• Pohádka

Láska v bílém pekle (2004) (seriál)

V zajímavostech se píše, že v "závěrečné scéně na nádraží prochází kolem Margaret Haleové (Daniela Denby-Ashe) a Johna Thorntona (Richard Armitage) celkem jedenáctkrát jedna a ta samá žena v hnědém klobouku a kabátku". Ale upřímně, kdo by si toho všimnul?

Příšerka v Paříži (2011)

Poprvé se mi stalo, že jsem fandila bleše :) Zdejší kritika mi připadá trochu ostrá, je to milý malý film.

C.O.G. (2013)

Pokud tvůrci skutečně zamýšleli vytvořit film s hlubším přesahem, vybízející k zamyšlení, mohl občas zapojit mozek alespoň hlavní hrdina...

Casablanca (1942)

Možná jsem jen očekávala příliš mnoho, ale připadá mi, že existují i lepší staré "klasiky". Výkon Humphreyho Bogarta byl velmi dobrý, pokud zrovna nedošlo na zamilované scény - podle mě prostě působil chladně. Nejzábavnější postavou tak pro mne byl kapitán Renault - ta čtvrtá hvězdička je za něj.

Dva týdny štěstí (1940)

Jak už tu bylo řečeno, je to milý a veselý film, na kterém není poznat období jeho vzniku. Škoda jen té poslední půlhodiny, neboť počínaje uplakanými scénami začne být film trochu slabší.

Divá Bára (1949)

Jeden z mých oblíbených českých filmů. A není to jenom kvůli myslivci, ne a ne a ne! (Ale ten myslivec...)

Je to i můj život (2009)

Kdysi dávno... jsem myslela, že to bude drama o tom, jak se dívka snaží vydobýt si vlastní práva. Ale vyklubala se z toho standardní americká limonáda. A všechny ty morální otázky, které na tom mohly být zajímavé, byly zaslány do kopru.

Sex ve městě (1998) (seriál)

Pokud hledáte nenáročný příběh o přátelství a hledání toho pravého, to vše po americku, bude se vám to asi líbit. Pokud tohle nehledáte, bude vás asi rozčilovat to, na čem je tento seriál postaven - život v New Yorku, hrdinky, které plují z večírku na večírek a z náruče do náruče, důraz na vzhled, atd. atd. Po shlédnutí posledního dílu mi jen přišlo trochu škoda, že později natočili ještě dva filmy, protože děj seriálu skončil pěkně uzavřený.

Zmizení (2013)

Jako thriller celkem dobré, atmosféra je hustá jako vousy Hugha Jackmana. Jako detektivní příběh ale nic moc. Nebaví mě, když uhádnu spojitosti dřív než hlavní hrdinové. A dvě a půl hodiny jsou poměrně dost, zvlášť když si je člověk více méně jistý, jak to asi dopadne... No a ten zbytek vystihuje komentář Mattyho.