Spartakus (2010) (seriál)

Už dlouho jsem žádný seriál tak "nežral" jako tenhle. Po dvou dílech je každému jasné, proč to má podtitul "Krev a písek". Nebýt tam tolik erotiky a krve, tak bych to doporučil do hodin dějěpisu :-) Zpočátku se mi zdálo velmi zajímavé zpracování stříkání krve do kamery, na které jsem si zvykl. Doufám, že si seriál udrží kvalitu i do druhé řady a připravovaný prequel bude také stejně kvalitní. EDIT: Mít druhá řada vlastní hodnocení, tak dám 4 hvězdy. Přibylo dialogů na úkor akce a je to dost natáhlé, už vím, proč to mělo mít 5-7 řad (podle tvůrce), nakonec bude 3. řada poslední, takže tam to snad bude odsejpat. Ale i přesto se to dobře sleduje, už po pár minutách prvního dílu 2. řady víte, že sledujete (krvavého) Spartaka. Tak nakonec by to 4 řady sneslo, bo 3. řada ze začátku bere mnoho událostí rychle za sebou (vypadá to na týdny, ale byly to měsíce), ke konci se tempo zvolní. Kromě Ceasara, kterého nikdo ještě tak drzého a neomaleného neztvárnil, se mi třetí série líbila. Opět jsou tu historické nepřesnosti (jako v celém seriálu) a to dost zásadní, ale není to dokument a zájemce o historii bych odkázal na internet, kde najdou věrohodné a historicky podložené informace. Jinak zásadní události zde jsou, ale zpracované tak, jak se tvůrcům hodilo.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Turtles Forever (2009) (TV film)

Návrat do mých dětských let, ale tento příběh moc pro děti není (pokud si nelibují ve sci-fi zápletkách). Nejdřív, když jsem viděl ty "nové" želvy, tak jsem si říkal: "Co to je?", ale za chvíli tam byli staří známí i se svým humorem. Zápletka velmi dobrá, kvalitní humor, mnoho dimenzí, prostě kvalitní film.

Saltová (2010)

Nic moc, sice je zde akce a má to spád, ale jaksi tomu chybí uvěřitelnost - nechci spoilerovat, tak nebudu psát konkrétní situace. Moc mě příběh nechytnul i tím, že se to nese v duchu sovětští (aktuálně ruští) špioni infiltrovali snad všechny americké bezpečnostní složky. Běžte s takovým námětem do háje a vymyslete něco lepšího.

Rychlí a zběsilí (2009)

Slabé a nudné pokračovaní, které nezachránilo ani návrat dvou hlavních rolí z prvního dílu. Holt v této sérii, pokud bude pokračovat, již nic nového nebude.

Počátek (2010)

Brilantní příběh s otevřeným koncem, který Vám říká, věřte, čemu chcete, ať už je to konec, který je více logický a tím více uvěřitelný či konec, který by se zakládal na „bláznivé“ teorii. Dále je zde kvalitní scénář, herci hrají uvěřitelně, i když místy se to trochu táhlo, dojde i na vtipné hlášky a skvělý hudební doprovod. Je to po dlouhé době snímek, který si vybral téma, které ještě zpracováno nebylo nebo bylo, ale zpracovává ho jinak. Pro někoho to možná bude nový Matrix, pro někoho další kvalitní film a pro někoho „jen“ další film. Pro mě film roku 2010.