Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

O vztazích a přátelích vážně i nevážně, tahle by se tento sitcom dal shrnout. Ve srovnání si Big Bang Theory se bavím méně, i když je tento seriál o něčem jiném, přesto je to kvalitní sitcom. Poslední řadě určitě uškodilo to, že se celá odehrává před svatbou v rozpětí jednoho prodlouženého víkendu (čtvrtek až neděle), ale zakončení v podobě dvojdílu je parádní a odkazuje na první díl - kruh se uzavře.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Tohle je skvělý sitcom i ve 4.řadě. Troufám si říci, že se autoři vrátili k původu seriálu, prestože to vypadalo, že půjdou do vztahů, ale na ty máme jiné seriály. Naštěstí se tak stalo jen trochu, čímž si u mě seriál drží hodnotu. U každého dílu se zasměju. Jim Parsons (Sheldon) je neskutečný, nechápu, jak to ten člověk dokáže zahrát tak, že bych věřil, že je takový i ve skutečnosti. Po 8.řadě je to hodně o vztazích, ale seriál mě baví i tak, i když už méně a dala by se jedna hvězda ubrat. V 9. a 10. řadě se jede hodně ve vztazích, čímž se zabíjí původní nerdský potenciál seriálu. Tomu se říká "vývoj seriálu", asi už to nešlo dál hrát na vědátorskou strunu, i když základ takový pořád zůstává. V 11. sérii i Sheldon do toho praštil a naštěstí si to Jim Parson uvědomuje a defacto ukončuje seriál, takže 12. série bude poslední, což je dobře. Vtipné to je, ale už jinak, stalo se z toho How I Met Your Mother, kde to taky bylo hlavně o vztazích, takže už zbývá udat jen Raje. A potom to bude hezký americký happyend.

Delta fór (2007)

Proč dávám čtyři hvězdičky standardní komedii, které nepřináší nic nového? Protože jsem se dobře bavil a film nebere sám sebe vážně, a hlavní postavy jsou po úvodu hned jasné, že s nimi bude legrace plus "tradiční" americký seržant. Oddychovka, u které se uvažovat nemusí. A že končí "americky" a jsou tam nereálné věci na to jsme u filmu již zvyklí, ne?

Princ z Persie: Písky času (2010)

Tak v tomto filmu jsou všechny prvky z předešlého dílu herní série a to - má to příběh, parkour a vzácný písek, který dokáže posouvat čas. Dále je to dobře natočené a člověk se při sledování nenudí. Jen jedna poznámka nevím, jestli v době Persie už znali kuše.

Pink Floyd: The Wall (1982)

Když jsem tento film viděl poprvé, tak jsem ho nepochopil a říkal jsem, že je to zmatený snímek o vzestupu a pádu diktátora. Ale po druhém zhlednutí a několika posleších daného alba jsem pochopil, jak je tento film propracovaný a o čem doopravdy snímek je.

Test (2003)

Al Pacino i Colin Farrell zahráli skvěle. Ale námět jsem už někde viděl, proto tři hvězdy. V polovině filmu se dá předvídat, kam to směřuje a jak to skončí.

Prokletý ostrov (2010)

Již od začátku filmu, kdy DiCaprio má halucinace a sny o své mrtvé manželce je jasné, že na ostrov by dokonale zapadl jako pacient. Jinak herecky zahrál dobře. Film byl dost zdlouhavý a nudný a navíc mě štvaly halucinační scény (dokonce jednou "zvrstvené"). A poslední věta to opravdu nevytrhla. Navíc film nepřinesl nic nového základní námět jsem již ve filmu viděl, proto nízké hodnocení.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Podle mě to nen klasický Stargate, i když chápu, že po SG-1 a Atlantis by se na Universe, když by byla ve stejném duchu, lidé dívali, ale nadávali, že je to furt stejné. Jenže podle mě to skončilo, tak napůl cesty. Z první poloviny první řady se mi líbily dva (!) díly. Pak se to trochu zlepšilo, ale závěr řady byl americký a tudíž nerealistický, až to bolí. Začátek druhé řady se rozjel v podobném duchu, asi se to nezlepší. Ale nápad, kdy je veděc rozporuplná osoba, to jsem ještě neviděl.

Predátoři (2010)

Po nudném začátku se to páradně rozjelo a navíc mám pro predátory slabost od prvního dílu, kde mu to Arnie nandal. Ale mrzí mě, že postava Laurence Fisbourna nedostala víc prostoru (snad bude ten preqeul, kde má mít hlavní roli). Jinak samozřejmně nic nového pod sluncem, snad jen zmínka o dvou typech predátorů. Pocta prvnímu dílu, kdy jej výrazně cituje, ba téměř kopíruje.

Grandhotel (2006)

Nudný film, ale jisté aspekty k zamyšlení tam byly. Jaromír Dulava hrál cholerika, kdy pořád někoho propouštěl, to bylo nejzábavnější z celého filmu.