• Krátkometrážní

Krvavá stopa (2002)

Solidní kriminálka....jen ta pointa a odhalení mě trochu zklamalo...jinak to ale bylo fajn.

Rocky V (1990)

Nejméně povedené pokračování z celé série mělo být to úplně poslední, jak je patrno ze závěrečných titulků...jenže se nevydařilo, problém je, že se příliš okatě snaží navázat a vrátit k prvnímu dílu, a jak známo, nevstoupíš dvakrát do stejný řeky, a nebo, jak zazní i ve filmu, čas nevrátíš zpátky. Takže to prostě není a nemohlo být tak dobré jako původní film. Přesto si myslím, že to není špatný film, je jen asi něčím jiným, než chtěl být. Za pozitivum lze považovat obsazení skutečného boxera těžké váhy. Problematický je ale právě ono finále, zápas na ulici prostě není to samé jako v ringu, a to myslím byla hlavní chyba, ten zápas tak působí nejméně realisticky ze všech dílů. Chápu, že to chtěl Stallone udělat "postaru" a "špinavě" a přijít s něčím novým, ale aranžovat pouliční rvačku stejně jako zápas v ringu je nesmysl.

Gremlins 2 (1990)

Gremlini jsou fajn, vidím je jako lidi. Když se podíváte, jak se chovají méně inteligentní nebo více opilí lidé, tak v nich vidím Gremliny, až na to, že Gremlini jsou ve svém počínaní mnohem sympatičtější a vtipnější. Opilý nebo méně inteligentní člověk není většinou (ba téměř vždy) ani vtipný (což samozřejmě nevylučuje fakt, že opilcům se zdá všechno vtipné, především oni sami), ani sympatický. Takže sledovat anarchistické a bezuzdné rejdy těchto roztomilých malých pankáčů je ryzí potěšení. Myslím, že Dantemu se podařilo oproti prvnímu dílu ještě několik pěkných inovací, díky různému genetickému materiálu, kteří Gremlini požijí, mohl přidat několik nových zajímavých mutací a vtípků. Výborný nápad byl ten, kdy nechal jednoho Gremlina zmutovat v intelektuála. Ten pak, po vzoru lidí, rozvážně a vybraně diskutuje nejpalčivější "gremliní" otázky, to je velmi vtipné. Herečtí představitelé, podobně jako v prvním dílu, pak tvoří v tomto typu filmu jen nezbytné křoví. Druhý díl se mi zdá tudíž ještě vydařenější než, už tak, dobrý první díl.

Zvláštní bytosti (1990) odpad!

Sledovat toto dílko bylo pro mě čirým utrpením, ártově pojatý koktejl, který pro mě neměl ani hlavu ani patu, né díky.

Nezvaný host (1969) (studentský film)

Zvláštní, taková nevinná jednoduchá anekdotka, které by si v dnešní době ani nikdo nevšiml, byla jen díky tomu, že byla natočena po srpnu 68, zakázána a každý v tom i dnes vidí buhvíjaké podobenství. Přitom, kdyby toto natočil někdo dnes, stěží by si toho někdo všiml. Přitom jde fakticky jen o malou, drobnou grotesku, která mě ale už po deseti minutách přišla vyčerpaná a né moc vtipná, tak nevím, asi odmítám připustit, že jde o něco významného, a vidím v tom pouze lehké, školní cvičení, na které jsem se skoro nevydržel dívat.

Čas dluhů (1998)

Tak hrozně bych to neviděl, blbost to sice byla pořádná, ale kupodivu mě to snad bavilo i o něco víc než "jednička". Bylo to především proto, že se už nejednalo o "hlubokou výpověď", což měl být případ právě Času sluhů, ale zde to Autorka pojala v podstatě jako frašku. Díky tomu, že jsem to nemusel brát smrtelně vážně, jsem se i bavil. A proto to nebylo nakonec zas tak hrozný...

Čas sluhů (1989)

U filmu jsem se sice nenudil, ale nic se mi v něm nelíbilo...po filmařský stránce mi to přišlo spíš průměrné s otravnou hudbou, jako nezpochybnitelnou kvalitu, tu uznávám jen herecké výkony, a to především Ivany Chýlkové, která zde zcela suverénně zpodobnila proměnu své postavy (a nepochybně by dnes za tento výkon brala Českého lva)...naproti tomu, kratičký epizodický výstup B.Polívky, který si zřejmě odskočil v pauze z natáčení Něžného Barbara, aby se buhvíproč objevil v tomto filmu, jsem nepochopil a přišel mi zde zbytečný a samoúčelný...o trvalých kvalitách tohoto díla dost pochybuju, ale jistou dobovou hodnotu zřejmě má. Mně ale tento film, respektive jeho děj, postavy a prostředí silně odpuzovalo.

Atlas mraků (2012)

No, nebudu se tady dlouho rozepisovat, jak super to bylo, od toho jsou tady jiní, napíšu jen, že jsme se s tímto dílem naprosto minuli...vůbec mě to nebavilo, vůbec se mi to nelíbilo, dokonce jsem musel odejít z kina....nepamatuju se, kdy a jesli vůbec, jsem někdy z kina odešel.... až mě to samotnýho překvapilo...tak asi tolik k tomu....asi to bylo skvělý, bohužel, not for me...

Zkouškové období (1990)

To je snad jediný Troškův film, který není ani komedie, ani pohádka, ale je to "normální" film, a přitom není vůbec špatný, čestná výjimka v jeho tvorbě.

Anna Karenina (2012)

Zdařilá adaptace...i když v druhé polovině už se to poměrně vleče a oproti svižné první půlhodině až hodině sem si najednou začal říkat, no jo, hrdinka trpí, je to furt dokola...ona ta historka je fakt jak z červený knihovny, alespoň ve filmu to tak vždycky vypadá, co v knize tak neprudí, ve filmu naopak na sebe upozorňuje a působí to otravně...přesto to považuju za, z těch adaptací co jsem viděl (pár jich bylo), k těm lepším.