• Pohádka

Stud (2011)

TAk o studu Shame opravdu není. I když slabší povaha se u něj nejspíš bude stydět:-)). Film má vynikající atmosféru, která přesně vystihuje prázdnotu a sobectví hlavního hrdiny. A pak je plný sexu. Náhodného či placeného. Jak říkám, atmosféra je skvělá. Jenže jako by jí chyběl kyslík. V podobě příběhu nebo nějakého vyznění. Pro mě se Brandon jenom pro*ukal odnikud nikam a byl konec.

Lepší teď než nikdy (2014)

Takhle nějak podobně by asi vypadal Doktor z hor, kdyby si ho zahrál Michael Douglas. Líbivé, hezké, tklivé, předvídatelné, všechno je zkrátka takové, jaké by to mělo být v ideálním světě. Všichni se mají rádi a běhají jen v předem vyšlapaných cestičkách. V chemii bychom řekli: bez barvy, bez chuti, bez zápachu. A takový je ten to film. Sterilita zabalená v cukru.

Grandhotel Budapešť (2014)

Trocha nostalgie oblečená v kabátku ušitém z ryzí nadsázky. Milé, úsměvné a hravé.Vstupte, prosím....

Železná lady (2011)

Pokud bylo skutečným záměrem tvůrců natočit film o stáří a pokračující demenci, stačilo nechat v hlavní roli nějakou obyčejnou babičku či dědu. Postavit na tom film o jedné z nejvýraznějších osobností politické scény minulého století, to už chtělo opravdu mimořádnou odvahu. M.T byla natolik zajímavou individualitou, že si takový film fakt nezasloužila. Když už chtěli být Lloydová s Morganem opravdu in, přímo se nabízelo srovnání hospodářské situace v Británii při nástupu Thatcherové do premiérského křesla a současné Evropy. Třeba. Ale to ne. Dostali jsme baronku dementní. Ale hlavně, že lidskou.

(Ne)zadaní (2013)

Pokud jste někdy viděli prvorepublikové Jedenácté přikázání, nemohou vám (Ne)zadaní nabídnout navíc nic jiného než pár scének z (ne)veřejných záchodků. Dodívat se dá bez větší újmy, ale už právě kvůli těmto rádoby vtipným omletým fórkům doporučuji spíš zopáknout si Huga Haase. I když: na žehlení to stačí, však víte.....:-)

Carlitova cesta (1993)

Když chcete odejít z práce, dáte normální výpověď a jste venku. Gangster business má ale jiná pravidla. Začátek filmu o lásce, cti a loajalitě se poněkud vleče, aby nám závěr doslova sebral dech.

Kráska a zvíře (2014)

Pohádka oslavující Stockholmský syndrom. To snad i Natasha K. musela cítit k Priklopilovi víc než tahle kráska ke svému zvířeti. A taky není divu, atmosféru vzrůstající lásky se p. Gans snad ani nepokoušel budovat. Navzdory všem těm barvičkám a trikům tak nakonec vzniklo akorát velké nic, které nezaujme děti ani dospělé.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Klasická pohádka o Popelce, která zjistila, že střevíčky kromě Deichmanna šije třeba i Manolo Blahnik. :-)) Sice pro mě nepochopitelně nakonec stejně vyměnila pohodlí za sedřená kopýtka již zmiňovaného řetězce, čímž překvapivě vybočila z klišé, kterých je film plný, nicméně musím uznat, že zpracování je nadstandardní a pobaví.:-) Mezi filmy doporučovanými k žehlení naprostá špička, vhodné jenom pro profesionálky v žehlicím oboru.:-)

Zimní příběh (2014)

Ve fajnový krabičce zabalené načinčané nic. 2* uděleny výhradně za to balení.

7 trpaslíků (2014) odpad!

Kdepak asi udělali soudruzi z NDR chybu? První cca tak 2 minuty mě zaujaly, čekala jsem srandu. No a dočkala jsem se Ein Kessel Buntes pro děti s poruchou soustředění. Diváka, kterému se nepodaří díky naprosto příšerné trhavé animaci přijít o zrak a díky pištění o sluch, připraví tato pohádka aspoň o vkus. Škoda promarněného nápadu, ale tohle se fakt dokoukat nedá.:-(