Nightwish: From Wishes to Eternity (2001) (koncert)

Zda jde kapele Nightwish o peníze nebo o publikum, vědí jen pouze oni. Hodně lidí si plete pojmy jako komerční úspěch ( vydělávat ) a komerční záměr ( hrát pro peníze ). Každopádně s Tarjou udělali tu nejlepší hudbu a pokud si seženete překlady skladeb, vemte jed na to, že vás zaujmou. Jejich hudba není jen bezduchý plácání slov. Tuomas má dokonalou představivost. A to je talent, který si penězi nevypěstujete a nekoupíte. Tuomas je člověk, který si dovede v hlavě představit celý orchestr a tímto způsobem skládá hudbu. K tomu jejich živá vystou pení mají svoje osobité kouzlo. A kde je tolika lidmi opěvovaná Metallica ? Kirk má slabý hlas, zpívá potichu a často falešně. Ale ne albech je za boha a kdekdo o něm řekne, že je to klasika. Nesouhlasím. Nightwish jsou klasika. Vsadím se, že tady možná ani nikdo z vás neví, jak vznikla šlichta jménem - Metallica-Nothing else nothers.

Nightwish: End of an Era (2006) (koncert)

Nightwish: End of an Era : Pojem, který už znám pekelně dlouho. Každou chvíli si ho pustím. Občas vybrané sklady, ale většinou od začátku do konce. Doporučil jsem ho spoustě lidí. Nikdo si nestěžoval. Osoně mu nemůžu vyčíst nic. Ani slovo. Protože podle mě přesně - "This is it" ( to je ono ) Od začátku do konce. Skvělá atmosféra, efekty, prstřihy. Dokonalý náboj. This is it...

Pán času (2005) (seriál)

První série a s ní Christopher Eccleston. Vynikající záležitost až do posledního dílu. Pak přišel David Tennant a vydržel hned tři sezony. Sám jsem se divil, jak rychle mi sedl. Už v druhém díle druhé série jsem si na něho v podstatě zvykl. Neomrzel se a jeho osobyté pojetí doktora mi prostě perfektně sedlo... Přišla pátá série a s ní Matt Smith. Z toho jsem měl celkem strach - zvykat si na někoho po Tennantovi mi připadalo nemožné. Ale Smith se té výzvy naštěstí zhostil víc než dobře. Charakter doktora se zas jemě změnil - přibyly fórky a spousta hlášek. Pátá série navíc vrcholí tou nejostřejší zápletkou. Ale pro mě: Vynikající tah až do konce. Poslední díl - Vánoční mi sice přišel moc přehnaný - Ale to je JEDEN díl z celé série. Rozhodně 20% za každou sérii, kteru jsem viděl. 20x5 je 100. Pět hvězd a jsem moc zvědavý na série číslo 6 a 7. Vzkaz pro všechny, kteří přemýšlejí, zda se podívat nebo ne - slabší díly bych ze všech pěti sérií spočátal na prstech jední ruky. Ale varuju - Doctor who je vysoce návyková záležitost ! ! :-)

Ip Man (2008)

Takže co tu máme ? Bitky, bitky a bitky - poskládaný do kupy nějakým tím příběhem. Jenže tady natočeno podle skutečné události. Navíc má v sobě film spoustu metafor a obrazů o lidech. Svůj osobitý náboj. Vzhledem ke spoustě metafor a rad, jaké z filmu přímo srší, jsem se v závěru divil, že se tam tolik potyček vůbec vešlo. A přitom je tu boj jako takový v čele i pozadí. Nevím, jak jinak to popsat. 100%..

Knight Rider (1982) (seriál)

Nostagie ? Jasně. Ale především: Na svoji dobu nadčasová věc. A že přehrávala ? ? A co ? To ke sci-fi celkem často patří.

Cabin Fever 2 (2009)

Druhý díl se povedl a třetí už je na cestě. Doufám, že se konečně dozvíme, odkud nemoc pochází.

Cabin Fever (2002)

Klasický námět - Parta přestárlých teenagerů jede na výlet. Byl jsem nasr..nej. Jenže pak se to rozjelo. Vrahem nebyla žádná osoba. Dost originální pojetí starý kostry "teenager" hororů. Podle mě jedno z nejlepších.

Blbec k večeři (1998)

Vynikající komedie. Skvělé obsazení i námět. Co tomu vyčíst ? Mno, asi nic. 100%. Byla by fajn dvojka.

Black Books (2000) (seriál)

Velká Británie se zase ukázala. Její "suchý" humor má větší grády než všechny komedie USA dohromady. 100%

Akta X (1993) (seriál)

Seriál, který má hodně co nabídnout. NAvíc víte, že se některé díly zakládaly podle skutečných policejních spisů ?