Deadpool (2016)

Konečně má Marvel pětihvězdičkový film! O příběh nejde ten je neoriginální a filmů s tímto námětem jsou spousty. Deadpool je kombinací akční komedie s romantikou a prvky hororu (jak nám sám Deadpool oznámí), takže na Valentýna proč ne :-). Co dělá tento film tak superním jsou hlášky, narážky a odkazy na kde co, je to mnoho (a je otázka kolik jsem toho nepochytil), smál jsem se od opening titulků (a téměř plný kinosál taky), které jsou trochu jiné :-) a přestávky byli jen v romantických částech. Prostě nejlepší komedie posledních několika let a lepší akční komedii jsem od Mužů v černém neviděl (více než 15 let)! Poznámka: Sice je zde pozměněn původ postavy a některé události byly taky jinak, ale na to už jsem si u filmových adaptací Marvelova universa zvykl.

Muž z Vysokého zámku (2015) (seriál)

Ne moc známí herci, ale za podpory Ridleyho Scotta a je to fakt znát. Seriál mě chytil od prvního dílu a to já na drama moc nejsem. Kolik na tom má svědomí předloha P. K. Dicka je otázka, jeho děl je zfilmováno už několik a vždy to bylo velmi dobré (hodnocení 4 hvězdy). Je to dost podle mých představ - chování Japonců podle dávných zvyků a tradic, válkychtivost Němců a jejich nejednota atd. Dále čím více toho o druhé světové válce a dění okolo víte, tím lépe, ale není to potřeba, pokud se nezaobíráte detaily. Postavy nejsou černobílé a možná během sledování na některé změníte názor, někdy se sice chovají vcelku podivně a některé situace jsou předvídatelné. Nejvíc jsem si oblíbil postavu obergruppenführera Johna Smitha, takhle si představují protřelého důstojníka SS. Zatím dávám plné hodnocení a uvidím, jak to bude po druhé sérii.

Byl jednou jeden... vynálezce (1994) (seriál)

Taky super, opět některé scény jsou v mé paměti do dneška Leonarado Da Vinci, Galileo Galilei, Isaac Newton, Einstein a Marie Curie. A Ford jak zprvu brzdil botami :-D.

Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Biologie pro děti, zavedl bych to povinně ve škole, na první stupeň ideální. Viděl jsem to kolem mých deseti let a do dneška si pamatuji některé scény, např. jak bílé krvinky likvidují nemoc.

Vozová Hradba (2011) (koncert)

Nic lepšího od Landy není, nejlepší koncert a skladby Orlíku, není co řešit - plný počet!

Praha vs. prachy (2015) (pořad)

Investigativní žurnalistika na úrovni, takhle si to představuji, ale osobně bych to nedělal. Možná pana Janka Rubeše najdou na dně Vltavy, až to všechno rozklíčuje, což mu samozřejmě nepřeji, ale po zatím posledním odvysílaném díle to tak vypadá. EDIT: Tak se Jankovi nic nestalo.

Nightwish: End of an Era (2006) (koncert)

Ač nejsem fanoušek Nightwish, tak tohle je jejich vrchol. Po odchodu Tarji se částečně změnil styl kapely a ač jsou slavnější, známější a nejspíš i bohatší, tak lepší ne, prostě ztratili jedinečnost způsobený vokálem. Koncert zachycuje to nejlepší z jejich tvorby v té době a úsměv na tváři Tarji je způsobem tím, že o svém vyhazovu jako jediná z kapely nevěděla, to se dozvěděla až po vystoupení.

Shrek the Musical (2013)

Velice zdařilá adaptace Shreka na jeviště v podobě muzikálu, kde to zejména hlavním rolí dobře zpívá (ostatním o poznání méně dobře). Je to velice podobné filmu, ale je zde doplnění, které čerpá z knihy. Některé vtipné filmové scény, zde zůstaly nezměněny, což mě potěšilo včetně závěru, takže dávám plný počet jako prvnímu filmu o Shrekovi.