvůli komu dávám hvězdici, je James Badge Dale a jeho charisma. Rozhodně nevim jinak co si mám vzít z filmu, kde blondýnka jako nahá, má na palici divnou masku a pak se nechá škrtit rukou Jeffreyho Wrighta. Asi jsem nepochopil tu velkou myšlenku, metaforu a farmaceutickej podtext za tim!

Bazén (2001)

Je to trash, je to hloupost. Ale vrah mi přišel prostě.. "správně" ujetý a herec charismatický. Fajn kostým. Navíc originální prostředí bazénu je doslova delikátní, miluju indoor koupaliště. Rybková je sexy. A ještě ten wannabe hacker, nebo expert přes zámky byl fajn, zbytek postav mě nezajímal. Gore nějaké je, ale není to nic pořádného. Pár scén jsem nepochopil, naštěstí to jsou momenty, které nenarušují děj. X scén je zase komických, hlavně jak jedna buchta trénuje rekord pod vodou a bloncka na ní křičí. Scéna s tobogánem kultovní a může způsobit aj fobii z takové atrakce. Ale jinak tim, že bych tenhle film před lety neviděl, o nic bych beztak nepřišel.

Vřískot (1996)

U Scream jsem se nikdy nebál. A to, že je to spíš parodie, než nekompromisní slasher je důvodem, proč mě tenhle film nikdy nestrhnul. Hudební motiv je creepy, a některé dialogy, které vykreslují charaktery postav jsou zajímavé (hlavně jak reportérka hlavní postavě rekapituluje vraždu její matky s novou teorií). Gore zde je taky, ale nic nechutného. Scream jsem nikdy nepochopil. Českej dabing navíc vyspoileruje, kdo je vrah už při prvním hovoru, protože barva hlasu není příliš zkreslená. Postavy krom té sexy bloncky, mě nebaví. Záporáci jsou naprostý kreténi, kteří vraždí bez nějaké pořádné motivace a nejsou si ani jistí, proč to dělaj a to vysvětlování na konci v té kuchyni je komické špatným způsobem, že jsem se ani nezasmál a unavovalo mě to. A badass Sidney? Hahaha, ale já nikdy nebyl fanoušek takovejch filmů.