Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Nejlepší epizoda z té nejstarší trilogie (bráno dle roku vzniku). Tady tvůrci kromě šermířského souboje ukázali i používaní síly, je zde mistr Yoda, Luke se rychle učí a pouto s Leiou je silné. Zde zazní i kultovní věta o Vaderově otcovství. Vzhledem k tomu, že se jedná o prostřední epizodu, tak je zde otevřený konec. Tento snímek nerežíroval George Lucas, ale dohlížel z jiné pozice.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Nejlepší díl z té "prostřední" triologie (bráno podle roku vzniku). Zrod Dartha Vadera a vznik galaktického Impéria. Akce je dostatek a o tom ostatním platí to co o předchozím dílech. Je to dost osobních soubojů, které kdyby nebyly, tak by fanoušci byli zklamaní (Sidius vs. Yoda, Anakin vs. Obi-Wan). Jako při každé genocidě vždy někdo přežije, což je chytře využito i pro další případné Jedie, kteří se poté objevili v různých spin-offech ze světa Star Wars. Zbývá jen doplnit 20 let, při kterých se asi moc toho dramatického nedělo.

Schindlerův seznam (1993)

Až na ten dojemný závěr, že jich mohlo být více, historicky věrohodně a poměrně dost přesný film o životě jednoho neúspěšného podnikatele a člena NSDAP (ale o žádného fanatika se nejedná), ze kterého se stal Židomil. I takové zajímavé příběhy vytvořila 2.světová válka. Nejlepší film na toto téma a zasloužených pět hvězd, jak za herecké výkony (Neeson, Fiennes, Kingsley), tak silný příběh z nedávné minulosti, který bych povinně pouštěl na školách a "obětoval" 5 hodin dějepisu.

Narcos - Descenso (2015) (epizoda)

Skvělý úvod, styl vyprávění s českým hlasem, který dabuje George Clooneyho mi absolutně vyhovuje. Představení důležitých postav a míst. Vysvětlení toho jak se na konci 70. let dováželi drogy do USA, hlavně teda kokain. Sice byl čekal i život Pabla před tímto druhem podnikání, ale jestli to bylo takhle a tento seriál je o narkotikách, tak to není chyba.

Černobyl - Vichnaya Pamyat (2019) (epizoda)

Tomu říkám závěr, soudní přelíčení použít jako vysvětlení všeho, tak to byl vskutku geniální tah. Takto má vypadat závěr minisérie. Doplňující informace k zfilmovaným událostem patří, tady jsou důkladné a vyčerpávající. Za mě bez výhrad.

Černobyl - Open Wide, O Earth (2019) (epizoda)

Účinky radiace na člověka se můžou podruhé (dříve svržení jaderných zbraní v Japonsku) ověřit v praxi. Natočeno je to vskutku působivě. Akorát mě překvapuje jak někteří zázračně přežijí či odolají účinkům ionizujícího záření.

Černobyl - Please Remain Calm (2019) (epizoda)

Ještě hutnější a mrazivější než první epizoda, jede se v podobném tempu a opravdu se teda nespěchalo.

Okupace - Únor - 2. část (2017) (epizoda)

Zoufalí lidé, dělají zoufalé věci. Vcelku chválím události, jak by nejspíš v reálném životě proběhly, prostě žádné pohádky. Konec taky není jako z amerického seriálu. Takže závěrečné epizodě této řady 5 hvězd dám, i když první řada mi přišla lepší.

Suezský průplav (2017) (TV film)

Vyčerpávající informace o tomto vskutku zajímavém projektu.

Okupace - Listopad (2017) (epizoda)

Myslel jsem, že Jesper skončil, ale je to trošku jinak, tak jsem zvědav jak ho tvůrci použijí. Dále naštvat ženskou a stát u otevřeného okna je nerozum a je jedno, jak jste mocný, protože gravitace platí pro každého. Djuvik je těžký kolaborant toho už nic nezachrání, jen nevím co čekat od mírových protestantů Free Our Soldiers. Každopádně tento díl byl dost hutný.