• Krátkometrážní

Špion, který mě miloval (1977)

Třetí počin Rogera Moora už je o poznání lepší. Hlavním tahákem této bondovky jsou podle mě 3 věci. Za prvé je to bondovské auto, které má nyní značku Lotus a dokáže plavat pod hladinou. Pak je tu skutečně krásná bondgirl a skutečně ohavný Richard Kiel v roli bezkompromisního zabijáka. Solidní 4*

Muž se zlatou zbraní (1974)

Řeknu to na rovinu - nebýt skvělého záporáka Christophera Leeho a jeho malého zrcadlového bludiště, je to bondovka na 3* jak vyšitá, protože se v ní po celou dobu (kromě honičky a následného odletu Scaramangy) prakticky nic neděje.

Žít a nechat zemřít (1973)

Starý bond je mrtev, ať žije nový. První bondovka Rogera Moora a hned skluz k průměru. Nový bond ztratil trochu svého šarmu, zato ale nabyl na chlípnosti a humoru. Moc se o Live and Let Die říct nedá. Má některé opravdu dobré scénky (krokodýli, honička v lodích), ale dohromady nevytváří kvalitní celek. 3*

Diamanty jsou věčné (1971)

Poslední (oficiální) Conneryho bondovka, která trochu pokulhává po scenáristické stránce. Nicméně pěkná technická stránka a právě Connery jsou důvody, proč tahle bondovka u mě ještě na ty 4* dosáhla.

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

Lazenby není tak špatný, jak jsem se obával, ale Connery to prostě není. Jeho bond tím ztratil své charisma. Co ovšem této bondovce uškodilo více, je prasácký střih, který dost kazí akci. Film drží nad vodou velmi pohledná bondgirl a Telly Savalas, ale na víc, než 3*, to není.

Žiješ jenom dvakrát (1967)

Jako malému se mi na této bondovce nejvíc líbil hlavní záporák (který byl jako Dr. Evil perfektně parodován Austinem Powersem) s jeho sídlem v kráteru s obrovským pohyblivým stropem imitující jezero. Teď dokážu ocenit i jiné aspekty této velmi dobré bondovky, například skvělou úvodní píseň, jedno z nejlepších ze všech bondovek vůbec.

Thunderball (1965)

Tvůrci chtěli využít nové možnosti podvodního natáčení, což se v této bondovce hodně ukázalo. Podmořské záběry jsou pěkné a nabídly i nové možnosti pro použití různých vychytávek. Každopádně na můj vkus jsou některé podvodní sekvence až moc dlouhé, takže někoho mohou začít nudit. Nicméně námět je zajímavý a filmu jako bondovce nic nechybí. 4*

Goldfinger (1964)

Asi jedna z nejznámějších bondovek a určitě jedna z Conneryho nejlepších. Vůbec poprvé zde máme "plnokrevnou" bondovku se všemi záležitostmi, co k ní patří - především vytuněný Aston Martin. Za zmínku stojí i charismatický hlavní záporák (výborná scénka s laserem) se svým asijským poskokem s výbornou schopností házet klobouky :). 5*

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Bondovka no. 2. Oproti předchozí přibylo více akce, více krásných žen i více záporáků (Lotte Lenya je opravdu skvělá). Oproti Dr. No ale na mě Srdečné pozdravy z Ruska tolik nezapůsobily, takže 4*.

Dr. No (1962)

První bondovka, ve které se ještě neustálily klasické poznávací znaky jako vylepšená auta a různé gadgety od Q. Co ale této bondovce přidává na kvalitě je herecký výkon Seana Conneryho (jehož vtipného a šarmantního agenta 007 uvidíme ještě v dalších 5 filmech), krásná a roztomilá bondgirl Ursula Andress a celková vtipnost a elegance, která se nese po celou dobu filmu. Dr. No je první a zároveň jednou z nejlepších Conneryho bondovek.