Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Zdařilé pokračování velmi dobrého Madagaskaru 1 s očekávaným dobrým koncem (je to pohádka), vtipnými dialogy a úsměvnými scénami, které jsou vtipné nejen pro děti (např. stávkující šimpanzi, kteří mají odbory). Ale abych jen nechválil – pro malé děti může být dost zavádějící a zkreslující, že všechna zvířata jsou kamarádi (v tom lepším případě) nebo že lev je „hodný“ k lidem jako Alex (v tom horším případě), ale to není „problém“ jen tohoto filmu. Jen to přivádí k zamyšlení a pak záleží na rodičích, jak dokážou vysvětlit realitu.

BrainStorm (2008) (TV film)

Kvalitní snímek s námětem „zázračného léku seslaného shůry.“ Film s ne příliš povzbudivým tématem je odlehčen řadou úsměvných scén, což přičítám ke kladům. Velmi zajímavé je vyobrazení anděla strážného jako messengera. Dále se mi líbilo kvalitní herecké obsazení, práce kameramana a hudba, která skvěle dokresluje atmosféru.

Poslední vlak (2003)

Asi měl být film kratší, abych se nenudil. Snímek na mě působil mdlým dojmem a až tady zjištuji, že je to natočeno roku 2003 a přitom to podle barev vypadá, že je to natočeno v 80. letech. Škoda času, protože jsou daleko lepší válečné filmy.

Iron Man 2 (2010)

Tento snímek není nic extra, nepředvádí nic nového pod sluncem, ale je to kvalitní akční podívaná, která rozvadí téma z jedničky. Kiksy typu, že lineární urychlovač staví Tony Stark v garáži pominu. I ve dvojce je zde další domácí kovář, ale tentokrát nestaví bojový oblek v jeskyni, ale doma v garáži či kde - Rusové jsou šikovní :-).

Ulovit miliardáře (2009)

Satira, která mi vyhovuje. Upřímně jsem čekal českou romantickou komedii, protože název filmu k tomu vyloženě svádí. Mnoho lidí podle mě tento snímek vůbec nepochopilo nebo jim nevyhovuje styl humoru s jakým je to natočeno. Prostě takhle to dneska chodí. Ironie a sarkasmus z toho trčí.

Na vlastní nebezpečí (2007)

Tak tohle se opravdu nepovedlo. Renč chtěl natočit v českých poměrech dobrodružný thriller a prostě to nevyšlo. Nuda střídá ještě větší nudu, příběh není nic moc a málem jsem se nedokoukal, ještě že to bylo na Nově a byly ty reklamy, ty sloužili jako osvěžující přestávky, které pomohly přečkat 90 minutový "filmový zážitek".

Rok jedna (2009)

Dobrý začátek, zajimavý střed, ale pak je trochu nuda a končí to tradičním koncem. Škoda mohlo to ode mě dostat o jednu hvězdičku víc. Ale kdo se chce pobavit, tak tento film mohu vřele doporučit. Jen jedna poznámka, těch pár biblických jmen, které tam vystupují mají být Starý zákon v dost osekané kostce?

Zkažená mládež (2007)

Tohle je opravdu realistické pojetí filmu a to, že někdo psal, že "Ostatní jen přihlíží a nechce se mi věřit, že by to tak bylo", tak vězte, že by to tak bylo a kdo věří v dobrého člověka, tak takových je opravdu málo a zbytek se drží hesla:"Nehas, co tě nepalí."

Náš vůdce (2008)

Jak mě Equilibrium "přinutilo" přečíst si romám 1984, tak mě tento film "donutí" přečíst si knihu Vlna. Sice mě film nepřekvapil, tak jako Napola, na kterém jsem mimochodem byl v kině coby školní představení v rámci dějepisu a nestačil se divit, jaký kvalitní snímek nám to pouštějí. Film je pro mě varování, jak málo stačí k tomu, aby se historie opakovala. Uvítal bych i o něco delší stopáž, tak dvacet minut a jeden den ve filmu navíc by neuškodilo a mohla tam být více vyhrocena situace, protože potyčka v bazéně nebylo dle mého dost výmluvná. Jak píše uživatel Radek 99 podobné filmy, tak kromě Experimentu, jsem ostatní snímky viděl a Klass k tomu samozřejmně patří, ale Klub rváčů bych zařadil někam jinam.

Gympl (2007)

Možná až moc sprejerství ve filmu, tím to připomíná Quality of Life (česky Sprejeři) po česku. Dále vtipné hlášky a zajimavé postavy.